ПОСТАНОВА
Іменем України
«22» січня 2009 року Справа № 2а-1892/09
Категорія № 6.9
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Чиркіна C.M.
при секретарі: Першиній О.С.,
за участю:
представника позивача: Харченко О.О. (дов.№34-03/2178 від 13.05.2008 p.),
представник відповідача: не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 4952, 28 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03.11.2008 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» про стягнення суми економічних санкцій згідно з рішенням №216 від 22.09.2008 року в сумі 4952, 28 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, перевіркою проведеною на комунальному підприємстві «Варварівський сількомунгосп» у період з 09.09.2008 року по 12.08.2008 року, встановлені порушення порядку застосування тарифів, а саме у період з 01.07.2008 року по 31.08.2008 року завищив вартість послуг з водопостачання у розмірі 6, 08 грнУмЗ замість 4, 30 грн./ мЗ, та при застосуванні тарифу для населення у розмірі 6, 08 грнУмЗ, завищено вартість послуг з централізованого водопостачання, за рахунок проведення перерахунків плати за відсутності водопостачання не в повному обсязі, внаслідок чого необгрунтовано одержав суму виручки. Своїми діями відповідач порушив вимоги абз. 5 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 21, 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 23 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 22.09.2008 року на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 4952, 28 грн., які складаються з штрафу в сумі 3301, 52 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 1650, 76 грн.
Зазначена сума відповідачем до Державного бюджету не перераховувалась, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін не оскаржувалось.
Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій у розмірі 4952, 28 грн. на користь Державного бюджету України.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.
Відповідач - комунальне підприємство «Варварівський сількомунгосп» значиться в Державному реєстрі підприємств та організацій України як юридична особа.
Предметом діяльності підприємства відповідно до статуту, затвердженого зареєстрованого Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 13.03.2006 року за №13661020000000393, є , надання підприємствам, організаціям, та населенню комунальних
послуг по технічному обслуговуванню, ремонту та експлуатації інженерних мереж водопроводів і споруд в с.Варварівка.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 09.09.2008 року по 12.08.2008 року проводилась перевірка комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» з питання дотримання дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, за результатами якої складено акт №352 від 12.09.2008 року (арк.спр.3-11) та довідка про суму додаткової виручки, отриманої за послуги з водопостачання з 01.07.2007 року по 31.08.2008 року (арк.спр.12).
Із зазначених документів вбачається, що підприємством порушено порядок застосування тарифів, а саме у період з 01.07.2008 року по 31.08.2008 року було завищено вартість послуг з водопостачання у розмірі 6, 08 грн./мЗ, затвердженого рішенням Варварівської сільської ради від 24.06.2008 року №2 «Звіт про роботу КП «Варварівський сількокомунгосп» замість обґрунтованого тарифу 4, 30 грн./ мЗ, затвердженого рішенням Варварівської сільської ради від 21.09.2007 №7 «Про затвердження тарифів за користування питною водою для комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» через не набрання чинності рішенням Варварівської сільської ради від 24.09.2007 року, та при застосуванні тарифу для населення у розмірі 6, 08 грн./м3, затвердженого рішенням Варварівської сільської ради від 24.06.2008 року №2 завищено вартість послуг з централізованого водопостачання, за рахунок проведення перерахунків плати за відсутності водопостачання не в повному обсязі, внаслідок чого необгрунтовано одержав суму виручки.
Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХІІ від 03.12.1990 року вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХП від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.
На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 22.09.2008 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» було винесено рішення №216 про застосування економічних санкцій у розмірі 4952, 28 грн., які складаються з штрафу в розмірі 3301, 52 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 1650, 76 грн.(акр.спр.16).
23.09.2008 року позивачем на адресу відповідача направлене рішення №216 від 23.04.2008 року, претензія і припис.
Відповідач зазначені документи отримав, що підтверджується підписом уповноваженої особи комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» у поштовому повідомлені (арк.спр. 17)
Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Держінспекції не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХП від 03.12.1990 p., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 4952, 28 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» (92900, Луганська область, Кремінський район, с.Варварівка, вул. 30 р. Перемоги, буд. 147, р/р 2600212440015 в Кремінському відділенні СФАБ «Укркомунбанк», МФО 304740, IK 26229800) на користь Державного бюджету України - код 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Кремінського району, код 24048615, р/р 31112106700151, суму економічної санкції в розмірі 4952, 28 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано «22» січня 2009 року.