Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

ukraine map
Дані для стратегічного аналізу ринку — в YouControl
Інший погляд на ринок з YouControl
Дані для стратегічного аналізу ринку — в YouControl
Статті 6 січня 2022 р.

"Бібліотека ризиків" від YouControl: де читати про ризик-фактори в бізнесі

Поділитися:
"Бібліотека ризиків" від YouControl: де читати про ризик-фактори в бізнесі

Ризик – справа не тільки "шляхетна", а й неминуча. І навіть якщо ви не любите шампанське, враховувати ризики в бізнесі рано чи пізно доведеться. Ми вручну зібрали для вас серію статей YouControl про різні бізнес-ризики, щоб усе було під рукою.

 

Ризик – це можливість настання негативних наслідків.

Зовнішні загрози часто не залежать від діяльності компанії або ФОП. Уникнути їх можна лише з допомогою передбачливості та попередньої перевірки. Перевіряйте контрагентів перед співпрацею – і їхні ризики не стануть вашими реальними проблемами.

 

Про які саме ризики йдеться

 

По-перше, деякі види діяльності самі по собі вважаються ризиковими. Про їхні небезпеки та перевірку ми писали в статті. А багато КВЕД у однієї компанії викликає підозру, оскільки бажання охопити якомога більше напрямів та зареєструвати якнайбільше кодів КВЕД – ознака компанії-оболонки.

Часті зміни в установчих документах контрагента – ще один фактор ризику та ознака її нестабільності. Ви можете детально прочитати, про що говорять часті зміни в роботі компанії.

Зв'язок з PEP (politically exposed person, політично значущою персоною) теж не на користь стабільності бізнесу, оскільки статус політично значущих персон пов'язаний із можливістю конфліктів інтересів та впливу в господарській діяльності.

Міжнародні санкції. Порушення встановлених законодавством заборон та обмежень для компаній та фізичних осіб можуть коштувати бізнесу надто дорого. Таким компаніям можуть блокувати активи, обмежувати торгові операції.

Це вплине й на партнерів. Тому краще заздалегідь дізнатися, що контрагент під санкціями.

Також ризики співпраці з контрагентом залежать від статутного капіталу. Точніше – зворотно пропорційні його розміру. Чим статутний капітал менший, тим вищі ризики. Що логічно, адже по суті це фінансова відповідальність власників компанії перед партнерами, кредиторами, інвесторами. Ми пояснили, як розмір статутного капіталу впливає на співпрацю.

Існують ризики співпраці з контрагентами з певних країн, у яких високий рівень корупції. Місцеперебування учасників чи бенефіціарів компанії в цих так званих ризикових юрисдикціях викликає особливу увагу НБУ.

Буває й так, що на вигляд пристойна організація створена без наміру реальної господарської діяльності. Простіше кажучи, компанія – фіктивна та зареєстрована зовсім не для чесної роботи. Дізнатися це можна, якщо перевірити реальність господарської діяльності підприємства.

Навіть законослухняний суб'єкт не застрахований від повістки до суду – наприклад, як свідок. Але якщо кількість позовів, у яких юридична особа виступає відповідачем (судове навантаження компанії), з кожним роком усе більша, це привід звернути увагу на безпеку співпраці з ним.

Також і молодість – не вада, але молода компанія здатна поставити під загрозу стабільність своїх ділових партнерів. Адже чим менше часу минуло з моменту реєстрації компанії, тим меншою є ймовірність того, що партнер може якісно, ​​без перебоїв та інших "сюрпризів" виконати довірені йому серйозні проєкти.

Директор відповідальний за результати виробничої, господарської та фінансової діяльності компанії. І не менше – за її репутацію. Тому ми радимо перед початком співробітництва перевіряти не лише компанію, а і її керівника. Про те, як це зробити швидко, – у статті "Все про нього: як швидко перевірити директора компанії". Додатково зверніть увагу на обмеження повноважень керівника.

Заборгованість перед податковою має насторожити перед ризикованою співпрацею. Пояснюємо, що потрібно розуміти про компанії, які не сплачують податків.

Відсутність ліцензії в контрагента може стати проблемою, оскільки необхідність дозвільних документів встановлена ​​Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності" у 30+ сферах бізнесу, а ведення бізнесу в цих сферах без ліцензії карається в кримінальному порядку.

Зрештою, визирнувши out of the box, можна побачити, що ваш контрагент належить до ФПГ і може діяти не на 100 % незалежно. Такі компанії називають контрагентами "особливого типу" і включають до цієї категорії державні установи, суб'єктів природної монополії, системоутворюючі та стратегічні підприємства, а також компанії в складі ФПГ. Перед співпрацею переконайтесь, що знаєте, як перевіряти контрагентів особливого типу.

 

Як перевірити всі ризики за 1 хвилину

 

Фахівці YouControl розробили інструмент "Експрес-аналіз" з акцентом саме на тих факторах, які важливі для вас, а також актуальні в рамках податкової обачності та фінансового моніторингу.

 


Дізнатися, як скористатися Експрес-аналізом YouControl Передзвоніть мені
Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман.     Темпи відкриття наборів даних в Україні не дозволяють сказати, що ми топчимося на місці, але й для ракетного старту цього відверто кажучи недостатньо.

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’