Ухвала суду № 74877307, 14.06.2018, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
14.06.2018
Номер справи
234/16383/17
Номер документу
74877307
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/16383/17

Провадження № 1-кс/234/3154/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

14 червня 2018 року слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Пікалова Н.М., з участю секретаря судового засідання Романенко К.П., прокурорів Полякова Д.І., Приходько І.С., розглянув у судовому засіданні у м. Краматорську Донецької області клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні Національного антикорупційного бюро України.

Клопотання надійшло до суду 12.06.2018 року.

Суд, перевірив матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016051100000144 від 29.02.2016 року за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 2, 3 ст. 425 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за № 42016051100000144 від 29.02.2016 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 2, 3 ст. 425 КК України, відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Прокурор в обґрунтування клопотання зазначив, що військовою прокуратурою об’єднаних сил здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016051100000144 від 29.02.2016 за фактом замаху службовими особами обласних державних адміністрацій України на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво взводних опорних пунктів у районах проведення антитерористичної операції, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 2, 3 ст. 425 КК України.

Досудовим розслідування установлено, що відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 №107 «Деякі питання забезпечення у 2015 році будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави», Міністерству оборони України (далі за текстом - МО України) за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету виділено 850 млн. гривень для будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави (далі за текстом – взводних опорних пунктів та/або ВОП). При цьому, обласним та Київській міській державним адміністраціям делеговано окремі повноваження Міністерства оборони, а саме функції замовника щодо будівництва інженерних споруд, а відповідні державні адміністрації визначено розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня.

У березні 2015 року, на виконання Протокольного рішення міжвідомчої наради під керівництвом секретаря Ради Національної безпеки і оборони України від 20.02.2015 «Про ресурсне та інфраструктурне забезпечення зони проведення антитерористичної операції», Тактико-технічних вимог до залізобетонних споруд для обладнання блокпостів, від 20.03.2015, а також вказаної постанови Кабінету Міністрів України, Головне управління оперативного забезпечення ЗС України звернулося до ДП МО України «Центральний проектний інститут» (далі – ЦПІ) щодо розробки проектно-кошторисної документації для подальшого будівництва взводних опорних пунктів на території ОСОБА_2 та Луганської областей (Робоча документація по будівництву інженерних споруд).

На виконання вказаного замовлення, упродовж 2015 року ДП МО України «Центральний проектний інститут» розроблено три редакції проектно-кошторисної документації будівництва взводних опорних пунктів, які отримали відповідні експертні висновки ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА».

При цьому, жодна із указаних редакцій не передбачала у будь-якій формі використання у ході будівництва фортифікаційних споруд металевих морських контейнерів.

У подальшому, наказом Міністра оборони України від 07.05.2015 № 202 «Про організацію виконання завдань з обладнання оборонного рубежу», затверджено вказану Робочу документацію по будівництву інженерних споруд (архівні номери: 13045/1, 13043/2, 13043/3), як типову для обладнання взводних опорних пунктів в зоні проведення антитерористичної операції на території ОСОБА_2 та Луганської областей, а також визначено ДП МО України «Центральний проектний інститут» відповідальним за організацію опрацювання та внесення, за необхідності, до неї змін.

При цьому, вказана Робоча документація по будівництву інженерних споруд у жодній редакції не передбачала будівництво ВОПів із використанням 20 футових металевих контейнерів.

Після цього, МО України скерувало до 20 обласних державних адміністрацій зазначену вище Робочу документацію по будівництву інженерних споруд, у тому числі проектно-кошторисну документацію розроблену ДП МОУ «Центральний проектний інститут», на підставі якої повинні бути споруджені 232 взводні опорні пункти.

Надалі, на виконання зазначеної постанови КМУ №107, з метою організації прийому інженерних споруд від обласних державних адміністрацій, Міністерством оборони України видано наказ від 23.06.2015 №288 «Про організацію прийому інженерних споруд від обласних державних адміністрацій ОСОБА_2 військово-цивільної та Київської міської державної адміністрації до Міністерства оборони України».

