Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як не заплутатися серед однофамільців?
Зустрічайте унікальне оновлення YouControl

Дізнатись більше
Статті

КВЕДи: чому більше не значить краще

16 червня 2021 р.

КВЕДи: чому більше не значить краще

Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) обирається при реєстрації компанії або ФОП і дає можливість займатися конкретним видом бізнесу. КВЕД як "ідентифікатор" діяльності компанії дає чимало інформації для аналізу і допомагає в діловій розвідці. Що означають "загальні" види діяльності і чи нормально, коли видів діяльності забагато – розповімо в цій статті.

 

Скільки кодів КВЕД у надійного контрагента?Формально кількість кодів не обмежена, але на практиці заведено вказувати від 1 до 6 для одного суб'єкта господарської діяльності. Але деякі компанії прагнуть охопити якомога більше напрямів та реєструють якомога більше кодів КВЕД. Іноді це свідчить не про працьовитість, а про недобросовісність компанії.

 

Як ілюстрацію такої ситуації уявіть собі організацію, основний вид діяльності якої – виготовлення хлібобулочних виробів, і при цьому вона пропонує послуги з продажу цінних паперів.

І такі підприємства існують. Наприклад, ТОВ "Універсальні логістичні рішення" настільки універсальне, що здатне працювати за 160 КВЕД. Підприємство одночасно надає послуги перекладу, доставки квітів, оренди житла, ремонту автомобілів, а ще продає товари: від комп'ютерів і медичного обладнання до одягу і харчових продуктів.

 

Широкий перелік видів діяльності може свідчити про те, що:

діяльність контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів господарювання;

це одна з ознак фіктивності;

деякі компанії реєструють багато кодів КВЕД для прикриття недобросовісної діяльності.

 

Що робити? При знайомстві з такою компанією або ФОП бажано з'ясувати, чому компанія так "розпорошується". Співпраця з таким контрагентом може спричинити негативні фінансові наслідки. Якщо виявиться, що компанія фіктивна, – не факт що вона виконає зобов'язання перед вами.

 

Читайте більше: Як виглядають компанії-оболонки.

 

КВЕДи "загального" характеруБуває, що кодів КВЕД у компанії не надто багато, але вони неконкретні. Це так звані "загальні" види діяльності. Їхнє формулювання дозволяє охоплювати багато напрямків. Наприклад:

оптова торгівля різними асортиментом товарів без конкретної спеціалізації (КВЕД 46.90);

• дослідження ринку для визначення громадської думки (КВЕД 73.20);

консультації з питань комерційної діяльності (КВЕД 70.22);

інша професійна, наукова та технічна діяльність (КВЕД 74.90).

 

Якщо основний вид діяльності у компанії загальний, це також може свідчити про те, що діяльність контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів господарювання і має ознаки фіктивності. Тому на характер і кількість видів діяльності потрібно звертати увагу і аналізувати перед початком співпраці з контрагентом.

 

Як дізнатися про всі види діяльності компаніїДані щодо зареєстрованих видів діяльності показані в Досьє контрагента в системі YouControl. Якщо КВЕДів забагато, це в першу чергу покаже Експрес-аналіз.

 

 

Також якщо у компанії основний КВЕД загального характеру – Експрес-аналіз вкаже на цей фактор.

 

Повний список зареєстрованих видів діяльності контрагента можна побачити в його досьє, у вкладці "Огляд досьє":

 

 

Почніть перевірку просто зараз!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’