
Справа № 588/1036/19
3/588/364/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.10.2019 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Линник О.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, що надійшли від Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , раніше до адмінвідповідальності не притягувався,
за ч.3 ст.41 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
До Тростянецького районного суду Сумської області повторно надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , в яких зазначено, що за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» за 4 квартал 2018 року встановлено, що Партією 13.12.2018 отримано внесок від ОСОБА_1 у сумі 149200 грн. На підтвердження інформації, зазначеної у звіті Партії, надано банківську виписку з ПАТ «МЕГАБАНК», згідно з якою внесок надано через АТ «БАНК СІЧ» (МФО 380816, код ЄДРПОУ 37716841), номер розрахункового документа ПН8250253, з призначенням платежу «внесок на підтримку політичної партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії. Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 25.02.2019 №4168/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 31.12.2018 у ОСОБА_1 обліковується податковий борг у сумі 24 грн.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.15 ЗУ «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Вищезазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу звіту від 03.04.2019 та у Висновку про результати аналізу Звіту від 05.04.2019 №1097, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.04.2019 №934.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив п.8 ч.1 ст.15 ЗУ « Про політичні партії в Україні», чим вчинив порушення порядку надання внеску на підтримку політичних партій фізичними особами, відповідальність за яке передбачена ст.212-15 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про слухання справи повідомлявся, причини неявки суду не повідомив, тому справа розглядається у його відсутності на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що вказане провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
У підтвердження правопорушення головним спеціалістом відділу роботи із політичними партіями надано протокол про адміністративне правопорушення №50-25/566 від 16.05.2019; звіт політичної партії про майно, охоти, витрати і зобов`язання фінансового характеру; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; листом ДФС України від 25.02.2019 № 4168 1599-99-17-02-16; акт про проведення аналізу Звіту політичної партії від 11.02.2019; висновок про результати Звіту політичної партії від 05.04.2019 №1097; лист НАЗК від 07.03.2019; лист Всеукраїнського об`єднання «Батьківщина» від 01.04.2019; копію платіжного доручення від 15.03.2019; копію рішення НАЗК № 9 від 11.08.2016; копію рішення НАЗК №2849 від 30.11.2018; листи НАЗК ОСОБА_1 ; копію конверту, копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення; копію акту №402 від 15.05.2019 про неявку ОСОБА_1 ; копію списку згрупованих поштових відправлень від 22.05.2019.
Відповідно до ст. 38 КпАП України, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що днем вчинення правопорушення є 13.12.2018, днем виявлення правопорушення – 03.04.2019, тобто дата складання Акту про проведення аналізу Звіту.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки на день розгляду справи вказаний термін закінчився, справа про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ст.212-15 КпАП України підлягає закриттю на підставі, передбаченій п.7 ст.247 КпАП України.
Оскільки суд не застосовує до ОСОБА_1 адмінстягнення, тому судовий збір, відповідно до ст.40-1 КпАП України, не стягується.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.38,247,283,284 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.212-15 КУпАП - у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.С. Линник