На підставі наказу Міністра оборони України від 08.02.2016 № 57 «Про затвердження Тимчасової інструкції з обліку та утримання інженерних споруд, побудованих за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету» та наказу Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України» від 15.03.2016 № 64 «Про організацію приймання-передачі інженерних споруд на бухгалтерський облік квартирно-експлуатаційних відділів (частин)» КЕВ м. Луганськ повинна була прийняти на баланс та передати для утримання і експлуатації військовими частинами, побудовані на виконання Постанови КМУ №107 інженерні споруди.

Разом із тим, упродовж 2015 року ДП МО України «Центральний проектний інститут», на виконання відповідних завдань начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України додатково розроблено 4 технічні рішення, які передбачали певні зміни до вищевказаної Робочої документації, у тому числі і використання у ході будівництва ВОПів 20 футових металевих контейнерів у якості нез’ємної опалубки, тобто невід’ємної складової монолітної залізобетонної конструкції.

Так, листами від 26.04.2015 № 380 та від 06.05.2016 № 416 ДП МО України «Центральний проектний інститут» (далі – ЦПІ) на адресу Головного управління оперативного забезпечення МО України (далі – ГУОЗ) направлено предпроектні пропозиції (попередні концептуальні архітектурні пропозиції/рішення), які включали можливість виготовлення альтернативних варіантів вогневих споруд, укриття для особового складу та командно-спостережних пунктів із використанням 5 і 20 фут. морських контейнерів із залізобетонними елементами та тюфяком, а також типової модульної вогневої споруди типу МВС-2.

При цьому зазначені предпроектні пропозиції (попередні концептуальні архітектурні пропозиції/рішення) не являлися підставою для здійснення будівництва, оскільки виготовлені ЦПІ виключно з метою відображення принципових об’ємно-просторових та будівельних рішень, відповідності до ДБН А.2.2-3-2014.

30 квітня 2014 року зазначені, розроблені ЦПІ передпроектні пропозиції (попередні концептуальні архітектурні пропозиції/рішення), листами №№343/1/2552/1 та 343/1/2590 у форматі .pdf скеровані ГУОЗ до всіх задіяних у будівництві ОДА для вивчення та врахування у роботі, а також для орієнтування (визначення) ОДА щодо можливого подальшого залучення необхідних обсягів сил та засобів для здійснення будівництва.

У свою чергу, службові особи Волинської ОДА, 5 травня 2015 достовірно знаючи, що затверджена Міністерством оборони України Робоча документація по будівництву інженерних споруд не передбачала використання морських металевих контейнерів 20 футів, а скеровані ГУОЗ до ОДА передпроектні пропозиції (попередні концептуальні архітектурні пропозиції/рішення) не являлися підставою для здійснення будівництва та можуть бути використані виключно для відображення принципових об’ємно-просторових та будівельних рішень, направили до Волинського філіалу «НДІпроектреконструкція» листа щодо коригування проектно-кошторисної документації в частині використання металевих контейнерів 20 футів сумісно із залізобетонними елементами у об’єктах: «Командно-спостережний пункт», «Уніфікована фортифікаційна споруда-3», замість передбачених проектом монолітних залізобетонних конструкцій.

В подальшому невстановленими в ході досудового розслідування представниками Волинського філіалу «НДІпроектреконструкція» шляхом вклеювання листів передпроектних пропозицій до оригіналу Редакції 02 по будівництву взводних опорних пунктів ДП МОУ «ЦПІ», змінено проектну документацію. У результаті наведених дій, Редакцією 02 по будівництву взводних опорних пунктів ДП МОУ «ЦПІ» нібито передбачалося будівництво споруд «УФС-3» та «КСП» («Командно-спостережний пункт» та «Уніфікована фортифікаційна споруда-3») із використанням 20 футових металевих контейнерів, що не відповідало дійсності.

Надалі, на підставі зазначених фіктивних аркушів Редакції 02 по будівництву взводних опорних пунктів Волинською ОДА на території Донецької області побудовано 10 взводних опорних пунктів із використанням 20 футових металевих контейнерів.

У результаті вищевикладеного, збудовані Волинською ОДА взводні опорні пункти, а саме: ВОП 1 (2/15), що розташований поблизу н.п. Перемога Донецької області; ВОП 3 (2/17), розташований поблизу н.п. Перемога Донецької області; ВОП 4 (2/14), розташований поблизу н.п. Кременівка Донецької області; ВОП 5 (2/13), розташований поблизу н.п. Кас’янівка Донецької області; ВОП 6 (2/12), розташований поблизу н.п. Кас’янівка Донецької області; ВОП 7 (2/16), розташований поблизу н.п. ОСОБА_2 області; ВОП 8 (2/7), розташований поблизу н.п. Орловське Донецької області; ВОП 9 (2/8), розташований поблизу н.п. Орловське Донецької області; ВОП 10 (2/5), розташований поблизу н.п. Кирилівка Донецької області; ВОП (2/6), розташований в районі с. Водяне, Волноваського району Донецької області, через ініційовані Волинською ОДА та розроблені Волинською філією «НДІпроектреконструкція» виконані з відступами проектно-технічної документації (проектні рішення) для повторного використання «Будівництво інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави, а саме «Споруди взводного опорного пункту», яка розроблена ДП МОУ «Центральний проектний інститут», що підтверджено висновком комісійної судової будівельно-технічної експертизи від 17 листопада 2017 року №22514/22515/22516/22517/22518/22519/22520/22521/22522/-22523, будівельні роботи з будівництва ВОП 1 (2/15), ВОП 3 (2/17), ВОП 4 (2/14), ВОП 5 (2/13), ВОП 6 (2/12), ВОП 7 (2/16), ВОП 8 (2/7), ВОП 9 (2/8), ВОП 10 (2/5) та ВОП (2/6)

З урахування вищевикладеного, 17 листопада 2017 року, у ході досудового розслідування, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України військових службових осіб МОУ відповідальних за прийом від ОДА до МОУ збудованих фортифікаційних споруд, а саме: командира дорожньо-мостового батальйону військової частини А1519 ОСОБА_3 та начальника факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» ОСОБА_4, у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України повідомлено службових осіб Волинської ОДА, у наслідок дій яких здійснювалося будівництво фортифікаційних споруд за непередбаченою МОУ проектно-кошторисною документацією, а саме: начальника управління – начальника планово-технічного відділу управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 та начальника відділу технічного нагляду за будівництвом об’єктів управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_6

23 листопада 2017 року, у порядку ч. 3 ст. 217 КПК України матеріали досудового розслідування відносно зазначених осіб виділено в окреме провадження за №42017051110000188 та того ж дня скеровано за підслідністю до Національного антикорупційного бюро України для здійснення подальшого досудового розслідування.

На даний час в рамках досудового розслідування №42016051100000144 досліджуються дії/бездіяльність керівного складу Головного управління оперативного забезпечення МО України, які, у тому числі, відповідали за контроль за станом здійснення будівництва фортифікаційних споруд на території ОСОБА_2 та Луганської областей, розроблення та актуальність проектно-кошторисної документацій з цих питань, а також за введення в експлуатацію та прийом збудованих взводних опорних пунктів на баланс Міністерства оборони України. З цією метою 22 травня 2018 року у кримінальному провадженні призначено військову експертизу, проведення якої доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Для проведення наведеної судової експертизи експертам КНІСЕ необхідно, окрім іншого, надати копії та оригінали документів, пов’язаних із будівництвом за вищевикладених обставинах упродовж 2015 року Волинською ОДА фортифікаційних споруд, які передані для подальшого досудового розслідування та фактично перебувають у розпорядженні детективів НАБУ.

Наведені матеріали кримінального провадження №42017051110000188 мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні (№42016051100000144) шляхом проведення судових експертиз, оскільки відомості, що у них містяться можуть свідчити про наявність або відсутність причинно-наслідкового зв’язку між діями службових осіб Головного управління оперативного забезпечення та наслідками, що настали, а саме: суттєвими порушеннями законодавства, допущеними службовими особами ОДА при будівництві фортифікаційних споруд, унаслідок чого державі спричинено збитки.

