YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 11 лютого 2021 р.

Усе про нього: як швидко перевірити директора компанії

Поділитися:
Усе про нього: як швидко перевірити директора компанії

Разом із широкими повноваженнями генеральний директор несе відповідальність за результати виробничої, господарської та фінансової діяльності компанії. А також за її репутацію. Тому ми радимо перед початком співпраці перевіряти не тільки компанію, але і її керівника. Ця стаття про те, як це зробити швидко. Її можна тримати під рукою і використовувати як чек-лист.

 

Директор – найманий співробітник з широкими, але все ж обмеженими повноваженнями відповідно до законодавства, статуту компанії та іншої внутрішньої документації, зокрема договору й посадової інструкції. Генеральний директор безпосередньо підпорядковується раді директорів, зборів акціонерів, засновникам і власникам.

Наприклад, у випадку на ілюстрації директор компанії має право укладати угоди до 700 тис. грн. Тобто, якщо ваш договір із цією компанією на більшу суму підписаний лише директором, то угода просто не має юридичної сили. І ви не зможете вимагати компенсації, якщо умови угоди будуть порушені.

 

 

Це потрібно враховувати, укладаючи договір. І попередньо вивчити не лише досьє компанії, але й біографію директора, щоб раптово запізно не виявити обставини, критично небезпечні для вашої співпраці.

 

Що можна дізнатися про фізособу за допомогою YouControl:

1) Пов'язані компанії та особистості;

2) Розшук поліцією;

3) Звільнення через люстрацію;

4) Корупційні правопорушення;

5) Істотні борги;

6) Судові справи та виконавчі провадження;

7) Дійсність паспорта.

 

Ви також можете дізнатися, яку нерухомість та автотранспорт має у власності людина, але це не так важливо для співпраці з юридичною особою, якою ця особа керує.

 

Покрокова перевірка фізичних осіб в YouControl

 

 

Спосіб №1

 

Ви можете почати перевірку з досьє компанії (для цього введіть її назву або ЄДРПОУ в рядок пошуку) і знайти ім'я чинного генерального директора в блоці Пов'язані особи ⇒ Керівники:

 

До речі, зверніть увагу на кількість імен у цьому блоці: скільки людей було "за кермом" підприємства за час його існування. Часта зміна керівництва – один з факторів ризикованої співпраці.

 

Читайте докладніше в статті "Як зрозуміти, що фінансові операції компанії фіктивні: рекомендації НБУ".

 

Щоб перевірити чинного директора, натисніть на його ім'я й перейдіть у персональне досьє.

 

Спосіб №2

 

Інший спосіб знайти досьє людини – скористатися модулем YouControl People, якщо вам уже відомо, хто керує компанією. Відкрийте модуль перевірки фізосіб на дашборді зліва на головній сторінці сайту і вкажіть ПІБ людини, яка вас цікавить.

 

Під час пошуку тільки за ПІБ є ймовірність зустріти повних тезок. Щоб звести ймовірність збігів до мінімуму, враховуйте додаткову інформацію. Наприклад, територіальне знаходження та/або вік.

 

Читаючи результати перевірки фізичної особи, зверніть особливу увагу на такі дані:

1) Зв'язки. Якщо людина є учасником, керівником, підписантом, бенефіціаром компанії або зареєстрована як ФОП. Ви можете перейти в картку кожної з цих компаній і побачити їхнє досьє.

2) Зв'язок із фінансово-промисловими групами. Може прямо або побічно впливати на роботу підшефної компанії.

3) Суди. Актуальні процеси та призначені до розгляду, особливо в господарській, кримінальній і цивільній сферах. Ви можете відразу знайти судові справи, в яких людина – відповідач, позивач, свідок, зацікавлена особа.

4) Правопорушення й розшук. Перевірка проблем з МВС, СБУ, попадання під санкції та в списки корупціонерів або терористів.

5) Зв'язок з владою. З якими політичними силами пов'язаний, чи є депутатом або кандидатом у депутати. Як і у випадку з ФПГ, політики та публічні національні діячі можуть впливати на компанію.

6) Перевірка паспорта. Ви можете переконатися, що людина використовує справжній документ, який не значиться вкраденим або втраченим. Але для цього вам потрібно знати серію і номер його паспорта і вказати їх при перевірці.

7) Власність. Може бути цікава для підтвердження здатності людини розрахуватися з боргами. Тут потрібно враховувати умови співпраці, адже повноваження директора обмежені внутрішніми правилами компанії.

 

Згідно із законом, менеджмент відповідає за борги компанії лише в разі її банкрутства. Також солідарна (за всіма боргами компанії) відповідальність виникає, коли бізнесу загрожує неплатоспроможність. Директор може значитися керівником декількох компаній (блок "Зв'язки"), його майна може просто не вистачити, щоб розрахуватися з усіма кредиторами. Тому перевірка зв'язків з юридичними особами настільки важлива.

 

Перевірити директора контрагента просто зараз.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’