Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 22-а-5352/09 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
"26" січня 2010 р. м. Київ
Справа № 22-а-5352/09
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Собківа Я.М.,
Усенка В.Г.,
при секретарі: Шевчук К.В..
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Акціонерного комерційного банку «ПРАВЕКС-БАНК» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2008 р. у справі за адміністративним позовом Акціонерного комерційного банку «ПРАВЕКС-БАНК» до Добровеличівської міжрайонної Державної податкової інспекції Кіровоградської області про скасування податкового повідомлення-рішення № 0002991530/1 від 27.12.2007 року, -
В С Т А Н О В И В :
Акціонерний комерційний банк «ПРАВЕКС-БАНК» (далі – позивач) звернулися до суду з позовом до Добровеличівської міжрайонної Державної податкової інспекції Кіровоградської області (далі - Відповідач) про скасування податкового повідомлення-рішення № 0002991530/1 від 27.12.2007 року.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2008 року у задоволенні позову було відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Позивач звернулися з апеляційною скаргою, в якій просять скасувати постанову суду та ухвалити нову, якою задовольнити позов.
В обґрунтування апеляційної скарги Позивач посилається на те, що судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного судового рішення були порушені норми матеріального та процесуального права, що призвело, на думку відповідача, до неправильного вирішення справи.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню , виходячи з наступного.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, відповідно до акта № 00044/1530/14360920 від 07.12.2007 року було встановлено порушення терміну подачі податкового розрахунку з комунального податку за 1, 2 та 3 квартали 2007 року (граничний термін подання 10.05.2007 року, 09.08.2007 року та 09.11.2007 року відповідно).
На підставі вказаного Акта № 00044/1530/14360920 від 07.12.2007 р. Відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002991530/0 від 07.12.2007 р., яким до позивача за порушення п. «б»п. 4.1.4, п.п. «а» пп. 4.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (далі – Закон № 2181) до Акціонерного комерційного банку «Правекс-банк»застосовано штрафні санкції у розмірі 510,00 грн.
У відповідності до п.2 ч.1 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII, до місцевих податків належить комунальний податок.
Згідно з ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 встановлено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Вказана норма чітко визначає коло суб`єктів платників комунального податку - виключно юридичні особи.
Згідно зі ст. 19 Декрету, місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
У відповідності до рішення Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області четвертої сесії п'ятого скликання від 09.08.2006 р. № 37, було затверджено Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів.
Відповідно до Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів комунальний податок - це обов'язковий місцевий податок, який нараховується на основі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та середньоспискової чисельності працюючих.
Комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово - дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10% річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Підприємства - платники подають розрахунок про обчислені суми комунального податку один раз на квартал наростаючим підсумком з початку року, не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Оплата податку проводиться юридичними особами по закінченню кожного кварталу не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Платники, які протягом звітного періоду не здійснювали фінансово-господарську діяльність, сплачують комунальний податок на загальних підставах.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивач як юридична особа був включений до категорії окремих платників податків, тобто саме юридична особа зареєстрована як платник комунального податку в Добровеличівській міжрайонній Державній податковій інспекції Кіровоградської області.
Згідно з ст. 22 Декрету, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства.
Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.
У відповідності до п. «а» п.п. 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо, платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Згідно з п. «б» п.п.4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону № 2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Судом першої інстанції зроблено вірний висновок про пропуск строку подачі розрахунку Позивачем.
У відповідності до п.п 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Колегія суддів відзначає вірність висновків суду першої інстанції про зобов`язання Позивачем виконувати вимоги Законодавства щодо подачі розрахунку комунального податку та його сплати. Апеляційний суд відкидає доводи Позивача про те, що Домбровелинківське відділення АКБ «Правекс-банку» не є платником комуального податку як причину скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, оскільки саме Позивач як юридична особа був взятий на облік як платник комунального податку.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Акціонерного комерційного банку «ПРАВЕКС-БАНК» залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2008 року – без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст виготовлено: 01.02.2010 року