ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 грудня 2010 року < Час проголошення > № 2а-15389/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу
За позовом Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави
в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та
фондового ринку в м. Києві та Київській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «А.В.С.»
про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1020,00 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області (надалі позивач) звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “А.В.С.” (надалі відповідач) штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1 020 грн.
Ухвалою суду від 01.11.2010 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 29 листопада 2010 року.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за юридичною адресою, зазначеною у позовній заяві.
У зв’язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з Актом № 196-КУ від 31 березня 2010 р. уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено порушення ТОВ “А.В.С” вимог ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 р. № 1591 (надалі Положення № 1591).
Відповідно до ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з п. 1 глави 3 розділу 2 Положення № 1591, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:
у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, з дня вчинення дії;
в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії;
подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.
Відповідач розмістив особливу інформацію про зміну складу посадових осіб емітента в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР (стрічці новин) 06.04.2009, тоді як датою вчинення дій є 01.04.2009 та 31.03.2009, що свідчить про не розміщення інформації у термін, визначений чинним законодавством.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Статтею 11 (п. 6) Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” встановлено відповідальність юридичних осіб за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у вигляді штрафу у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою Територіального управління ДКЦПФР в м. Києві та Київській області від 14 квітня 2010 р. № 183-КУ до ТОВ “А.В.С.” за нерозміщення у термін визначений чинним законодавством особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР застосовано санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 020 грн. Згідно постанови штраф мав бути перерахований товариством протягом 15 днів з моменту отримання постанови на вказаний у постанові ДКЦПФР від 14.04.2010 р. № 183-КУ рахунок в органах Державного казначейства України. На копії постанови міститься підпис уповноваженого представника відповідача, що свідчить про отримання зазначеної постанови 19.04.2010 року.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Проте станом на дату подачі позову товариством не подано доказів сплати штрафу, як і не було подано доказів оскарження постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “А.В.С.” (03150, м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 37/1, код ЄДРПОУ 32348227) до Державного бюджету України (р/р відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106) штраф у розмірі 1020,00 грн. (одну тисячу двадцять гривень 00 копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров