Постанова № 9998578, 17.06.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-4045/10/1270
Номер документу
9998578
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 червня 2010 року Справа № 2а-4045/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Ципко О.В.,

при секретарях: Лемба А.В., Бондарі Є.М.,

за участю представників сторін:

від позивача: Найман А.В.,

від відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до комунального підприємства "Водоканал" про стягнення податкового боргу зі збору за спецводокористування, шляхом звернення стягнення на активи, -

ВСТАНОВИВ

26 травня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Комунального підприємства "Водоканал" про стягнення податкового боргу зі збору за спецводокористування, шляхом звернення стягнення на активи, в якому позивач посилався на наступне.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 09.04.1999 р. № 588-ХІУ відповідач, як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язане сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідач комунальне підприємство "Водоканал" зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України і є суб'єктом підприємницької діяльності

Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Краснодонській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області та має узгоджені податкові зобовязання з податку на додану вартість. Тому, позивач просив стягнути з відповідача податковий борг у сумі 446682,40 грн. шляхом звернення стягнення на активи.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому позовні вимоги визнав в повному обсязі та просив проводити розгляд справи без його участі.

Дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що комунальне підприємство "Водоканал"зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області від 21.06.2002 року № 1387120 0000 000463 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Місцезнаходження підприємства: Луганська область, м. Краснодон, 10-й квартал.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів зобов'язані сплачувати відповідну суму податків та зборів в установлені законом строки.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані у числі іншої сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законам терміни.

Згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Своїми діями субєкт підприємницької діяльності комунальне підприємство "Водоканал"

завдає шкоду державному бюджету, порушуючи права та законні інтереси держави, а саме має податкову заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість. Станом на 06.04.2010 року у звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань відповідач має заборгованість у сумі 446682,40 грн., який складається з збору за спецводокористування 446682,40 грн. Як вбачається з матеріалів справи, вказана основна сума податкової заборгованості виникла на підставі розрахунків збору за спеціальне використання водних ресурсів та податкових повідомлень-рішень форми «Ш» (а.с.12-72).

Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.

Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобов'язання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" примусове стягнення це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності.

Як зазначено у ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 ст.5 Закону України № 2181платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 ст.4 Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податковий (звітній) період ( календарний квартал, календарний рік).

Відповідно до п.1.3 ст. Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений строк.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 та з метою погашення податкового боргу відповідача, податковим органом були прийняті заходи, а саме вручені корінці податкових повідомлень-рішень форми «Ш». (а.с.11а-11г), але зазначені заходи не принесли ніякого результату.

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно є заборгованість перед бюджетом з податкового боргу, яка ним на теперішній час визнана у повному обсязі.

За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до комунального підприємства "Водоканал" про стягнення податкового боргу зі збору за спецводокористування, шляхом звернення стягнення на активи підлягає задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись Законом України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Законом України «Про систему оподаткування», ст.ст. 17, 94, 136, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ

Позовні вимоги Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до комунального підприємства "Водоканал" про стягнення податкового боргу зі збору за спецводокористування, шляхом звернення стягнення на активи задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства "Водоканал" (код ЄДРПОУ 31537705, адреса: Луганська область, м. Краснодон, 10-й квартал) податковий борг зі збору за спецводокористування у сумі 446682,40 грн. (чотириста сорок шість тисяч шістсот вісімдесят дві грн. 40 коп.) шляхом звернення стягнення на активи на користь Державного бюджету України код платежу 3013020100, р/р 31116019700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 17.06.2010 року.

СуддяЦипко О.В.