YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Вебінар 7 січня 2021 р.

Три вебінари Дія.Бізнес з YouControl

Поділитися:
Три вебінари Дія.Бізнес з YouControl

YouControl провів три вебінари в межах проєкту Мінцифри Дія.Бізнес. Знайомимо вас з основними тезами та надаємо посилання для повного перегляду запису. Розкриваємо лайфхаки роботи з держреєстрами та способами перевірки потенційного клієнта або співробітника.

 

У грудні Дія.Бізнес від Міністерства цифрової трансформації разом із компанією YouControl провели серію вебінарів “Перевірка бізнес-партнерів у державних реєстрах”. Вони торкнулись таких тем, як фінансові та репутаційні ризики при співпраці з партнером, перевірка фінансової та ринкової стійкості замовника на тендері та перевірка потенційних учасників команди за допомогою відкритих даних. Спікером виступив Михайло Кольцов, експерт з аналізу та візуалізації даних, менеджер з навчання та розвитку YouControl. 

 

Пропонуємо Вам ознайомитись із тезами та переглянути записи вебінарів.

 

Серія 1. Робота з партнерами. Фінансові та репутаційні ризики

 

Перевірка контрагента — найпростіший спосіб не стати жертвою шахраїв. І для цього потрібно розуміти, як відрізнити надійного партнера від сумнівної компанії-оболонки. На що потрібно звертати увагу в першу чергу? 

 

При первинній перевірці вашого партнера звертайте увагу на такі моменти:

•  юридичний статус компанії;

Дані в ЄДР (Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) варто шукати за кодом ЄДРПОУ, бо офіційні назви шахраї можуть модифікувати. Якщо юридичний статус “у процесі припинення” або “розпочато процедуру банкрутства”, то краще не мати з таким партнером справу. Звертаємо увагу на КВЕДИ: чи є вони профільними, не занадто широкими та чи не забагато їх.  

 

•  місцезнаходження та власність;

Перевіряємо, чи адреса не знаходиться на окупованій території. Додатково перевіряємо за Гугл-мапами, чи промислова компанія не зареєстрована в житловому фонді. 

 

•  судова практика;

У реєстрі судових рішень також варто спершу пошукати за кодом ЄДРПОУ, але запевнитись, що в документі справді цей код, а не збіг за числами згаданого рахунку, наприклад. Потім ще пошукати за назвою. В отриманих результатах звертаємо увагу на форму участі (позивач, відповідач), форму судочинства (кримінальне, господарське, адміністративне), форму судового рішення (ухвала, остаточне рішення тощо). Варто також перевірити наявність виконавчих проваджень та звернути увагу на дані реєстру боржників. 

 

•  податкова звітність;

Здебільшого шахрайські компанії не подають податкову звітність або мають податковий борг. Якщо компанії більше одного року, то вона повинна подавати звітність та ця інформація буде на порталі податкової (сервіс “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”). В Електронному кабінеті податкової служби можна обрати Реєстр платників єдиного податку (щоб побачити, коли контрагент зареєстрований, до якої групи він належить) та Реєстр платників ПДВ (щоб дізнатись, чи є він платником ПДВ). Звертайте увагу на підставу анулювання: якщо свідоцтво анульовано податковою службою за систематичне порушення чи за неподачу звітності, то перед вами, швидше за все, шахрай. 

 

•  власність;

Перевіряйте власність, коли працюєте з компаніями, які повинні мати виробничі потужності. Нерухоме майно можна знайти у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (доступ за ЕЦП). Якщо виникає потреба отримати інформацію про наявність авта ‒ переходимо до Єдиного державного реєстру МВС. 

 

•  санкції та офшори;

Потрібно перевіряти список казначейства США, Міністерства фінансів США, Європейського союзу, Організацій Об'єднаних Націй та РНБОУ. Так як пошук по них здійснюється англійською в розрізнених документах, то краще скористатись спеціалізованими сервісами. 

 

Читати більше: Ласкаво просимо, або стороннім вхід заборонено: нові санкції РНБО, Канади, США та ЄС

 

Популярні схеми шахрайства

 

1. Імперсонація під надійну компанію (невелика відмінність у написанні назви відомої компанії).

2. “Зістарення” компанії шляхом перейменування.

3. Великий статутний капітал, але насправді не оплачений.

 

Переглянути запис

 

Серія 2. Робота з партнерами. Фінансові та репутаційні ризики

 

У будь-якої компанії є спади та періоди росту. В окремих випадках, ці періоди росту можуть збігатися з неконкурентною поведінкою або навпаки, компанію свідомо доводять до банкрутства. Тож, як оцінити фінансові та ринкові перспективи замовника? У цій серії говоримо про можливості перевірки його фінансової та ринкової стійкості. 

