ПОСТАНОВА
Іменем України
«22» січня 2009 року Справа № 2а-1892/09
Категорія № 6.9
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Чиркіна C.M.
при секретарі: Першиній О.С.,
за участю:
представника позивача: Харченко О.О. (дов.№34-03/2178 від 13.05.2008 p.),
представник відповідача: не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 4952, 28 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03.11.2008 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» про стягнення суми економічних санкцій згідно з рішенням №216 від 22.09.2008 року в сумі 4952, 28 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, перевіркою проведеною на комунальному підприємстві «Варварівський сількомунгосп» у період з 09.09.2008 року по 12.08.2008 року, встановлені порушення порядку застосування тарифів, а саме у період з 01.07.2008 року по 31.08.2008 року завищив вартість послуг з водопостачання у розмірі 6, 08 грнУмЗ замість 4, 30 грн./ мЗ, та при застосуванні тарифу для населення у розмірі 6, 08 грнУмЗ, завищено вартість послуг з централізованого водопостачання, за рахунок проведення перерахунків плати за відсутності водопостачання не в повному обсязі, внаслідок чого необгрунтовано одержав суму виручки. Своїми діями відповідач порушив вимоги абз. 5 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 21, 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 23 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 22.09.2008 року на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 4952, 28 грн., які складаються з штрафу в сумі 3301, 52 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 1650, 76 грн.
Зазначена сума відповідачем до Державного бюджету не перераховувалась, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін не оскаржувалось.
Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій у розмірі 4952, 28 грн. на користь Державного бюджету України.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.
Відповідач - комунальне підприємство «Варварівський сількомунгосп» значиться в Державному реєстрі підприємств та організацій України як юридична особа.
Предметом діяльності підприємства відповідно до статуту, затвердженого зареєстрованого Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 13.03.2006 року за №13661020000000393, є , надання підприємствам, організаціям, та населенню комунальних
послуг по технічному обслуговуванню, ремонту та експлуатації інженерних мереж водопроводів і споруд в с.Варварівка.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 09.09.2008 року по 12.08.2008 року проводилась перевірка комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» з питання дотримання дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, за результатами якої складено акт №352 від 12.09.2008 року (арк.спр.3-11) та довідка про суму додаткової виручки, отриманої за послуги з водопостачання з 01.07.2007 року по 31.08.2008 року (арк.спр.12).
Із зазначених документів вбачається, що підприємством порушено порядок застосування тарифів, а саме у період з 01.07.2008 року по 31.08.2008 року було завищено вартість послуг з водопостачання у розмірі 6, 08 грн./мЗ, затвердженого рішенням Варварівської сільської ради від 24.06.2008 року №2 «Звіт про роботу КП «Варварівський сількокомунгосп» замість обґрунтованого тарифу 4, 30 грн./ мЗ, затвердженого рішенням Варварівської сільської ради від 21.09.2007 №7 «Про затвердження тарифів за користування питною водою для комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» через не набрання чинності рішенням Варварівської сільської ради від 24.09.2007 року, та при застосуванні тарифу для населення у розмірі 6, 08 грн./м3, затвердженого рішенням Варварівської сільської ради від 24.06.2008 року №2 завищено вартість послуг з централізованого водопостачання, за рахунок проведення перерахунків плати за відсутності водопостачання не в повному обсязі, внаслідок чого необгрунтовано одержав суму виручки.
Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХІІ від 03.12.1990 року вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХП від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.
На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 22.09.2008 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» було винесено рішення №216 про застосування економічних санкцій у розмірі 4952, 28 грн., які складаються з штрафу в розмірі 3301, 52 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 1650, 76 грн.(акр.спр.16).
23.09.2008 року позивачем на адресу відповідача направлене рішення №216 від 23.04.2008 року, претензія і припис.
Відповідач зазначені документи отримав, що підтверджується підписом уповноваженої особи комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» у поштовому повідомлені (арк.спр. 17)
Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Держінспекції не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХП від 03.12.1990 p., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 4952, 28 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Варварівський сількомунгосп» (92900, Луганська область, Кремінський район, с.Варварівка, вул. 30 р. Перемоги, буд. 147, р/р 2600212440015 в Кремінському відділенні СФАБ «Укркомунбанк», МФО 304740, IK 26229800) на користь Державного бюджету України - код 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Кремінського району, код 24048615, р/р 31112106700151, суму економічної санкції в розмірі 4952, 28 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано «22» січня 2009 року.
The court decision No. 8821039, Luhansk District Administrative Court was adopted on 22.01.2009. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 2а-1892/09. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: