Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

ukraine map
Дані для стратегічного аналізу ринку — в YouControl
Інший погляд на ринок з YouControl
Дані для стратегічного аналізу ринку — в YouControl
Статті 28 грудня 2021 р.

5 довгострокових тенденцій, які допоможуть вирости бізнесу у 2022 році

Поділитися:
5 довгострокових тенденцій, які допоможуть вирости бізнесу у 2022 році

Ми вручну зібрали та переклали для вас огляди на бізнес-тренди передових медіа та компаній. Ці тренди дають уявлення про те, як бізнес-операції розвиваються відповідно до швидко мінливого світу. Дізнайтеся, на що звертає увагу світова бізнес-спільнота, що потрібно врахувати для ефективної роботи та будуйте довгострокові плани (не забуваючи передбачати ризики, звичайно :)) Приємного читання!

 

ESG та "екологічний" бізнес (це не про пластикові пакети)

 

Тема свідомості стосується тепер і бізнесу. Зростає запит на відповідальні, прозорі співробітництво та інвестиції. Екологічні, соціальні та управлінські показники компаній важливі при прийнятті рішень про співпрацю не менше, ніж сумлінність та чесність.

У цьому допомагає аналіз даних ESG. У світі з'являється вимога враховувати ESG-фактори у своїй бізнес-стратегії. Це довгостроковий тренд, який, якщо не враховувати його, коштуватиме дорожче.

📌ESG-дані (environment, social, governance) – інформація про екологічні, соціальні, управлінські чинники підприємства. Екологічні – політика компанії про зменшення негативного впливу на екологію. Соціальні – взаємодія з контрагентами, гендерна рівність, HR-політика, дотримання прав людини, репутація на ринку. Управлінські – хто в складі ради директорів, зв'язки компанії, доступна звітність, наявність комплаєнс-політик, політика запобігання ризикам, внутрішні заходи щодо запобігання корупції.

Ці дані впливають на імідж компанії, її цінність та вартість. ООН United Nations Global Compact у своїх звітах вказує, що компанії, які враховують ESG, є більш привабливими для інвесторів та партнерів. Вони отримують на 12% більшу маржу й на 19% більшу ринкову вартість та кредитоспроможність у довгостроковій перспективі.

А якщо топ-менеджер компанії заглибиться в цю тему та використає ці дані як інструмент, то зможе визначити ризики, попередити їх та прийняти правильні рішення за будь-яких несподіваних поворотів.

Великим партнерам та інвесторам важливо розуміти, що компанія бачить потенційні ризики. Це характеризує її як ту, що контролює ситуацію та може на неї впливати з допомогою правильних інструментів.

Тема екологічності, прозорості та ESG-метрик не нова у світі та Україні. Але світ приділяє їй дедалі більшої уваги, а в Україні прогресивні компанії вже додають це у свої стратегії. Наприклад, ДТЕК. Тож у 2022 році ця концепція цілком може стати реальністю для більшості прогресивних компаній України.

 

Датафікація, оцифровка, віртуалізація

 

Так, ми писали про це минулого року. Але тренд продовжує зростати.

Датафікація – це технологічна тенденція, що перетворює багато аспектів нашого життя на дані, які згодом перетворюються на інформацію, реалізовану як нову форму цінності.

У 2020-му і 2021-му багато з нас дізналися, що таке віртуалізація офісів, оскільки були швидко впроваджені механізми віддаленої роботи. Це був викликаний кризою сплеск більш довгострокової тенденції. У 2022 ми тісніше познайомимося з концепцією "метавсесвіту" (привіт, Марк) – стійких цифрових світів, які існують паралельно з фізичним світом, у якому ми живемо.

Ще одним усе більш потужним двигуном стане демократизація даних та технологій, яка й так останніми роками набирала обертів. Дедалі більше даних стають доступними, дедалі більше автоматизації, персоналізації та пропозицій передається до рук якомога більшої частини суспільства, незалежно від їхніх знань і досвіду.

Наприклад, звичайна людина з мінімальним бізнес-досвідом уже може генерувати якісні статутні документи компанії в інтернеті. Або зареєструвати компанію онлайн. Людина без знань бізнес-аналізу може за 10 хвилин дізнатися про лідерів та аутсайдерів будь-якої бізнес-сфери. Будь-хто може "витягнути" дані про компанію та людину, не знаючи, навіть, хто ці дані зберігає та робить публічними. А раніше за таким "ексклюзивом" треба було йти до фахівця, якщо ти не в темі.

 

______________________________________________________________________

🔗 YouControl: у 2021 році в Україні зареєстровано менше нових компаній і більше ФОПів ніж у 2020-му

 

Новий досвід співробітників та роль офісів

 

З'ясування, хто працюватиме вдома, а кому потрібен офіс, які офіси закрити, а які залишити, потребує більшого аналізу та планування, ніж будь-коли. Це зачіпає оптимізацію процесів, ресурсів та операційної діяльності.

