Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

YouControl запустив свій подкаст про людей в бізнесі!
35 хвилин концентрованої користі тут

Слухати
Статті

Що, якщо у вашого контрагента немає ліцензії

3 лютого 2021 р.

Що, якщо у вашого контрагента немає ліцензії

Ліцензія необхідна українським підприємцям в 30+ сферах бізнесу. Це встановлено Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності", а ведення бізнесу в цих сферах без ліцензії передбачає кримінальну відповідальність. У цій статті ми коротко пояснюємо, чим загрожує співпраця з контрагентом без ліцензії.

 

Бути законослухняним бізнесменом і вчасно отримувати та продовжувати ліцензії недостатньо. Ви можете постраждати через те, що закон порушує ваш контрагент.

 

Наслідки будуть навіть тоді, коли у контрагента, на момент укладення договорів, ліцензія є, але він "забув" її продовжити. Або подав заявку на продовження, але вона ще не вступила в силу.

 

Очевидні ризики в такому випадку:

 

1. отримати неякісний товар або послугу;

2. взагалі не отримати товар і втратити гроші або час;

3. стати учасником кримінального судочинства і "підмочити" репутацію, якщо діяльність контрагента завдасть великої шкоди державі або громадянам;

4. втратити можливість співпраці з великою компанією, яка використовує комплаєнс-процедури;

5. втратити можливість співпраці з міжнародним партнером.

 

Остання з перерахованих небезпек зневажливого ставлення до ліцензійного законодавства не явна, на перший погляд, але може коштувати вигідних контрактів, інвестицій і можливості працювати на міжнародних ринках. Тому що у великих компаній, особливо міжнародних, співпраця виключно з легальним бізнесом входить в список комплаєнс-вимог. І перевіряється ще до початку співпраці. Яка, в разі виявлених порушень, може і не розпочатися.

 

Читати більше: "Компанія, яка використовує комплаєнс, вселяє більше довіри"

 

У західних компаніях такі порушення призводять до відчутних фінансових і репутаційних втрат: заборона проведення операцій по рахунках, адмінштрафи, санкції щодо посадових осіб, визнання недійсності економічних операцій. Якщо в країнах ЄС або Північній Америці підприємство намагається обійти закон, це відразу відбивається на його діяльності та репутації. Американські та британські компанії часто не ризикують працювати з українськими компаніями. Там передбачені жорсткі покарання для компаній, що не змогли запобігти незаконним діям своїх ділових партнерів.

 

Перевірка ліцензії онлайн в YouControl

 

Дані про ліцензії юридичних осіб надходять в систему з 24 реєстрів. Вони оновлюються разом з кожним пошуковим запитом, тому щойно перед вами на екрані з'являється досьє контрагента, ви можете дізнатися, які дозволи діяльність має компанія, їх серію і номер, термін дії.

 

Наприклад, переконатися в законності торгівлі лікарськими засобами. Проаналізувати надійність компанії-забудовника. Або перевірити наявність ліцензованого автотранспорту у компанії, адже пасажирські та вантажні перевезення передбачають різні ліцензії. Якщо дозвільні документи та інші параметри господарської діяльності в порядку, ви можете починати безпечну співпрацю.


Всього пара хвилин – і ваш бізнес в безпеці. Перевірте ліцензії контрагентів просто зараз.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’