Ураховуючи викладене, з метою досягнення завдань кримінального провадження, проведення повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016051100000144, виникла необхідність в дослідженні та вилученні копій матеріалів досудового розслідування №42017051110000188, що 23 листопада 2017 року переданих для здійснення подальшого досудового розслідування та фактично перебуває у провадженні детективів Національного антикорупційного бюро України за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3.

Результати цих дій мають важливе значення для досудового розслідування та судового розгляду, оскільки докази, що будуть отриманні у результаті їх проведення, встановлюють факти та обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Разом із тим, у будь-який інший спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, представляється за неможливе.

Отримання даної інформації допускається лише за вмотивованою ухвалою слідчого судді, іншим способом, окрім як на підставі ухвали слідчого судді, отримати цю інформацію неможливо.

Зазначені вище документи можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, можуть бути необхідними для призначення у кримінальному провадженні судових експертиз та у подальшому будуть використані як докази у ході судового слідства.

У судовому засіданні прокурор Поляков Д.І. та Приходько І.С. пояснили, що документи, які містяться в кримінальній справі №42017051110000188, необхідні для проведення експертизи. Просили клопотання задовольнити.

Представник Національного антикорупційного бюро України в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, повісткою. Відповідно до ч. 4 ст 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Заслухавши прокурорів, дослідивши матеріали клопотання, якими обґрунтовується необхідність надання тимчасового доступу до документів, суд дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню за таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що військовою прокуратурою об’єднаних сил проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016051100000144 від 29.02.2016 року за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 2, 3 ст. 425 КК України.

Так, в судовому засіданні з пояснень прокурорів та матеріалів клопотання встановлено, що відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 №107 «Деякі питання забезпечення у 2015 році будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави», Міністерству оборони України (далі за текстом - МО України) за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету виділено 850 млн. гривень для будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави (далі за текстом – взводних опорних пунктів та/або ВОП). При цьому, обласним та Київській міській державним адміністраціям делеговано окремі повноваження Міністерства оборони, а саме функції замовника щодо будівництва інженерних споруд, а відповідні державні адміністрації визначено розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня. У березні 2015 року, на виконання Протокольного рішення міжвідомчої наради під керівництвом секретаря Ради Національної безпеки і оборони України від 20.02.2015 «Про ресурсне та інфраструктурне забезпечення зони проведення антитерористичної операції», Тактико-технічних вимог до залізобетонних споруд для обладнання блокпостів, від 20.03.2015, а також вказаної постанови Кабінету Міністрів України, Головне управління оперативного забезпечення ЗС України звернулося до ДП МО України «Центральний проектний інститут» (далі – ЦПІ) щодо розробки проектно-кошторисної документації для подальшого будівництва взводних опорних пунктів на території ОСОБА_2 та Луганської областей (Робоча документація по будівництву інженерних споруд). На виконання вказаного замовлення, упродовж 2015 року ДП МО України «Центральний проектний інститут» розроблено три редакції проектно-кошторисної документації будівництва взводних опорних пунктів, які отримали відповідні експертні висновки ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА». При цьому, жодна із указаних редакцій не передбачала у будь-якій формі використання у ході будівництва фортифікаційних споруд металевих морських контейнерів.

Однак, службові особи Волинської ОДА, 5 травня 2015 достовірно знаючи, що затверджена Міністерством оборони України Робоча документація по будівництву інженерних споруд не передбачала використання морських металевих контейнерів 20 футів, а скеровані ГУОЗ до ОДА передпроектні пропозиції (попередні концептуальні архітектурні пропозиції/рішення) не являлися підставою для здійснення будівництва та можуть бути використані виключно для відображення принципових об’ємно-просторових та будівельних рішень, направили до Волинського філіалу «НДІпроектреконструкція» листа щодо коригування проектно-кошторисної документації в частині використання металевих контейнерів 20 футів сумісно із залізобетонними елементами у об’єктах: «Командно-спостережний пункт», «Уніфікована фортифікаційна споруда-3», замість передбачених проектом монолітних залізобетонних конструкцій.

