30 липня відбувся Beneficial Ownership Tech Showcase — перший міжнародний вебінар YouControl. Product-менеджер компанії в прямому ефірі розповів про принципи роботи YouControl і про можливості перевірки бенефіціарів закордонних компаній. Учасники вебінару побачили, як це працює на практиці, на прикладах живих кейсів.
Якщо ви пропустили цей захід, але вас цікавлять джерела і способи перевірки вигодонабувачів, прочитайте це резюме. Тут викладено основні тези вебінару.
14 жовтня 2014 року Верховна Рада прийняла Закон № 1701, в якому введено поняття “кінцевий вигодонабувач” і обов’язок для підприємств, крім державних і комунальних, встановлювати, зберігати та регулярно оновлювати інформацію про своїх бенефіціарів. Таким чином, приватні юридичні особи повинні подавати до держреєстру інформацію про кінцевого вигодонабувача.
Ці відомості особливо важливі для компаній, на які поширюється дія закону про фінансовий моніторинг. Таким компаніям необхідно переконатися, що бенефіціар їх контрагентів не внесений до списку терористів або не є публічним діячем (РЕР, тобто politically exposed person).
Інформація про бенефіціарів — з Єдиного реєстру юридичних осіб (ЄДР). Це основне джерело, в якому можна дізнатися бенефіціарів тієї чи іншої компанії.
Друге джерело — реєстр учасників фондового ринку (SMIDA).
Дані з обох джерел надходять в досьє компаній в системі YouControl.
У досьє компанії в системі YouControl показана інформація про бенефіціарів, інших пов’язаних осіб, а також реєстри.
На цьому перевірку можна було б вважати завершеною, якби всі компанії вказували справжніх бенефіціарів. А оскільки це не так, то знадобиться глибока перевірка, щоб з’ясувати, хто насправді впливає на роботу підприємства.
Для перевірки кінцевих бенефіціарів в YouControl доступні такі інструменти:
За даними з реєстрів аналітики YouControl встановлюють, чи входить компанія до тієї чи іншої фінансово-промислової групи, або чи має певне відношення до неї.
Виявлення пов’язаних з компанією осіб за непрямими даними: адресою реєстрації або номером телефону. Таким чином можна відстежити наявні та минулі зв’язки. Цей інструмент активно використовують служби безпеки компаній.
Декларації українських політичних діячів нерідко містять відомості про власність компанії. Люди, згадані в декларації, можуть впливати на роботу компанії.
Іноземних бенефіціарів українських компаній теж видно в системі. Якщо бенефіціар української компанії — нерезидент України, його досьє можна пошукати за відповідними реєстрами:
Ці інструменти допомагають визначити кінцевих бенефіціарів, і застосовувати їх можна як окремо, так і комплексно. А при співробітництві з британськими або європейськими контрагентами ви можете отримати виписки про них безпосередньо з реєстру.
Читайте також:
Статті 31 грудня 2021 р.
Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?
Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман
Новини 10 грудня 2021 р.
YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік
З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".
Новини 9 грудня 2021 р.
"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl
"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель. Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону. Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.