ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2016 р. справа № 804/15240/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючої - судді Чорної В.В., суддів Олійника В.М., Турлакової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» до відповідача-1 - Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України, відповідача-2 - Державної організації «Південна територіальна інспекція державного геологічного контролю за веденням робіт по геологічному вивченню та використанню надр», відпоідача-3 - Державної служби геології та надр України про визнання протиправною бездіяльності, скасування наказу та зобовязання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
26 жовтня 2015 року Публічне акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати припис від 16.07.2015 р. № 15 Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України;
- визнати протиправними дії Державної організації «Південна територіальна інспекція державного геологічного контролю за веденням робіт по геологічному вивченню та використанню надр» щодо проведення перевірки ПАТ «ММК ім. Ілліча» та складання акту перевірки № 15/3950-Д від 15.07.2015 р.;
- визнати протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо нерозгляду заяви ПАТ «ММК ім. Ілліча» від 12.08.2015 р. вих. № 457-15 ГОК про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р.;
- зобовязати Державну службу геології та надр України розглянути заяву ПАТ «ММК ім. Ілліча» від 12.08.2015 р. вих. № 457-15 ГОК про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р. та прийняти рішення за наслідками її розгляду;
- визнати протиправним та скасувати Наказ Державної служби геології та надр України № 271 від 04.09.2015 р. в частині зупинення дії спеціального дозволу ПАТ «ММК ім. Ілліча» на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р.;
- зобовязати Державну службу геології та надр України та її структурні підрозділи, зокрема, Південний міжрегіональний відділ Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України, та інших уповноважених осіб утриматись від вчинення будь-яких дій щодо зупинення та анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006р., у звязку із невнесенням змін до спеціального дозволу № 3950 та Угоди про умови користування надрами, у звязку з непроведенням з 01.01.2015 року згідно з п. 5 особливих умов спеціального дозволу № 3950 обовязкового моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов, передбачених дозволом та угодою про умови користування надрами; ненадання до Держгеонадр України інформації щодо стану виконання програми робіт за формою згідно з законодавством, відповідно до п. 7.1 Угоди № 3950 від 07.07.2006 р. про умови користування надрами з метою видобування залізних руд, зокрема, невиконання вимог припису Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України № 15 від 16.07.2015 р.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що 15.07.2015 року Південним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України на підставі наказу № 174 від 25.06.2015 р. проведено перевірку позивача з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, про що складений акт перевірки № 15/3950-Д від 15.07.2015 р. За результатами вказаної перевірки, відповідачем-1 був винесений припис № 15 від 16.07.2015 р. про усунення порушень з боку ПАТ «ММК ім. Ілліча» у вигляді не проведення з 01.01.2015 р. згідно з п.5 особливих умов спеціального дозволу № 3950 обовязкового моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов, передбачених дозволом та Угодою про умови користування надрами відповідно до абзацу 3 пункту 26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністерства України № 615 від 30.05.2011 р., а також у вигляді ненадання до Держгеонадр України інформації щодо стану виконання програми робіт за формою згідно законодавства, що є порушенням п. 7.1 Угоди № 3950 від 07.07.2006 р. про умови користування надрами з метою видобування залізних руд. При цьому, позивач зазначив, що на виконання вимог даного припису, ПАТ «ММК ім. Ілліча» 12.08.2015 р. направлено заяву вих. № 457-15 ГОК про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р., на підставі якої, згідно з п. 18 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 615, відповідач зобовязаний був видати позивачу переоформлений спеціальний дозвіл на користування надрами до 16.09.2015 року. Натомість, за твердженням позивача, на момент звернення до суду з цим позовом, відповідачем-3 зазначену заяву не розглянуто, не зважаючи на неодноразові звернення ПАТ «ММК ім. Ілліча» щодо оформлення спеціального дозволу з урахуванням змін та повідомленнями щодо фактичного виконання вимог припису. З викладених підстав, позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо невнесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р., у звязку з чим, просить суд зобовязати відповідача-3 розглянути заяву ПАТ «ММК ім. Ілліча» від 12.08.2015 р. вих. № 457-15 ГОК про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами, та скасувати наказ Державної служби геології та надр України № 271 від 04.09.2015 р. в частині зупинення дії спеціального дозволу ПАТ «ММК ім. Ілліча» на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р., як незаконний. Також, позивач оскаржує правомірність проведення перевірки ПАТ «ММК ім. Ілліча» та складання акту перевірки № 15/3950-Д від 15.07.2015 р., а також винесення за її результатами припису № 15 від 16.07.2015 р. (а.с. 11-19).