Якими будуть офіси у 2022? Гібридний, а не віддалений формат роботи.

Гнучкий графік, open-space. Офіси можуть бути меншими, але робочі місця будуть спільними. Тобто не всім виділятимуть окремий кабінет.

Серпневе дослідження КПМГ показало, що 69% генеральних директорів планують зменшити розмір офісу. Працівники приходять до офісу двічі-тричі на тиждень. Цей зсув може змусити компанію переосмислити свій слід у сфері нерухомості.

Генеральний директор Google сказав, що в Google, де 62% співробітників хочуть працювати в офісі "кілька днів", "будуть створені більш гнучкі та гібридні моделі". У Ford, де 70% співробітників проявили цікавість до гібридного графіка, Дженніфер Колстад, глобальний директор із дизайну компанії, пообіцяла "створити новий робочий ландшафт десь посередині".

Офіси існуватимуть, просто в них буде нове призначення. Замість того, щоби сприйматися як місце, де працівники автоматично звітують щодня, вони стануть корпоративними центрами для стимулювання інновацій та встановлення зв'язків. Майбутні офіси будуть спроєктовані так, щоби підтримувати співпрацю та розвивати творчий потенціал та командний дух.

Starbucks, наприклад, планує практикувати підхід, коли співробітники резервують офісні приміщення лише тоді, коли їм потрібно співпрацювати з іншими.

Команда YouControl вже давно перейшла на оновлений формат роботи й змінила підходи до використання офісу. Це, безумовно, робить нашу роботу ефективнішою.

 

Кооперація та інтеграція

 

Наші методи роботи розвиваються: дедалі більше молоді потрапляє до штату, ми наймаємо більше віддалених працівників. А з допомогою аутсорсингу можна досягти виконання майже будь-якої роботи ефективніше, ніж якщо доручити це штатному колезі. Глобальний діловий світ ще ніколи не був таким інтегрованим. І це добре, тому що необхідність працювати разом для вирішення ключових бізнес-завдань є величезною. У майбутньому буде все важче досягти успіху без тісного партнерства з іншими організаціями та людьми.

На практиці це означає велику інтеграцію та обмін даними між організаціями та навіть співпрацю між конкурентами.

У новому році є сенс переглянути, хто що в компанії робить, що віддати на аутсорс, що фрілансерам, що штату, що доручити роботам, а де потрібна кооперація з партнерами. Оптимізація процесів допоможе звільнити величезну кількість ресурсу та розподіляти час ефективніше. Завдяки цьому ви, як мінімум, встигнете більше.

 

Нова роль бізнесу?

 

В умовах турбулентності, яку приніс COVID-19 тиск на уряди країн очевидний. Владі доводиться докладати більше зусиль, щоби зберігати довіру громадян. Це призводить до того, що органи приходять до бізнесу за підтримкою.

У США зобов'язали General Motors виготовляти вентилятори для медичних потреб. У приватних лабораторіях Німеччини аналізували зразки COVID-19.

У компаній можуть виникнути додаткові обов'язки, пов'язані з боротьбою проти COVID. Компанії будуть допомагати технологічно та фінансово, доки отримують репутаційні та фінансові вигоди від цього. Те саме стосується й держзакупівель у сфері медицини.

Партнерство бізнесу та органів влади вже сприяло просуванню вакцинації серед населення у всьому світі. Приватний сектор дійсно активізувався, виробляючи медичне обладнання або обмінюючись даними для підтримки та відстеження ситуації локально.

 

Замість висновків. Можливо, наступного року є сенс зосередитися на довгострокових перспективах та попрацювати над завданнями, які принесуть більший ефект із часом.

 

Зміцнюйте довіру до компанії, підтримуйте прозорість, зміцнюючи цим міцні стосунки зі співробітниками, клієнтами та партнерами.

Інвестуйте в технології, автоматизацію та інструменти, які виконують завдання за вас.

Ставте людей на перше місце. Зробіть ставку на фінансове, психічне та фізичне благополуччя співробітників через надання можливості бути гнучкими.

Не проспіть безпеку. Прийміть підхід до нульової довіри, що допоможе налагодити процес з ідентифікацією ризиків у роботі.

Співпрацюйте з партнерами та навіть конкурентами. Так бізнес зростатиме, а галузь трансформуватиметься.

 

🔗 Джерела: Forbes, Forbes Ukraine, Fact Company, WSJ, KPMG, Kearney, UN Global Compact.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман.     Темпи відкриття наборів даних в Україні не дозволяють сказати, що ми топчимося на місці, але й для ракетного старту цього відверто кажучи недостатньо.

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’