YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 3 лютого 2021 р.

Що, якщо у вашого контрагента немає ліцензії

Поділитися:
Що, якщо у вашого контрагента немає ліцензії

Ліцензія необхідна українським підприємцям в 30+ сферах бізнесу. Це встановлено Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності", а ведення бізнесу в цих сферах без ліцензії передбачає кримінальну відповідальність. У цій статті ми коротко пояснюємо, чим загрожує співпраця з контрагентом без ліцензії.

 

Бути законослухняним бізнесменом і вчасно отримувати та продовжувати ліцензії недостатньо. Ви можете постраждати через те, що закон порушує ваш контрагент.

 

Наслідки будуть навіть тоді, коли у контрагента, на момент укладення договорів, ліцензія є, але він "забув" її продовжити. Або подав заявку на продовження, але вона ще не вступила в силу.

 

Очевидні ризики в такому випадку:

 

1. отримати неякісний товар або послугу;

2. взагалі не отримати товар і втратити гроші або час;

3. стати учасником кримінального судочинства і "підмочити" репутацію, якщо діяльність контрагента завдасть великої шкоди державі або громадянам;

4. втратити можливість співпраці з великою компанією, яка використовує комплаєнс-процедури;

5. втратити можливість співпраці з міжнародним партнером.

 

Остання з перерахованих небезпек зневажливого ставлення до ліцензійного законодавства не явна, на перший погляд, але може коштувати вигідних контрактів, інвестицій і можливості працювати на міжнародних ринках. Тому що у великих компаній, особливо міжнародних, співпраця виключно з легальним бізнесом входить в список комплаєнс-вимог. І перевіряється ще до початку співпраці. Яка, в разі виявлених порушень, може і не розпочатися.

 

Читати більше: "Компанія, яка використовує комплаєнс, вселяє більше довіри"

 

У західних компаніях такі порушення призводять до відчутних фінансових і репутаційних втрат: заборона проведення операцій по рахунках, адмінштрафи, санкції щодо посадових осіб, визнання недійсності економічних операцій. Якщо в країнах ЄС або Північній Америці підприємство намагається обійти закон, це відразу відбивається на його діяльності та репутації. Американські та британські компанії часто не ризикують працювати з українськими компаніями. Там передбачені жорсткі покарання для компаній, що не змогли запобігти незаконним діям своїх ділових партнерів.

 

Перевірка ліцензії онлайн в YouControl

 

Дані про ліцензії юридичних осіб надходять в систему з 24 реєстрів. Вони оновлюються разом з кожним пошуковим запитом, тому щойно перед вами на екрані з'являється досьє контрагента, ви можете дізнатися, які дозволи діяльність має компанія, їх серію і номер, термін дії.

 

Наприклад, переконатися в законності торгівлі лікарськими засобами. Проаналізувати надійність компанії-забудовника. Або перевірити наявність ліцензованого автотранспорту у компанії, адже пасажирські та вантажні перевезення передбачають різні ліцензії. Якщо дозвільні документи та інші параметри господарської діяльності в порядку, ви можете починати безпечну співпрацю.


Всього пара хвилин – і ваш бізнес в безпеці. Перевірте ліцензії контрагентів просто зараз.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’