Рішення № 99749468, 21.09.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2021
Номер справи
160/9235/21
Номер документу
99749468
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2021 року Справа № 160/9235/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому, з урахуванням уточненого позову, позивач просить суд (з урахуванням уточненої позовної заяви):

1.Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправною з питань:

а) ненарахування підвищення (індексації) пенсії з 01.03.2019р. і з 01.05.2020р. передбачені ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в розмірі, визначеному постановами Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019р. і №251 від 01.04.2020р. відповідно;

б) ненарахування з 01.04.2020р. одноразової грошової допомоги в розмірі 1000,00 грн., визначеною п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.;

в) ненарахування підвищення до пенсії з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р., передбачене абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, встановлених ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік";

г) ненарахування компенсації втрати частини доходу у зв`язку з ненарахуванням з 07.09.2018р. пенсії в повному обсязі, а, отже, затримки виплати пенсії в повному обсязі більш ніж на один місяць, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати";

2.Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати розмір її пенсії з нарахуванням усіх доплат, підвищень і надбавок відповідно до норм, чинного на день перерахунку і далі пенсійного законодавства України, а саме:

2.1.Перерахувати з 01.03.2019р. розмір пенсії, згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019р.

2.2.Перерахувати з 01.04.2020р. розмір пенсії у зв`язку з виплатою одноразової грошової допомоги у сумі 1000,00 грн., передбаченою п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

2.3.Перерахувати з 01.05.2020р. розмір пенсії, згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

2.4.Перерахувати з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р. розмір пенсії, згідно з нормою абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

2.5.Нарахувати компенсацію втрати частини доходу, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати":

а) з 07.09.2018р. по день нарахування підвищення до пенсії як "дитині війни";

б) з 01.03.2019р. по день нарахування підвищення (індексації) пенсії згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону У країни "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування";

в) з 01.04.2020р. по день нарахування одноразової грошової допомоги у сумі 1000,00 грн.;

г) з 01.05.2020р. по день нарахування підвищення (індексації) пенсії згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування";

д) з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р. по день нарахування підвищення до пенсії після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно з нормою абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем було отримано лист ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, в якому було надано помісячний розрахунок пенсії, виконаний згідно з рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.07.2020р. по справі №160/3446/20. Проте, деякі нарахування відповідачем виконані не були. 12.01.2021 року позивач звернулась до відповідача з проханням виконати розрахунок пенсії з урахуванням чинного пенсійного законодавства, як того вимагало рішення суду від 10.07.2020р., тобто з нарахуванням усіх підвищень і доплат, на які має право позивач, згідно з чинним пенсійним законодавством. Листом від 11.02.2021р. відповідач відмовив в перерахунку (індексації) пенсії з 01.03.2019р. і з 01.05.2020р. на тій підставі, що в рішенні від 10.07.2020р. по справі №160/3446/20 не зобов`язано відповідача цю індексацію виконати. Позивач зазначає, що відмова відповідача від нарахування складових його пенсії, зменшує обсяг пенсійної виплати, і є порушенням статті 22 Конституції України.

Ухвалою суду від 07 липня 2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

18.08.2021 року від відповідача надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що ГУ ПФУ в Дніпропетровській області не визнає позовні вимоги в повному обсязі з наступних підстав. На виконання рішень суду від 19.11.2018 (справа №160/7923/18) та від 10.07.2020 (справа №160/3446/20) відповідачем проведено поновлення пенсії позивачу та відповідних підвищень з 07.09.2018. Вказаними судовими рішеннями проводити індексацію пенсії та доплати, підвищення і надбавки, Головне управління не зобов`язано. Тому при розрахунку заробітку для обчислення пенсії ОСОБА_1 врахований показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки за 2014, 2015, 2016 роки, який складає 3764,40 грн. (за наявними матеріалами пенсійної справи та відповідно до норм пенсійного законодавства, що діяло на момент поновлення пенсії – 07.09.2018). Оскільки наявного міжнародного договору, який би регулював пенсійне забезпечення громадян України, які проживають на території Ізраїлю не існує, а рішеннями суду не зобов`язано Пенсійний орган проводити бажані у позові доплати, підвищення і надбавки, тому відсутні підстави здійснювати перерахунок розміру пенсії позивача з 01.03.2019 та з 01.05.2020; з 01.07.2020 та з 01.12.2020 згідно норм ч.2 ст.42 та абз.2 ч.3 ст.42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідно. Щодо одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. передбаченою п.5 постанови КМУ №251 від 01.04.2020р. зазначено, що згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 в листопаді 2016 року виїхала на постійне місце проживання до держави Ізраїль. Оскільки, позивач не зазнала негативний наслідків поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вона не має права на виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 гривень. Щодо компенсації втрати частини доходу, то її обчислено згідно положень постанови КМУ №159 від 21.02.2001, котра за період з 01.10.2018 по 31.12.2020 складає 36,86 грн. і була виплачена у березні 2021 року, таким чином, спір з даного приводу відсутній.

