YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

Поділитися:
YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів". Він консолідує всю інформацію по тендерам в одному місці, підсвічує ризикові фактори та функціонує на безоплатній основі. Презентація проєкту відбулася в УКМЦ.

 

Відеоінструкція:

 

 

Контекст

 

Лише за 11 місяців 2021 року в Україні проведено понад чотири з половиною мільйони публічних закупівель на загальну суму в майже півтора трильйони гривень. Враховуючи те, що на одну закупівлю в середньому припадає два учасника, то під перевірку щорічно потрапляє понад 9 млн заявок на участь. Для перевірки кожної з них уповноваженими з публічних закупівель потрібно від 10 до 20 хвилин. Таким чином, на перевірку витрачається мінімум 100 млн хвилин. А це щорічні витрати бюджету в розмірі 150 млн грн, лише на зарплати уповноважених. 

При цьому через особливості роботи реєстрів перевірку за багатьма параметрами без використання автоматичних систем виконати навіть за цей час не вдається. Адже інформація знаходиться в різних реєстрах (окремо щодо компаній, окремо щодо фізосіб, судових рішень по них, санкцій, порушень тощо).

 

Як "Аналіз тендерів" вирішує проблему

 

Новостворений модуль "Аналіз тендерів" консолідує інформацію по тендерам в одному місці та функціонує на безоплатній основі. Він дозволяє за 5 секунд перевірити дані у відкритих реєстрах по всіх учасниках. А також "підсвічує" проблемні місця, аби вчасно та більш ретельно перевірити гравців. 

Модуль дозволяє значно оптимізувати час менеджерів із закупівель та аудиторів, які мають перевіряти, верифікувати тендерні пропозиції. Зокрема, можна перевірити в автоматичному режимі чи має учасник торгів санкції, пов'язані з корупцією судові справи, штрафи АМКУ, пов’язаність з іншими учасниками чи замовником тендеру. Перевірка відбувається у кілька разів швидше та якісніше, дозволяючи суттєво економити бюджетні кошти та убезпечує уповноважених з перевірок від помилок.

Адже з 2022 року вступають в силу зміни до ЗУ "Про Публічні закупівлі" і до "уповноважених з публічних закупівель" застосовуватиметься персональна відповідальність. При порушенні закупівельної процедури, в тому числі недостатньої, неякісної перевірки учасника закупівель, наслідки для представника замовника можуть бути серйозними. А саме: штраф до 170 тис.грн., а в деяких випадках – кримінальна відповідальність, що може передбачати позбавлення волі на строк до 12 років.

 

Як проаналізувати тендер в YouControl

 

"Аналіз тендерів" розташований в лівому навігаційному меню головної сторінки платформи YouControl. Для пошуку тендерів та перевірки достатньо вказати номер тендеру або ввести посилання на нього в рядок пошуку.

 

 

Система знайде та покаже відповідний тендер: назву, умови, організатора та учасників.

Також учасників можна вказати самому. Для цього потрібно натиснути "додати учасника". Інформацію про кожного підрядника та відповідність вимогам можна побачити в меню, що розкривається.

 

 

Функціонал інструменту містить перелік з 11 ризикових факторів, визначених статтею 17 Закону України "Про Публічні закупівлі". Параметри перевірки та ступінь важливості окремих факторів можна скоригувати на власний розсуд:

 

корупційні правопорушення ЮО;

корупційні правопорушення ФО;

штрафи АМКУ;

фізична особа була засуджена;

посадова особа була засуджена;

зв'язки з іншими учасниками;

банкрут;

відсутні бенефіціари;

особа під санкціями;

використання дитячої праці;

особа має борги.

 

Беручи до уваги високу сенситивність теми прозорості публічних закупівель, розробники модулю "Аналіз тендерів" додали можливість шерінгу результатів перевірки учасників. Таким чином, користувачі можуть вільно ділитися результатами перевірок з усіма бажаючими, в незалежності від того, чи є адресат користувачем YouControl, чи ні. 

 

Коментарі учасників брифінгу в УКМЦ 

 

 

Засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман: "Ідея підвищення прозорості та ефективності закупівель, що втілилася у вигляді модулю "Аналіз тендерів", об’єднала більшість стейкхолдерів. Для організаторів торгів ‒ це прискорення перевірки учасників тендерів та підвищення якості перевірки за рахунок автоматизації процесів. Для контролюючих органів ‒ нагода моніторити якість перевірки учасників уповноваженими співробітниками. Для самих учасників ‒ можливість швидко перевірити самих себе, а також моніторити конкурентів. Для громадських активістів та журналістів ‒ зручний спосіб оперативно відслідкувати будь-який тендер та викривати ймовірні корупційні схеми. Простіше кажучи, ситуація win-win-win-win".

 

CEO Prozorro, Василь Задворний: "Prozorro від дня свого створення завжди стояло на принципах відкритості та екосистемності. Для нас важливо, щоб ті дані, які держава збирає та використовує, були доступні для всіх громадян. Дуже приємно, що інструмент, який підвищує операційну ефективність уповноважений осіб, створений приватною компанією та є абсолютно безкоштовним для всіх користувачів".

 

Директор департаменту моніторингу закупівель Держаудитслужби, Сергій Чернега: "Ми отримали доступ до модулю "Аналіз тендерів" завчасно, щоб мати змогу протестувати інструмент в роботі і вказати на можливі недоліки ще до дня офіційного релізу. Він вже дозволив нам виявляти ризики у замовників і ми переконалися в його дієвості та ефективності".

 

Державна уповноважена АМКУ (2015-2019), керівниця ГО "Ліга антитраст", Агія Загребельська: "Раніше предмет пов’язаності учасників тендерної закупівлі між собою потрібно було перевіряти окремо і це займало чимало часу. Тепер уся перевірка складається з двох кліків та поміщається в один екран. Інструмент дозволить нам аналізувати в десятки разів більше тендерів, ніж раніше".

 

Завідувач сектору з питань антикорупційної діяльності та комплаєнсу ДП "Медичні закупівлі", Дмитро Бігунець: "Для якісної перевірки одного тендеру кваліфікованим співробітникам потрібно до 30 хвилин. Щорічно ДП "Медичні закупівлі" здійснюють від 400 до 500 закупівель. Наш досвід підтверджує, чим більше буде запроваджено сучасних ІТ-інструментів для перевірки постачальників, тим якісніше проходитимуть публічні закупівлі в Україні".

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Новини 30 листопада 2021 р.

YouControl відкрив доступ до перевірки фізосіб

YouControl відкрив доступ до перевірок фізосіб. Тепер до 5 перевірок на день безкоштовно для зареєстрованих.   Раніше реєстри та бази даних були закритими. Перевірити інформацію про людину було складно без прямого звернення до реєстрів або розпорядників даних. Тепер перевірити будь-кого можна за 10 хвилин онлайн. Щоправда, це працює не як у кіно, де можна за пару кліків отримати анкету з інформацією про місце народження, фактичне місце проживання, хобі й особисті уподобання.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’