YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 16 квітня 2021 р.

Вага відповідальності: про що говорить судове навантаження компанії

Поділитися:
Вага відповідальності: про що говорить судове навантаження компанії

Жодна компанія не застрахована від "запрошення" до суду, але яка кількість судових суперечок припустима без ризику для бізнес-партнерів? Пояснюємо, чому важливо відстежувати зростання судового навантаження контрагента, і як робити це найпростіше за допомогою Експрес-аналізу в YouControl. Весь цикл статей про ризик-фактори ви знайдете наприкінці статті.

 

Судове навантаження компанії – це сукупність зобов'язань, що виникають в результаті судових суперечок.

 

Ці зобов'язання ніде не вказуються до набрання судовим рішенням чинності, але можуть стати "попередженням" про потенційну небезпеку такого контрагента:

• можливо, він схильний порушувати свої зобов'язання;

• у нього можуть бути фінансові проблеми внаслідок рішень суду.

 

Алгоритми YouControl враховують саме динаміку показника за останні 12 місяців щодо моменту перевірки. Простіше кажучи, дані "перераховуються" і оновлюються щодня. 

 

Чому судове навантаження компанії зростає

 

Якщо кількість позовів, в яких юридична особа виступає відповідачем, з кожним роком стає більше, це привід звернути увагу на безпеку співпраці з нею.

 

Зростання судового навантаження – це тенденція. Якщо контрагента все частіше закликають до відповідальності за допомогою суду – ігнорувати цю обставину точно не варто. Це сигнал для комплаєнс-офіцерів, керівників підприємств і всіх, хто зацікавлений у співпраці з надійними контрагентами.

 

При цьому сама наявність судових справ – ще не достатній факт для остаточних висновків про порядність юридичної особи. Судові рішення, пов'язані з контрагентом, вимагають детального аналізу. Зверніть увагу на предмет судових спорів та в якості кого виступає компанія – відповідач, позивач, третя сторона?

 

Як перевірити судове навантаження компанії

 

Якщо кількість позовів до компанії збільшується з кожним звітним періодом, це буде видно в першу чергу в Експрес-аналізі.

 

 

Щоб почати перевірку, введіть назву компанії або її ЄДРПОУ в рядок пошуку на головній сторінці.

 

Коли на екрані з'явиться досьє компанії, результати Експрес-аналізу будуть в самому його початку – у вигляді переліку факторів ризику і трьох вкладок.

 

Таким чином Експрес-аналіз компанії відразу попередить про те, що кількість судових справ, в яких компанія є відповідачем, збільшилася, вкаже кількість позовів і період порівняння.

 

Подробиці судових процесів (дата, форма судочинства, номер справи) можна знайти у вкладці "Суди ⇥ Судові рішення" в основному меню. 

 

Це одна із серії статей про ризик-фактори. Інші статті:

1. Що якщо в контрагента немає ліцензії?

2. Перевірка керівника перед укладенням договору з компанією.

3. Як і навіщо перевіряти повноваження директора.

4. Ризикові види діяльності контрагента.

5. Про що свідчать часті зміни в документах компанії.

6. Ризики співпраці з неплатниками податків.

7. Чому важлива репутація контрагента.

8. Контрагенти з країн із високим рівнем корупції.

9. Чи має статутний капітал значення для співпраці?

10. Ознаки реальної господарської діяльності.

 11. Що потрібно знати про судове навантаження компанії – ви тут.

 

Почніть перевірку просто зараз!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’