Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Пробий по базі
Перевірка фізосіб відтепер доступна в безкоштовному тарифі Перевірка фізосіб доступна в opendata тарифі

Перевірити зараз
Новини 1 листопада 2021 р.

Належна податкова обачність в Експрес-аналізі YouControl

Повне досьє на кожну компанію України

Поділитися:
Належна податкова обачність в Експрес-аналізі YouControl

Податкові органи можуть блокувати податкові накладні, якщо платник співпрацює із сумнівними компаніями. У 2020 році заблокували накладних на 16 млрд грн. Блокування можна уникнути, якщо проявляти "належну податкову обачність". Щоб оптимізувати та автоматизувати процес – ми додали до Експрес-аналізу окрему вкладку "Податкова обачність".

 

Кожна компанія та підприємець у господарських відносинах повинні виявляти "належну податкову обачність", щоб, у разі потреби, довести податковій або суду свою добросовісність.

 

Поняття "належної обачності" запровадили в українське законодавство минулого року в рамках "малої податкової реформи". Закон України № 466–IX вносить зміни до статті 112 ПКУ, які покладають на податковий орган обов’язок довести вину платника в податковому правопорушенні через "недостатні вжиті заходи у зв’язку з неналежною обачністю в діях платників".

 

Наприклад, компанія "Х" проводить багатомільйонну операцію з ПДВ за контрактом із компанією "Y". В компанії "Х" немає жодних проблем із податковою. Компанія "Y" – неблагонадійна. У неї податковий борг, надто низький статутний капітал, немає співробітників, директор або інші учасники фігурують у кримінальних провадженнях. Податкова заблокує податкову накладну (або розрахунок коригування). Компанія "Х" звернеться до суду.

Є практика, що суди застосовують підходи, які фактично розширюють відповідальність платників податків щодо попередньої перевірки контрагента. Отже, перспективи позитивного судового результату в цьому випадку є вкрай низькими.

Компанія "Х" не перевірила попередньо контрагента, чим порушила принцип належної обачності.

 

Усе це означає, що добросовісним платникам податків необхідно самостійно подбати про підготовку доказової бази, що підтверджує прояв належної обачності у роботі з контрагентами.

 

Належна податкова обачність – це єдина законна передумова отримання податкової вигоди. Зокрема, відшкодування ПДВ.

 

Належна обачність в автоматичному режимі з YouControl

 

Фактори податкової обачності додані до Експрес-аналізу YouControl окремою вкладкою, яка враховує 75 факторів ризику. Наприклад:

  • дефекти в правовому статусі. Реєстрація на адресу масової реєстрації або на тимчасово окупованій території, короткий період існування, відсутність керівників/учасників;

  • часті зміни керівників, засновників, учасників, видів діяльності;

  • фігурування в кримінальних провадженнях;

  • офшорний статус засновників/учасників, відсутність кінцевих бенефіціарних власників, складна структура власності;

  • національні/міжнародні санкції;

  • ризикові операційні ознаки – відсутність активів, персоналу.

 

У вкладці актуалізуються саме ті фактори, на які насамперед звертають увагу під час податкових перевірок. Нова вкладка допомагає сформувати доказ вашого відповідального підходу до вибору контрагентів, який можна показати податковій або суду.


 

Коли потрібно виявляти належну обачність

 

Належну обачність варто проявляти на постійній основі, працюючи з партнерами, постачальниками та клієнтами у звичному режимі. Докази належної обачності можуть стати в нагоді в будь-який момент:

  • при проведенні операцій із постачання товарів та послуг;

  • при податковій перевірці вашого контрагента – щоб уникнути зустрічної перевірки;

  • при "стандартній" документальній перевірці, щоби показати, що ви співпрацюєте з перевіреними контрагентами;

  • у судовому розгляді, щоби довести відсутність порушення вимог щодо належної обачності.


 

Читайте також: "Ризики співпраці з неплатниками податків"

_________________________________________________________________________

📑 Довідка YC

Статистика щодо блокування податкових накладних:

За 2020 рік було зареєстровано 289 млн документів на загальну суму ПДВ 1 трлн 755 млрд гривень. Зупинено: 0,42 % за кількістю (≈121 380 000 одиниць) та 0,96 % за сумою (≈16 млрд гривень).

З них по 5 млрд гривень зупинка ніколи не оскаржувалася ні до суду, ні до податкового органу. Ще по 11 млрд гривень було подано скарги, та з яких було задоволено скарг на 8 млрд гривень.

 

Кількість податкових перевірок у 2021 році:

6288 планових перевірок платників податків заплановано в ДПС України.

Порівняно з минулим роком + 508 планових перевірок бізнесу.

+ Незавершені перевірки минулого року через COVID.

 

До перевірки контрагентів!

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Новини 1 липня 2021 р.

Моніторинг контрагентів: не втомлюється, нічого не забуває, не підводить

Моніторинг невпинно працює для вас 24/7, тримаючи руку на пульсі компаній. Ми допрацювали його, суттєво розширили функції та розповідаємо про його нові можливості! Спойлер: тепер сповіщення про зміни компаній та фізосіб можна отримувати в месенджери. Але це тільки одне з оновлень.   Моніторинг – це бот, що стежить за компаніями, фіксує зміни у відкритих реєстрах, формує для вас звіт, економить час і нічого не випускає з уваги.   Що саме робить Моніторинг?  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’