Представником Державної служби геології та надр України за довіреністю ОСОБА_1 до суду подані заперечення на адміністративний позов, в яких зазначено, що 15.07.2015 року працівниками Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України була проведена планова перевірка ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» щодо дотримання вимог законодавства у сфері надрокористування. Перевіркою встановлено, що позивачем не внесені зміни до спеціального дозволу № 610 від 13.09.1996 р. та Угоди про умови користування надрами, у звязку з непроведенням 01.01.2015 року згідно до п.5 особливих умов спеціального дозволу обовязкового моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов, передбачених дозволом, а також не надано до Держгеонадр України інформацію щодо стану виконання Програми робіт за формою згідно з законодавством, що є порушенням п. 7.1 Угоди № 3950 від 07.07.2006 р. про умови користування надрами. На підставі чого, на адресу позивача винесений припис, яким зобовязано усунути виявлені порушення у строк до 16.08.2015 року, та наказом Державної служби геології та надр України від 04.09.2015 року № 271 зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами у звязку з невиконанням позивачем вимог припису. При цьому, представник відповідача зазначив про відсутність бездіяльності з боку відповідача, оскільки заява про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами, подана позивачем за вих. № 457-15 від 12.08.2015 р., була розглянута відповідачем та наказом Держгеонадр України від 09.10.2015 р. № 325 прийнято рішення внести зміни до спеціального дозволу на користування нардами № 3950, про що повідомлено позивача листом від 22.10.2015 р. Крім того, представник відповідача зазначає, що для поновлення дії дозволу на користування нардами № 3950 позивачу необхідно виконати вимоги, зазначені у листі Держгеонадр України від 22.10.2015 р. № 13915/13/12-15. Таким чином, представник відповідача вважає, що заявлені позивачем позовні вимоги задоволенню не підлягають (а.с. 187-190).
26.02.2016 р. в судовому засіданні представник відповідача-2 за довіреністю ОСОБА_2 та представник позивача за довіреністю ОСОБА_3 клопотань про виклик свідків, проведення експертиз не заявили, повідомили суд про відсутність додаткових доказів по справі та пояснень, та не заперечували проти продовження розгляду справи в порядку письмового провадження (а.с. 230-231).
Від представника відповідача-3 за довіреністю ОСОБА_4 надійшло клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження (а.с. 224).
З огляду на те, що в судове засідання прибули не всі особи, що беруть участь у розгляді справи, та за відсутності потреби у виклику свідків чи проведенні судових експертиз, враховуючи норми ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи продовжено в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» 30.12.1996 р. зареєстровано як субєкт господарської діяльності Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області (а.с. 87).
Основним видом діяльності ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» є видобування залізних руд. Вказана господарська діяльність здійснюється позивачем на підставі спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р., виданого Державною службою геології та надр України, з терміном дії до 07.07.2019 року, та Угоди про умови користування надрами з метою видобування залізних руд № 3950 від 13.12.2011 р. (а.с. 21-28).
З матеріалів справи вбачається, що 15.07.2015 року посадовими особами Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України була проведена планова перевірка ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» щодо дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, результати якої оформлено актом № 15/3950-Д від 15.07.2015 р. Перевіркою встановлено, що позивачем не внесені зміни до спеціального дозволу № 3950 від 07.07.2006 р. та Угоди про умови користування надрами № 3950 від 13.12.2011 р., у звязку з непроведенням 01.01.2015 року згідно з п.5 особливих умов спеціального дозволу обовязково моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов, передбачених дозволом та Угодою про умови користування надрами відповідно до абз. 3 п. 26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 615. Крім того, не надана до Держгеонадр України інформація щодо стану виконання Програми робіт за формою згідно з законодавством, що є порушенням п. 7.1 Угоди № 3950 від 07.07.2006 р. про умови користування надрами з метою видобування залізних руд (а.с. 34-51).
