Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1571/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Григорович П.О.
Суддя-доповідач: Шостак О.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"15" листопада 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Шостака О.О.,
суддів: Горяйнова А.М., Грибан І.О.,
при секретарі: Лелюх М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю „Гарт-С” на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.03.2011 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Гарт-С” до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м Києва з позовом про визнання протиправним та скасування рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про застосування фінансових санкцій № 27652308 від 31.12.2010 року.
Постановою Окружного адміністративного суду м Києва від 16.03.2011 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необєктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції ряду норм матеріального права, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, що в свою чергу призвело до неправильного вирішення справи по-суті.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Печерському районі м. Києва була проведена перевірка торгового комплексу „Гарт-С”, що знаходиться за адресою: м. Київ, пр. Мінський, 4а, щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Внаслідок проведеної перевірки було складено акт №006681/2623/26/55/23/24654657 від 16.12.2010 року та встановлено порушення ст. 15-2 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, а саме: відсутність в місцях, де заборонено куріння наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту „Куріння заборонено!”
Рішенням ДПІ у Печерському районі м. Києва № 27652308 від 31.12.2010 року на відповідача накладено фінансові санкції в розмірі 3400,00 грн.
Не погоджуючись з зазначеним рішеннями позивач звернувся до суду за захистом своїх прав порушених, на його думку, неправомірними діями відповідача.
При винесенні оскаржуваної постанови суд першої інстанції прийшов до висновку про необхідність відмови в задоволенні позову, посилаючись при цьому на ті обставини, що рішення відповідача про застосування фінансових санкцій прийнято в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства.
В свою чергу в апеляційній скарзі апелянт посилається на ті обставини, що оспорюване рішення не відповідає вимогам законодавства, у звязку з чим підлягає скасуванню.
Судова колегія погоджується з висновками суду та не приймає доводи апелянта, викладені в апеляційній скарзі, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 15-2 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі - Закон), забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
У місцях, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: „Куріння заборонено!”.
Відповідно до ст. 16 Закону, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Стаття 17 вказаного Закону передбачає, що до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400,00 грн.
Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Пунктом 6 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003 року, встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником, а у разі його відсутності заступником керівника органу, який видав ліцензію (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки) чи керівником, а у разі його відсутності заступником керівника органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Відповідно до Указу Президента України „Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів” на Державну податкову адміністрацію покладено функції із забезпечення реалізації державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом, зокрема, тютюнових виробів.
На Державну податкову адміністрацію України покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, повязану із застосуванням у випадках, передбачених законодавством фінансових санкцій до субєктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг, зокрема тютюнових виробів (абз. 1, 6 п. 1 ст. 8 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”).
Частина 7 статті 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачає, що органам податкової служби надано право проводити перевірки дотримання вимог Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Відповідно до Положення про Державну податкову адміністрацію України, податкові органи мають право проводити перевірки дотримання законодавства з питань регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах повноважень, визначених Законом.
З огляду на вищевикладене, суд першої інстанції цілком правомірно прийшов до висновку, що органи державної податкової служби є уповноваженими приймати рішення про стягнення штрафів за порушення, зокрема, ст. 15-2 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, штраф на позивача накладений в межах санкції вказаної статті, в звязку з чим слід відмовити в задоволенні позову.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, обставини справи зясовані повно та обєктивно, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, судова колегія
У Х В А Л И Л А :
В задоволенні апеляційної скарги товариству з обмеженою відповідальністю „Гарт-С” відмовити.
Постанову Окружного адміністративного суду м Києва від 16.03.2011 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Гарт-С” до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про скасування рішення про застосування фінансових санкцій залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ч. 2 ст. 212 КАС України та може бути оскаржена в двадцятиденний термін шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді