ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" березня 2010 р. Справа № 33/200-09
вх. № 6122/3-33
Суддя господарського суду
при секретарі судовогозасідання
за участю представників сторін:
позивача - Мельничникова А.М., дов. б\н від 23.12.2008р., Четверікова Л.Ю., дов.№б/н від 03.11.09р.
відповідача - Каденко Н.М., дов. №37/0/48-10 від 12.01.10р., Пахомова Л.Є., дов.№4701/0/48-09 від 05.11.09р.
3-ї особи - не з’явився
розглянувши справу за позовом ВАТ "Укртелеком" в о. Центра телекомунікаційних послуг Харківської філії ВАТ "Укртелеком", м. Харків
до Управління праці та соціального захисту населення Харківської міськради, м. Х-в 3-я особа Головне управління Державного казначейства України в Харківській області, м.Харків
про стягнення 82932,03 грн.
ВСТАНОВИВ:
ВАТ "Укртелеком" в особі Центра телекомунікаційних послуг Харківської філії ВАТ "Укртелеком" звернувся до господарського суду Харківської областіз позовом про стягнення з відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Харківської міськради 82932,03 грн. заборгованності. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач неналежним чином виконував свої обов`язки по компенсації наданих позивачем додаткових соціальних пільг інвалідам 1 та 2 груп, у зв`язку з чим станом на 01.01.2009р. заборгованність склала 82932,03 грн.
Представники відповідача судовому засіданні проти позову заперечують частково з підстав, викладених у відзиві на позов. Зокрема, зазначають, що розбіжність у заборгованості складає 31921,17 грн., з якою відповідач не погоджується, оскільки компенсація підприємствам-надавачам послуг зв’язку за рахунок коштів міського бюджету за надані додаткові соціальні гарантії з оплати здійснюється в межах витрат, передбачених кошторисом на виконання „Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м.Харкова на 2007-2010 р.” Таким чином відповідач здійснює перерахування певної суми на рахунок підприємств зв’язку згідно їх запитів в межах бюджетних призначень, установлених рішенням Харківської міської ради в міському бюджеті на відповідний рік. Відповідно до цього визнаються зобов’язання лише на суму, яка передбачена в бюджеті на певний рік.
Представник третьої особи в судове засідання не з*явився, в поясненнях Головне управління Державного казначейства України у Харківській області зазначає, що позов не зачіпає його прав та інтересів та просить розглянути справу без участі його представника.
В судовому засіданні оголошено перерву з 09.03.2010р. до 14.00 год. 23.03.2010р. для виготовлення повного тексту рішення.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.
Згідно Комплексної програми соціального захисту населення м. Харкова на 2006рік”,затвердженої рішенням 14 сесії 4 скликання від 09.01.2006р. за № 9/06 та „Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м. Харкова на 2007-2010р.р”, затвердженої рішенням 10 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.12.2006р. № 253/6 зі змінами та доповненнями згідно рішення 17 сесії 5 скликання № 349/07 від 30.12.2007р. та рішення 21 сесії 5 скликання № 105/08 від 16.04.2008р. були встановлені додаткові соціальні гарантії інвалідам 1 та 2 груп по зору шляхом перерахування грошових коштів (грошової компенсації) підприємствам постачальникам послуг зв’язку у розмірі 50% оплати абонементної плати, згідно діючих тарифів (п.9.3 розділу 9 „Додаткові соціальні гарантії окремим категоріям громадян міста”).
У відповідності до п.2 рішення № 9/06 від 09.01.2006р. фінансування вищевказаної програми повинно було здійснюватись відповідно до кошторису, після затвердження її рішенням сесії Харківської міської ради в межах бюджетних асигнувань.
Пунктом 3.1 Положення ...передбачено, що Управління праці та соціального захисту населення Департаменту охорони здоров*я та соціальних питань Харківської міської ради реєструє бюджетні зобов’язання та здійснює перерахування сум витрат підприємств, пов’язаних з наданням додаткових соціальних гарантій на розрахункові рахунки підприємств надавачів послуг в межах бюджетних призначень, встановлених рішенням міської ради в міському бюджеті на відповідний рік.