 

Основні джерела для перевірки:

•  податковий борг (сервіс “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”);

•  фінансова звітність державних підприємств (Портал державних підприємств);

•  фінансова звітність акціонерних товариств (Stockmarket та SMIDA).

 

А також бувають випадки, коли компанія добровільно сама публікує у себе на сайті фінансову звітність. 

 

На Порталі державних підприємств існує розділ “Баланси/Фін.результат” можете застосовувати фільтри щодо квартальної або річної звітності. Звертаємо увагу на показник “Рівень фінансової ефективності”. 

 

Показники фінзвітності, на які потрібно орієнтуватись:

•  баланс (звіт про фінансовий стан, форма 1);

•  звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід, форма 2);

•  звіт про рух грошових коштів (за прямим методом, форма 3).

Форма 3 більше цікавить інвесторів. 

 

Якщо працюєте з акціонерними товариствами, то старішу інформацію можна знайти на SMIDA, а більш свіжу ‒ на Stockmarket (2018-2020 рік).
 

На які параметри звернути увагу:

•  Ліквідність (поточна та абсолютна).

Дозволяє зрозуміти, якими активами володіє компанія. 

 

•  Платоспроможність (коефіцієнт автономії).

Аналіз ресурсів, щоб розрахуватись з вами. 

 

•  Прибутковість (рентабельність активів, рентабельність оборотних активів, чиста маржа, рентабельність загальних активів).

Які наслідки буде мати для компанії те, що вона розрахується з вами.

 

Варто також перевірити тендерну історію на ВІ Prozorro: картка учасника або організатора за кодом ЄДРПОУ. Порівняйте кількість виконаних договорів до активного стану виконання. 

 

Переглянути запис

 

Серія 3. Як перевірити потенційних учасників команди за допомогою відкритих даних

 

Найуразливіше місце будь-якої компанії — її команда. Тож потрібно звертати особливу увагу на ту історію, яка може бути розказана за допомогою відкритих даних. Але й до них потрібен підхід.

 

Коли ви здійснюєте перевірку фізосіб, то орієнтуєтесь не на характер даних, а на їх комбінацію. При роботі з держреєстрами це прізвище, ім'я, по-батькові, а також номер платника податків, який відноситься до приватних, хоча публікується інколи у відкритих джерелах, а інколи для перевірки потрібні і паспортні дані. 

 

Основі джерела для перевірки фізосіб:

•  ЄДР.

Перевірка фізичної особи-підприємця за ПІБ або за кодом: чи є або був зареєстрований ФОП.

 

•  Податковий реєстр (“Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”).

Пошук фізичної особи за податковим номером, бо ПІБ можуть збігатись. Інформація про наявність податкового боргу, що перешкоджає моделі співпраці з ФОПом. 

 

•  Судова влада.

Єдиний державний реєстр судових рішень дозволить дізнатись характер судових відносин, якщо вони були. На сайті «Судової влади України» можливий пошук за ПІБ, фільтрування за сторонами у справі після 28.05.2015 року.

 

Коли здійснюєте пошук за ПІБ, перевіряйте, чи це не повні тезки. 

 

Спеціальні реєстри для перевірки фізосіб:

•  реєстр корупціонерів.

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. 

 

•  Виконавчі провадження.

В Єдиному реєстрі боржників вводимо ПІБ та звертаємо увагу на борги: заборгованість за аліментами або перешкоджання побаченням з дитиною.

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання державних функцій (або реєстр держслужбовців) покаже, чи займали відповідні посади у минулому.

Автоматизована система виконавчого провадження дасть зрозуміти, яке правопорушення вчиняла особа та який їх характер. 

 

•  Особи, що переховуються.

У реєстрі осіб, які переховуються від органів влади (МВС), потрібно шукати за ПІБ російською мовою.

 

Окрім перевірки взаємовідносин можна перевірити документи. Зокрема, паспорт та документ про освіту. Присутність даних про паспорт (серія та номер) в реєстрі викрадених і втрачених паспортів (МВС) або в реєстрі Державної міграційної служби з базою недійсних документів ні про що хороше не свідчить. Диплом про освіту або шкільний атестат можна перевірити в реєстрі про освіту: вказати тип документу, серію та номер, ПІБ. 

 

Якщо ви працюєте з фізособою як з контрагентом (як ФОП, наприклад), буває необхідно перевірити земельні наділи чи об'єкти нерухомості. В цьому допоможе Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. 

 

Переглянути запис

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’