Повідомити про помилку або ідею
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Перелік офшорних зон

Держава / територія / юрисдикція
Офіційно визнані у світі
«Чорний» список ЄС 1
«Сірий» список ЄС 1
Офіційно визнані в Україні
Постанова КМУ
від 27.12.2017 №1045 2
Автономний край Косово і Метохія Республіки Сербія
Автономний регіон Мадейра Португальської Республіки
Албанія
Американське Самоа
Ангілья
Андорра
Антигуа і Барбуда
Аруба
Багамські Острови
Барбадос
Бахрейн
Беліз
Бермудські острови
Боснія і Герцеговина
Ботсвана
Британські Віргінські Острови
Бруней-Даруссалам
Бурунді
В'єтнам
Вануату
Віргінські Острови (США)
Вірменія
Гваделупа
Гватемала
Гібралтар
Гонконг
Гренада
Ґренландія
Гуам
Джібуті
Домініканська Республіка
Іран
Ірландія
Йорданія
Кабо-Верде
Кайманові Острови
Канарські острови
Катар
Киргизька Республіка
Кіпр
Куба
Кюрасао
Лабуан (Федеративна територія Малайзії)
Лаоська Народно-Демократична Республіка
Ліберія
Ліван
Ліхтенштейн
Маврикій
Макао
Македонія
Малайзія
Мальдівська Республіка
Марокко
Мартиніка
Маршаллові Острови
Молдова
Монако
Монголія
Монтсеррат
Намібія
Науру
Ніуе
Нова Каледонія
Об’єднані Арабські Емірати
Оман
Острів Гернсі
Острів Джерсі
Острів Мен
Острови Кука
Острови Теркс і Кайкос
Палау
Панама
Парагвай
Перу
Південна Корея
Північні Маріанські Острови
Пуерто-Ріко
Самоа
Сан-Марино
Сан-Томе і Принсіпі
Свазіленд
Сейшельські Острови
Сент-Вінсент і Гренадіни
Сент-Кітс і Невіс
Сент-Люсія
Сербія
Сінгапур
Сінт-Мартен (Нідерландська частина)
Співдружність Домініки
Судан
Таїланд
Тайвань (Китайська Республіка)
Тімор-Лешті
Тринідад і Тобаго
Туніс
Туреччина
Туркменістан
Узбекистан
Уругвай
Фарерські острови
Федеративні Штати Мікронезії
Фіджі
Чорногорія
Швейцарія
Офшорні (англ. offshore — «поза берегом», «поза межами») юрисдикції «розкидані» по всьому світу, але їх суть зводиться до того, що виведений туди бізнес дистанційований від української влади, а податкові витрати зведені до мінімуму. Переваг офшорів багато: використання в якості компаній-посередників при виведенні коштів для податкової оптимізації, швидке і вільне розпорядження валютними коштами без контролю «вітчизняних» наглядових органів, захист розміщених в Україні активів і укладених контрактів міжнародним правом, конфіденційність інформації про справжніх власників, структурування бізнесу тощо.
На даний час не існує вичерпного переліку або сталої класифікації офшорних зон. Законодавство багатьох країн (в основному острівних), які частково або повністю звільняють від оподаткування доходи компаній, отримані поза межами кордонів (берегів) країни реєстрації. Часто однією з умов для того, щоб вважати компанію офшорною, є відсутність у неї господарської діяльності в межах (берегів) країни реєстрації.
1.
Загальна ціль переліків ЄС полягає у покращенні належного податкового врегулювання у всьому світі та забезпечення того, щоб міжнародні партнери ЄС дотримувалися тих же стандартів, що і держави-члени ЄС щодо податкової прозорості, справедливого оподаткування, здійснення заходів фінансової безпеки. Критерії переліків узгоджені державами-членами у 2016 році. До «чорного списку» увійшли країни, які не вжили достатніх заходів щодо зміни законодавства і по боротьбі з ухиленням від податків на прохання ЄС. В «сірий» список ЄС, входять країни, які ще не відповідають вимогам ЄС, але показали, що готові змінитися і дотримуватися податкової прозорості та чесності. Щодо конкретних санкцій стосовно країн та їх резидентів конкретних рішень ЄС не ухвалено, проте потрапляння в «чорний список» саме по собі буде нести репутаційні ризики. Крім того, як окремі держави-члени ЄС, так і інші держави і суб’єкти права можуть запроваджувати власні політики щодо зазначених у списках юрисдикцій та/або їх резидентів.
2.
У 2017 році до Податкового кодексу України (стаття 39) були внесені уточнення щодо нарахування податку на прибуток у трансферному ціноутворенні. 27.12.2017 Кабміном було прийнято новий Перелік відповідних держав (територій). До цього переліку увійшли 63 з 65 офшорів, визначених попереднім Переліком офшорів (Розпорядження КМУ від 16.09.2015 №977-р скасовано), а також ряд інших держав/територій (усього 85). Деякі з цих держав не «класичними офшорами» в загальноприйнятому розумінні, проте належність до них контрагента-нерезидента є ознакою для віднесення господарських операцій з ним до «контрольованих» і застосування відповідних принципів податкового коригування. Початково до Переліку були внесені Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Мальта і Угорщина, проте згодом Постановами КМУ від 31.01.2018 № 108, від 11.04.2018 № 295 ці позиції були виключені.