У звязку з чим, Департаментом державного геологічного контролю Південного міжрегіонального відділу Державної служби геології та надр України на адресу позивача винесено припис від 16.07.2015 р. № 15 щодо усунення вищевказаних порушень вимог законодавства у сфері надрокористування у строк до 16.08.2015 року (а.с. 31).
Державною службою геології та надр України видано наказ № 271 від 04.09.2015 р. «Щодо анулювання, зупинення та поновлення дії спеціальних дозволів на користування надрами та встановлення термінів на усунення порушень», пунктом 2 якого зупинено дію спеціальних дозволів на користування надрами окремих підприємств згідно з переліком, наведеним у додатку 2 до цього наказу, у тому числі щодо ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» (а.с. 75-82).
Листом від 28.09.2015 р. № 12750/13/14-15 Державна служба геології та надр України повідомила позивача про те, що у звязку з не усуненням ПАТ «ММК ім. Ілліча» у терміни, зазначені приписом від 16.07.2015 р. № 15, порушень законодавства, а саме, невнесенням змін до спеціального дозволу та ненаданням до Держгеонадр України інформації щодо стану виконання Програми робіт за формою згідно з законодавством, наказом № 271 від 04.09.2015 р. зупинено дію спеціального дозволу № 3950 від 07.07.2006 р. (а.с. 83).
Не погодившись з таким рішенням, позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом.
Встановивши обставини справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Згідно з ч. 8 ст. 16 Кодексу України про надра, переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами, внесення до них змін, видача дублікатів, продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, зупинення їх дії або анулювання, поновлення їх дії у разі зупинення здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр у встановленому законодавством порядку.
Статтею 25 Кодексу України про надра установлено, що права користувачів надр охороняються законом і можуть бути обмежені лише у випадках, передбачених законодавством України. Збитки, завдані порушенням прав користувачів надр, підлягають відшкодуванню в повному обсязі відповідно до законодавчих актів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 57 Кодексу України про надра, у разі порушення вимог статті 56 та інших статей цього Кодексу, користування надрами може бути обмежено, тимчасово заборонено (зупинено) або припинено центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або іншим державним органом, уповноваженим на застосування таких заходів реагування, в порядку, встановленому законодавством.
Згідно з п.1, пп.13 п.4 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Указом Президента України № 391/2011 від 06.04.2011 р., Державна служба геології та надр України (Держгеонадра України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. Держгеонадра України відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, зупиняє та анулює в установленому порядку дію спеціальних дозволів на користування надрами, поновлює їх дію.
Згідно п.17 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 615 (надалі - Порядок № 615), внесення змін до дозволу здійснюється на підставі заяви та поданих надрокористувачем документів у разі, зокрема, зміни особливих умов та інших умов, визначених у дозволі. Для внесення змін до дозволу заявник подає заяву, в якій зазначаються номер та дата дозволу, разом з: інформацією (у формі довідки, яка складається надрокористувачем, засвідчується його підписом та скріплюється печаткою) про виконання особливих умов дозволу, до якого планується внести зміни, та програми робіт, виконання якої передбачено угодою про умови користування надрами; пояснювальною запискою, яка складається надрокористувачем, засвідчується його підписом, скріплюється печаткою та містить обґрунтування необхідності внесення змін до дозволу.
Згідно з п. 18 Порядку № 615, орган з питань надання дозволу протягом 30 календарних днів з дати надходження заяви про переоформлення дозволу (внесення змін до нього) та документів, що додаються до неї, надає заявникові дозвіл на новому бланку з урахуванням відповідних змін, або вмотивовану відмову.
