Постанова № 9979500, 03.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2010
Номер справи
2а-7972/10/0570
Номер документу
9979500
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2010 р.                                                                       справа № 2а-7972/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Ушенка С. В.

при секретарі                                                  Васневі Д.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1500,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя Донецької області звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1500,00 грн.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що станом на 25.02.2010 року у відповідача є заборгованість перед бюджетом в розмірі 1500,00 грн., яка складається з сум штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ЗУ «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Зазначена заборгованість виникла на підставі акту перевірки № 0465\05\8123\2784504015 від 19.06.2009 року, за результатами якого позивачем прийнято податкове рішення про застосування фінансових санкцій №0002682343 від 16.07.2009 року, яким визначено суму штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн. Згідно даних облікової картки відповідача, ним частково була сплачена сума нарахованих санкцій в розмірі 200,00 грн., у зв»язку з чим сума податкової заборгованості складає 1500,00 грн.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суми фінансових санкцій, визначених ст. ст. 17-24 даного Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в 10-денний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1500,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення аналогічні викладені в позовній заяві та просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 1500,00 грн.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час ті місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом направлення судових повісток за місцем реєстрації.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи і перевіривши їх наявними в ній доказами, встановив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Маріупольської міської ради як фізична особа-підприємець 04.12.2007 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1. Перебуває на податковому обліку в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя Донецької області з 15.12.2007 року за № 11637.

19 червня 2009 року посадовими особами Жовтневої МДПІ м. Маріуполя Донецької області на підставі направлень від 20 червня 2009 року № 309 та № 310 була проведена перевірка відповідача - суб’єкта господарської діяльності ОСОБА_1 щодо контролю за дотриманням ним порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів –крамниці, що розташована за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 56, за результатами якої складений акт № 0465\05\8123\2784504015 від 19.06.2009 року, яким встановлено, що відповідачем порушено пункти 1, 2, 13 ст. 3 розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 1 – проведення розрахункової операції без використання реєстратора розрахункових операцій на загальну суму покупки 17,50 грн.; п. 2 – не надання розрахункового документа (чека) на суму покупки в розмірі 17, 50грн.; п. 11 – проведення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування реєстратора розрахункових операцій по назві товару; п. 13 – незабезпечення відповідності суми фактичного залишку готівки на місці проведення розрахунків показниками денного звіту РРО у сумі 13,50 грн. Також порушено п. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме: оригінал патенту знаходився в недоступному для огляду місці; ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

З направленнями на перевірку та з Актом перевірки відповідач був ознайомлений особисто, що підтверджується відповідними підписами у зазначених документах.

На підставі висновків вищенаведеного Акту перевірки 16 липня 2009 року прийняте рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_2, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700,00 грн.

Рішення отримав особисто ОСОБА_1 16.07.2009 року.

В адміністративному та судовому порядках відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржене, а отже є узгодженим.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Згідно з п.10.ст. 15 Закону України роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб»єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.«Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

У відповідності до ч. 1 ст. 17 зазначеного Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно із ч. 2 ст. 17 Закону до суб»єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової і роздрібної торгівлі, зокрема тютюновими виробами без наявності ліцензії – 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб»єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менш 1000 грн. Таким чином, відповідальність у вигляді штрафу у даному випадку наступає за реалізацію тютюнових виробів без наявності ліцензії та за цінами, вищими за встановлені.

Пункт 12 Наказу Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року № 110 «Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби» передбачає, що відповідальність за повноту і своєчасність сплати донарахованих податків, інших платежів, застосованих сум штрафних (фінансових) санкцій несуть платники податків.

За правилами пункту 4 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», обов’язок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.

Виходячи з правил статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що є у державі, суд вважає, що податковий орган, виходячи з покладених на нього функцій, правомірно звернувся до суду щодо стягнення заборгованості. За таких підстав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову та вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1500,00 грн. – задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави (р/р 31117106700052, код платежу – 21081111, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, Державний бюджет, Жовтневого району ГУДКУ в Донецькій області) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1500 (одна тисяча п”ятсот ) грн. 00 копійки.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Ушенко С. В.