У ході досудового розслідування, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України військових службових осіб МОУ відповідальних за прийом від ОДА до МОУ збудованих фортифікаційних споруд, а саме: командира дорожньо-мостового батальйону військової частини А1519 ОСОБА_3 та начальника факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» ОСОБА_4, у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України повідомлено службових осіб Волинської ОДА, у наслідок дій яких здійснювалося будівництво фортифікаційних споруд за непередбаченою МОУ проектно-кошторисною документацією, а саме: начальника управління – начальника планово-технічного відділу управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 та начальника відділу технічного нагляду за будівництвом об’єктів управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_6

23.11.2017 року постановою Військовою прокуратурою сил АТО з кримінального провадження 42016051100000144 від 29.02.2016 року копії та оригінали матеріалів досудового розслідування в частині вчинення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст 364 КК України, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст 425 КК України виділені в окреме провадження.

23 листопада 2017 року, у порядку ч. 3 ст. 217 КПК України матеріали досудового розслідування відносно зазначених осіб об’єданані в одне провадження за №42017051110000188 та скеровано за підслідністю до Національного антикорупційного бюро України для здійснення подальшого досудового розслідування.

У зв’язку із чим, є достатні підстави вважати, що матеріали кримінального провадження №42017051110000188 від 23.11.2017 за підозрою колишнього заступника начальника управління – начальника планово-технічного відділу управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, начальника відділу технічного нагляду за будівництвом об’єктів управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, командира дорожньо-мостового батальйону військової частини А1519 ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України та начальника факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України, перебувають у володінні Національного антикорупційного бюро України за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3.

Як зазначено в клопотанні прокурором та з’ясовано в судовому засіданні, матеріали кримінального провадження №42017051110000188 мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні №42016051100000144 шляхом проведення судових експертиз, оскільки відомості, що у них містяться можуть свідчити про наявність або відсутність причинно-наслідкового зв’язку між діями службових осіб Головного управління оперативного забезпечення та наслідками, що настали, а саме: суттєвими порушеннями законодавства, допущеними службовими особами ОДА при будівництві фортифікаційних споруд, унаслідок чого державі спричинено збитки.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Прокурором доведено, що інформація, яка міститься в документах, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому, суд прийшов до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст.159-166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні Національного антикорупційного бюро України, – задовольнити.

Надати заступнику начальника відділу нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях територіальних органів поліції слідчого управління військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_7, прокурору першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_1, старшому слідчому слідчого відділу слідчого управління військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_8, прокурорам відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу управління процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_9 та ОСОБА_10, старшому слідчому в ОВС слідчого відділу слідчого управління Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_11, дозвіл на тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження №42017051110000188 від 23.11.2017 за підозрою колишнього заступника начальника управління – начальника планово-технічного відділу управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, начальника відділу технічного нагляду за будівництвом об’єктів управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, командира дорожньо-мостового батальйону військової частини А1519 ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України та начальника факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України, що перебувають у володінні Національного антикорупційного бюро України за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3.

Дати розпорядження посадовим особам Національного антикорупційного бюро України, яке розташовано за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3, надати заступнику начальника відділу нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях територіальних органів поліції слідчого управління військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_7, прокурору першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_1, старшому слідчому слідчого відділу слідчого управління військової прокуратури об’єднаних сил ОСОБА_8, прокурорам відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу управління процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_9 та ОСОБА_10, старшому слідчому в ОВС слідчого відділу слідчого управління Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_11 тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження №42017051110000188 від 23.11.2017 року, з можливістю зняття копій (у тому числі і на цифрових носіях).

Строк дії ухвали встановити до 12 липня 2018 року.

Роз’яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Краматорського міського

суду Донецької області ОСОБА_12