Як передбачено п. 22 Порядку № 615, дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням органів державного гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду, державного геологічного і екологічного контролю, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби. Після зупинення дії дозволу надрокористувач зобов'язаний зупинити проведення на наданій йому в користування ділянці надр робіт, передбачених дозволом. Зупинення дії дозволу не звільняє надрокористувача від обов'язку проводити на ділянці надр роботи, пов'язані із запобіганням виникненню аварійної ситуації або усуненням її наслідків. Дія дозволу поновлюється органом з питань надання дозволу після усунення надрокористувачем причин, що призвели до зупинення його дії, і сплати сум фінансових санкцій, застосованих у зв'язку із зупиненням дії дозволу.
Відповідно до п. 23 Порядку № 615, право користування надрами припиняється органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням органів державного гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду, державного геологічного і екологічного контролю, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби зокрема у разі невжиття надрокористувачем заходів для усунення причин зупинення дії дозволу в установлений строк. Припинення права користування надрами здійснюється шляхом прийняття Держгеонадрами наказу про анулювання дозволу.
Пунктом 25 Порядку № 615 передбачено, що накази органу з питань надання дозволу про зупинення, анулювання, відмови в наданні чи продовженні строку дії дозволу можуть бути оскаржені в установленому законодавством порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач на виконання вимог припису відповідача-1 від 16.07.2015 р. № 15, за вих. № 457-15 ГОК від 12.08.2015 р. звернувся до Державної служби геології та надр України із заявою на внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р. з наданням копій документів, в тому числі, пояснювальної записки та довідки про виконання особливих умов спеціального дозволу на користування надрами та програми робіт до Угоди про умови користування надрами (а.с. 54-56).
Крім того, позивачем листом від 14.08.2015 р. за вих. № 465-15 ГОК на адресу Державної служби геології та надр України направлено для підписання оригінал Угоди про умови користування надрами з додатками (а.с. 53, 57-65).
Про здійснені заходи з метою виконання вимог припису від 16.07.2015 р. № 15 позивач листом від 04.09.2015 р. № 499-15 ГОК повідомив Південний міжрегіональний відділ Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України. В цьому листі позивач, зокрема, зазначив, що станом на 04.09.2015 року Державною службою геології та надр України не розглянуто заяву ПАТ «ММК ім. Ілліча» № 457-15 ГОК від 12.08.2015 р., подану до Держгеонадр України на внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р., та просив за цих обставин, що не залежать від його волі, продовжити термін виконання вимог припису до 31.12.2015 року (а.с. 71).
Також, ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» звернулось до Державної служби геології та надр України з листом від 16.09.2015 р. за вих. № 519-15 ГОК про надання інформації щодо результатів розгляду заяви від 12.08.2015 р. № 457-15 ГОК на внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р. та з проханням оформити для ПАТ «ММК ім. Ілліча» на новому бланку спеціальний дозвіл № 3950 від 07.07.2006 р., а також повідомити про можливість його отримання з метою прискорити виконання позивачем вимог припису (а.с. 73).
Зважаючи на вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що на момент прийняття відповідачем оскаржуваного наказу № 271 від 04.09.2015 р., яким зупинено дію спеціального дозволу № 3950 від 07.07.2006 р., ПАТ «ММК ім. Ілліча» було виконано передбачені законом заходи для усунення встановлених під час проведення перевірки порушень, зазначених у приписі, з повідомленням про це Державної служби геології та надр України та Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України з метою продовження строку виконання вимог припису до завершення передбачених законом процедур з переоформлення дозвільних документів.
Отже, відповідач-3 не мав передбачених законом підстав для зупинення дії спеціального дозволу № 3950 від 07.07.2006 р. з мотивів невиконання позивачем вимог припису, у звязку з чим, наказ Державної служби геології та надр України № 271 від 04.09.2015 р. в частині зупинення дії спеціального дозволу ПАТ «ММК ім. Ілліча» на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р., є протиправним та підлягає скасуванню.
Разом з цим, суд не знаходить підстав для задоволення решти позовних вимог, з огляду на наступні обставини.
