Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 січня 2012 р.Справа № 2-а-5811/10/2170 Категорія: 8.1.5Головуючий в 1 інстанції: Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Яковлева Ю.В.
судді Запорожана Д.В.
судді Жука С.І.
при секретарі Довженко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
встановила:
Позивач ДПІ у м. Херсоні 01.11.2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості в розмірі 8916 гривень. Позовні вимоги були обґрунтовані тим, що за 2007-2009 роки за громадянкою ОСОБА_5 обліковується борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 8916 гривень, який є непогашеним. В подальшому представником позивача було надано до суду 1-ї інстанції заяву про зменшення позовних вимог, відповідно до якої у звязку з частковим погашенням наявної заборгованості за 2007 рік та пропуском терміну для стягнення податкової заборгованості за 2007 рік, позивач просив стягнути з відповідача заборгованість тільки за 2008-2009 роки в сумі 5944 гривні.
Справа була розглянута в порядку письмового провадження за відсутності сторін.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2011 року позов було задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) до бюджету заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 5944 (пять тисяч девятсот сорок чотири) гривні на р/р 33218808700002, Державне казначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Закрито провадження у справі в частині стягнення 2972 гривні.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5, з посиланням на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, ставить питання щодо скасування оскаржуваної постанови та направлення справи на новий розгляд до суду 1-ї інстанції.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом 1-ї інстанції встановлено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 року № 1963-ХП "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", яким визначено платники і об'єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.
Відповідно до ст. 1 зазначеного Закону, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Статтею 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" передбачено, що податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв'язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов'язані пред'являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку - відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 того ж Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Судом 1-ї інстанції було встановлено, що згідно з даними ВДАІ з обслуговування адміністративної території Херсонської області УДАІ УМВС України в Херсонській області, громадянка ОСОБА_5 має в користуванні (власності) автомобіль марки МАЗ 504Б, об'єм двигуна 14860 куб.см., рік випуску 1986, державний номер НОМЕР_2, автомобіль не знятий з обліку. Ставки щодо сплати податку встановлено ст. З Закону № 1963-XII, які визначені залежно від кодів УКТ ЗЕД у гривнях зі 100 куб. см. об'єму двигуна для транспортних засобів, обладнаних двигуном внутрішнього згоряння. В даному випадку ставка податку 20 грн. з 100 куб. см., отже, за рік сума податку становить 2972 гривень. З урахуванням уточнень до позову, за 2008-2009 роки сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, що підлягає стягненню з відповідача становить 5944 гривень.
Суд 1-ї інстанції вірно прийняв до уваги те, що відповідач не надав суду будь-яких документів про наявність пільг на сплату даного податку чи доказів зняття з реєстрації транспортного засобу. Якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації транспортного засобу. Згідно наданої копії нотаріально засвідченої довіреності від 24.09.2005 року за ОСОБА_5 було збережено право власника автомобіля, який наділив окремими правами уповноважену особу ОСОБА_6, що від імені ОСОБА_5 має право вчиняти передбачені у довіреності дії. Таким чином транспортний засіб МАЗ 504Б є власністю відповідача ОСОБА_5, яка відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язана сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. ОСОБА_6 або інші особи, яким надано право управляти автомобілем, мають право сплатити податок за транспортний засіб за ОСОБА_5, але вони не зобов'язані це здійснювати примусово, оскільки не є платниками даного податку за Законом "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів". Доказів відсутності заборгованості суду 1-ї інстанції не було надано.
З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив зазначену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.
Керуючись ч. 1 ст. 195, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишити без задоволення.
Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Головуючий:Ю.В. Яковлев
Суддя:Д.В. Запорожан
Суддя:С.І. Жук