Ухвала суду № 22310073, 28.02.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2012
Номер справи
2а-3663/11/2670
Номер документу
22310073
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-3663/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А.

Суддя-доповідач: Безименна Н.В.

У Х В А Л А

Іменем України

"28" лютого 2012 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Безименної Н.В.,

суддів: Бєлової Л.В. та Кучми А.Ю.,

при секретарі: Проценко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 липня 2011 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва до Комунального підприємства «Київпастранс»в особі філії Автобусний парк № 3, -

В С Т А Н О В И Л А:

У березні 2011 року ДПІ у Соломянському районі м. Києва звернулася в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до Комунального підприємства «Київпастранс»в особі філії Автобусний парк № 3, в якому просив визнати суму у розмірі 1588129. 19 податковим боргом з податку з доходів фізичних осіб; стягнути пеню у сумі 37586, 06 грн., що виникла внаслідок несвоєчасної сплати податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб; стягнути активи філії Автобусний парк №3 Комунального підприємства «Київпастранс»в рахунок погашення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1588129,19 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 березня 2011 року відмовлено ДПІ у Соломянському районі міста Києва у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання суми 1588129,19грн. податковим боргом з податку з доходів фізичних осіб.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 липня 2011 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено. Рішення суду вмотивовано тим, що станом на момент звернення ДПІ у Соломянському районі до суду утриманий податок з доходів фізичних осіб Автобусним парком № 3 філією КП «Київпастранс»перераховано до бюджету в повному обсязі, відповідно, заборгованість перед бюджетом відсутня.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову залишити без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З матеріалів справи вбачається, що Автобусний парк №3 філія КП “Київпастранс” знаходиться на обліку в ДПІ у Соломянському районі м. Києва як платник податків.

Відповідачем проведено планову виїзну перевірку Автобусного парку №3 філії КП“Київпастранс” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 01 жовтня 2008 року по 31 березня 2010 року, про що складено відповідний акт від 30 червня 2010 року №9246/23-07/03114313 (далі по тексту Акт перевірки).

Як встановлено в Акті перевірки, за фактом виплачених доходів фізичним особам станом на 31 березня 2010 року Автобусним парком №3 філією КП “Київпастранс” в порушення підпункту 8.1.2 пункту 8.1 статті 8, підпункту “а” пункту 19.2 статті 19 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб у сумі 1588129,19 грн. Позивач вважає, що не перерахований до бюджету податок з доходів фізичних осіб у сумі 1588129,19 грн. є податковим боргом, а тому стягненню до бюджету підлягає такий податковий борг та пеня, нарахована на суму податкового боргу.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що у позивача відсутня заборгованість перед бюджетом.

З таким висновком не можна не погодитися, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1.15 статті 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Згідно з підпунктом “а” пункту 19.2 статті 19 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідно до наявного в матеріалах справи платіжного доручення від 16 вересня 2010 року № 13 на суму 1631281, 46 грн. підтверджено перерахування Автобусним парком № 3 філією КП «Київпастранс»утриманого із заробітної плати податку з доходів фізичних осіб за 2009 -2010 року.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов до обгрунтованого висновку, що станом на момент звернення ДПІ у Соломянському районі до суду утриманий податок з доходів фізичних осіб Автобусним парком № 3 філією КП «Київпастранс»перераховано до бюджету в повному обсязі, відповідно, заборгованість перед бюджетом відсутня.

Крім того, відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку , але не сплачене у встановлений строк , а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Із системного аналізу норм Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” вбачається, що сумою податкового боргу може бути не сплачене в установлений строк податкове зобовязання, при цьому таке податкове зобовязання повинно бути або визначене платником податку самостійно в податковій декларації, або нараховане контролюючим органом згідно відповідного податкового повідомлення.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, Автобусний парк №3 філія КП “Київпастранс” в межах спірних правовідносин самостійно суму податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб не визначав, в свою чергу відповідач податкового зобовязання з цього податку не нараховував. Таким чином, сума не утриманого Автобусним парком №3 філією КП“Київпастранс” податку з доходів фізичних осіб не є податковим боргом у розумінні Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 липня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 6 березня 2012 року.

Головуючий суддя Безименна Н.В.

Судді: Бєлова Л.В. Кучма А.Ю.