З урахуванням вищевикладеного суд вважає необхідним зазначити, що компенсація підприємствам-надавачам послуг зв’язку мала здійснюватись не за рахунок Державного бюджету, а за рахунок коштів міського бюджету і тільки в межах бюджетних призначень, встановлених рішенням Харківської міської ради в міському бюджеті на відповідний рік. За таких обставин, твердження позивача про порушення відповідачем певних статей Бюджетного кодексу та Законів „Про державний бюджет”, які регулюють порядок виконання Державного бюджету, є безпідставним.
Обґрунтовуючи вимогу про стягнення з відповідача 82932,03 грн. боргу, позивач посилається на наявність цієї заборгованості починаючи з липня 2006р. по грудень 2008р.
При дослідженні матеріалів справи встановлено, що за 2006-2008р.р. кошторисом на виконання „Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м. Харкова на 2007-2010р.р.” передбачено розмір компенсації позивачу –надавачеві послуг зв’язку за рахунок міського бюджету за надані соціальні гарантії з оплати за послуги зв’язку інвалідам 1 та 2 груп по зору в сумі 321303,79 грн., в той час як сплачено позивачу лише 250292,93 грн. До цієї суми включена заборгованість 2007р. в сумі 51,28 грн. та заборгованість за 2008р. в сумі 50959,58 грн.
За інформацією відповідача щодо розрахунків за надані додаткові соціальні гарантії встановлено, що за 2006 рік нараховано відповідачем компенсацію в межах плану асигнувань в розмірі 68659,97 грн., яку сплачено в повному обсязі у 2007 році.
За таких обставин, суд вважає, що матеріалами справи підтверджено розмір заборгованості відповідача в сумі 51010,86 грн., тому позов в частині стягнення цієї суми боргу є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Щодо решти боргу в сумі 31921,17 грн. суд вважає необхідним в позові відмовити, виходячи з наступного.
Матеріалами справи встановлено, що у місцевому бюджеті на певні роки не передбачені зобов’язання на суму в розмірі 31921,17 грн., що перевищує межі бюджетних призначень на відповідні роки.
Позивачем не доведено належними доказами, що кошти в розмірі 31921,17 грн. на відповідні призначення були виділені місцевим бюджетом, але не відшкодовані у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Оскільки судом встановлено факт відсутності правопорушення в діях Управління праці та соціального захисту населення Департаменту охорони здоров*я та соціальних питань Харківської міської ради та враховуючи, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення та виключно в межах бюджетних призначень, встановлених рішенням Харківської міської ради в міському бюджеті на відповідний рік, суд вважає твердження позивача про наявність заборгованості у вищевказаному розмірі безпідставним та недоведеним належними доказами.
У відповідності із ст.49 ГПК України суд вважає необхідним витрати по сплаті державного мита у сумі 510,11 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 193,75 грн. покласти на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 526 ЦК України, статтями 1, 12, 47, 49, ст.ст. 82-85 ГПК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Департаменту охорони здоров*я та соціальних питань Харківської міської ради (61002, м.Харків, вул.Сумська,64, в тому числі р/р 25425805227880 в філіалі ХОФ АКБ Укрсоцбанк, МФО 351016, код ЄДРПОУ 26203284) на користь Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" (юридична адреса Центра телекомунікаційних послуг Харківської філії ВАТ "Укртелеком" - 61001, м.Харків, вул.Державінська,4, в тому числі р/р 26003592, в ХОД ВАТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 350589, код ЄДРПОУ 25614660) 51010,86 грн. заборгованості, 510,11 грн. витрат по сплаті держмита, 193,75 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
В частині стягнення 31921,17 грн. в позові відмовити.
Суддя
Повний текст рішення оголошено в судовому засіданні 23.03.2010р. по закінченні розгляду справи.