YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 18 лютого 2021 р.

Як і навіщо перевіряти повноваження директора

Поділитися:
Як і навіщо перевіряти повноваження директора

Обмеження повноважень керівника – один з факторів ризику, на які Експрес-аналіз YouControl відразу звертає увагу при перевірці контрагента. Пояснюємо, чому потрібно бути обачним у співробітництві з таким контрагентом.

 

Обмеження повноважень керівника показані в досьє компанії, якщо керівник не має права укладати угоди понад певної суми або конкретного типу без схвалення ради директорів чи загальних зборів акціонерів. Під забороною угод конкретного типу можуть бути операції з нерухомістю, інтелектуальною власністю або корпоративними правами.

 

На прикладі нижче гендиректор компанії може одноосібно підписувати договори на суму до 10000,00 грн, що обумовлено внутрішньою документацією підприємства.

 

 

Чому ці обмеження можуть бути небезпечні для співпраці: 

 

Кейс №1

Припустимо, ви укладаєте договір з контрагентом, і повноваження директора обмежені. Сума угоди перевищує розмір його компетенції, і без схвалення зборів угода може бути визнана недійсною.

 

Відповідно до Цивільного кодексу і правозастосовчої практики в Україні, договори, укладені керівником з перевищенням повноважень, можуть бути визнані недійсними. Якщо не поставитися до цього з належною обачністю та піти на угоду, яку одноосібно уклав такий керівник, – готуйтеся до втрат у вигляді грошей і часу.

 

Набагато простіше, ніж намагатися протидіяти такій ситуації в судах або в правоохоронних органах, – запобігти їй з YouControl.

 

Кейс №2

Якщо ваша компанія є суб'єктом первинного фінансового моніторингу (СПФМ), то обмеження повноважень директора компанії – один з ключових чинників належної перевірки, яку ви зобов'язані проводити.

 

 

Обмеження повноважень керівника юридичної особи, який одночасно є її кінцевим бенефіціарним власником (контролером) з часткою в розмірі понад 50 відсотків у статутному капіталі цієї юридичної особи, може вказувати на те, що така юридична особа є компанією-оболонкою (Постанова Правління НБУ № 65 від 19.05.2020).

 

Закон встановлює для великої кількості гравців фінансового ринку в Україні правила перевірки своїх контрагентів. Якщо проігнорувати цю обставину, розмір штрафу за порушення вимог щодо здійснення належної перевірки може скласти до 204 000 грн.

 

Дотримання вимог законодавства про фінансовий моніторинг – це не лише формальний обов'язок перед державою, а й цілком реальне забезпечення безпеки власної діяльності. А в довгостроковій перспективі – ведення прозорого бізнесу в Україні.

 

Як дізнатися про обмеження повноважень директора

 

У більшості випадків банки та СПФМ покладаються на дані з ЄДР. Однак Закон про фінансовий моніторинг забороняє покладатися лише на ЄДР. Щоб виконати цю вимогу, потрібно використовувати інші джерела відкритих даних. І технічно це не просто – але ви можете автоматизувати перевірку контрагентів за допомогою інструментів YouControl.

 

Система агрегує дані з більш ніж 100 відкритих джерел і робить процес перевірки моніторингу контрагентів швидким і зручним. Зокрема, дані про обмеження повноважень директора можна побачити в досьє контрагента, в першу чергу в Експрес-аналізі.

 

Щоб почати перевірку, введіть назву компанії або її ідентифікаційний код (ЄДРПОУ) в рядок пошуку на головній сторінці.

Коли на екрані з'явиться досьє компанії, результати Експрес-аналізу будуть в самому його початку – у вигляді переліку факторів ризику і трьох вкладок, одна з яких так і називається: "Фінансовий моніторинг". У цій вкладці акцентовано увагу саме на тих факторах,  які актуальні з точки зору фінансового моніторингу.

 

 

Спираючись на результати Експрес-аналізу, ви зможете оцінити ризики можливої співпраці, продовжити бізнес-розвідку або прийняти інше об'єктивне рішення.

А перевірка керівника перед укладенням договору з компанією – корисна практика, про яку ми вже писали в окремій статті.


Почніть перевірку просто зараз.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’