Так, з матеріалів справи вбачається, що 15.07.2015 року посадовими особами Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України із залученням спеціалістів Державної організації «Південна територіальна інспекція державного геологічного контролю за веденням робіт по геологічному вивченню та використанню надр» була проведена планова перевірка ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» щодо дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, результати якої оформлено актом № 15/3950-Д від 15.07.2015 р.
За результатами перевірки, Департаментом державного геологічного контролю Південного міжрегіонального відділу Державної служби геології та надр України на адресу позивача винесено припис від 16.07.2015 р. № 15 щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері надрокористування.
Відповідно до пп. 20 п. 4 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Указом Президента України № 391/2011 від 06.04.2011 р., Держгеонадра України у межах своїх повноважень розглядає справи про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення; проводить перевірки, за результатами яких складає акти, видає приписи щодо усунення фактів порушень вимог нормативно-правових актів.
Відповідно до пп. 1 п. 6 цього Положення, Держгеонадра України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку залучати спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), вчених, представників інститутів громадянського суспільства (за згодою) для розгляду питань, що належать до компетенції Держгеонадр України.
З цих положень вбачається, що Південний міжрегіональний відділ Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України при проведенні перевірки позивача із залученням спеціалістів Державної організації «Південна територіальна інспекція державного геологічного контролю за веденням робіт по геологічному вивченню та використанню надр» та винесенні припису на адресу ПАТ «ММК ім. Ілліча» за встановленими перевіркою порушеннями, діяв у відповідності з повноваженнями, передбаченими цим Положенням.
Отже, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування припису № 15 від 16.07.2015 р. Південного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України, а також визнання протиправними дій Державної організації «Південна територіальна інспекція державного геологічного контролю за веденням робіт по геологічному вивченню та використанню надр» щодо проведення перевірки ПАТ «ММК ім. Ілліча» та складання акту перевірки № 15/3950-Д від 15.07.2015 р.
Крім того, із заперечень представника відповідача-3 за довіреністю ОСОБА_1 вбачається, що станом на час прийняття судом рішення по адміністративній справі, заяву позивача про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р. відповідачем розглянуто, та наказом Держгеонадр України від 09.10.2015 р. № 325 прийнято рішення внести зміни до спеціального дозволу на користування надрами, з повідомленням про це позивача (а.с. 189).
Також, представником позивача в судовому засіданні 26.02.2016 року долучено до матеріалів справи копію листа за вих. № 090-16 ГОК від 23.02.2016 р., з якого вбачається, що ПАТ «ММК ім. Ілліча» направлено до Державної служби геології та надр України для підписання оригінали Угоди про умови користування надрами з додатками згідно типової форми (а.с. 228).
Отже, на даний час зазначені правовідносини із внесення змін до спеціального дозволу № 3950 від 07.07.2006 р. є врегульованими у визначений законом спосіб органом, що має на це відповідні дискреційні повноваження, шляхом прийняття вищевказаних рішень, які не є предметом оскарження в цій справі.
У звязку з чим, суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в частині зобовязання Державної служби геології та надр України розглянути заяву ПАТ «ММК ім. Ілліча» від 12.08.2015 р. вих. № 457-15 ГОК про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р. та прийняти рішення за наслідками її розгляду, а також в частині вимог про зобовязання Державної служби геології та надр України та її структурних підрозділів утриматись від вчинення будь-яких дій щодо зупинення та анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р.
З огляду на вищевикладені обставини, суд не вбачає також підстав для визнання протиправною бездіяльності Державної служби геології та надр України щодо нерозгляду заяви ПАТ «ММК ім. Ілліча» від 12.08.2015 р. вих. № 457-15 ГОК про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Таким чином, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір, сплачений позивачем за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру згідно платіжного доручення № 2721 в розмірі 1 218 грн. пропорційно до задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ч. 6 ст. 128, ст.ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» задовольнити частково.
Скасувати наказ Державної служби геології та надр України № 271 від 04.09.2015 р. в частині зупинення дії спеціального дозволу Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» на користування надрами № 3950 від 07.07.2006 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державної служби геології та надр України за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені «Ілліча» (код ЄДРПОУ 00191129) судовий збір у розмірі 1 218 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Суддя Суддя ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7