18.08.2021 року від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначено, що позивач не погоджується з доводами відповідача стосовно того, що оскільки відсутня угода про пенсійне забезпечення між Україною та Ізраїлем і ВРУ не прийняла законодавчі акти, по виплаті пенсій громадянам України, які проживають в країнах, з якими Україна не підписала відповідний договір – виплата пенсії таким громадянам не проводиться. Вказано, що ОСОБА_1 є громадянкою України та відповідно до статті 24 Конституції України, проживаючи за межами України, має такі ж права, як і громадяни, які проживають на її території. На території Ізраїлю COVID-19 поширений так само, як і в Україні, і зазнала аналогічні негативні наслідки, тому вона має право на отримання з 01.04.2020р. одноразової грошової допомоги в сумі 1000 грн. згідно з п.5 постанови КМУ №251 від 01.04.2020р.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 є громадянкою України та з 18.08.1984 року перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію за віком, що підтверджується копією паспорту громадянина України для виїзду за кордон Серії НОМЕР_1 та копією пенсійної справи, наявної у матеріалах справи. В 2016 році позивач виїхала на постійне місце проживання до Ізраїлю.

Рішенням Дніпропетровській окружного адміністративного суду від 19.11.2018р. у справі №160/7923/18, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправним рішення Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, яким відмовлено у відновленні виплати раніше призначеної пенсії за віком та зобов`язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області з 07.09.2018 року відновити виплату раніше призначеної пенсії за віком, яку позивач отримувала до виїзду в Ізраїль, відповідно до чинного на день поновлення пенсії законодавства України.

Рішенням Дніпропетровській окружного адміністративного суду від 10.07.2020р. у справі №160/3446/20, позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області задоволено в повному обсязі. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 підвищення до пенсії, як «дитині війни» з 07.09.2018р. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в нарахуванні та виплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії за понаднормовий стаж з дня встановлення нових розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 07.09.2018р. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 07.09.2018р. підвищення до пенсії, як «дитині війни», згідно з приписами ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з компенсацією втрати частини доходів. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 07.09.2018р. підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до вимог абзацу 2 частини 1 статті 28 та частини 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом України про Державний бюджет України на відповідний період, з компенсацією втрати частини доходів.

Листом від 31.12.2020 року №25109-23970/Ш-01/8-0400/20 «Про розгляд звернення», Відділ розгляду звернень управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розглянув заяву ОСОБА_1 від 23.11.2020 з питання обчислення пенсії та повідомив їй наступне.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.07.2020р. у справі №160/3446/20 проведено відповідний перерахунок пенсії. Доплату за понаднормовий стаж розраховано відповідно до статті 28 Закону №1058, де зазначено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 30 років, зокрема, жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченим абзацом 1 цієї частини.

Розмір пенсій ОСОБА_1 обчислено виходячи із загального стажу, що складає 36 років 1 місяць 09 днів, зарахованого по 10.11.1986, та заробітної плати за періоди роботи з 01.05.1983 та з 01.02.1984 по 31.07.1984. Отже, понаднормовий стаж складає 16 років (36 років – 20 років).

Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1% склав 0,36083 (36 років*12 місяців) +1 місяць=433 місяці/12/100*1).

Індивідуальний коефіцієнт заробітку – 1,15659.

Заробіток для обчислення пенсії з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки, за 2014, 2015, 2016 роки складає 4353,87 грн. (3764,40 грн.*1,15659).

Загальний розмір пенсійної виплати з 07.09.2018 складає 1869,76 грн. з яких: 1571,01 грн. – розмір пенсії за віком (4353,87 грн.*0,36083), 232,32 грн. – доплата за 16 років понаднормового стажу роботи (1452,00 грн.*16%), 66,43 грн. підвищення дітям війни.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлено на рівні 1497,00 грн.

Загальний розмір пенсійної виплати щ 01.12.2018 складав 1876,96 грн. з яких: 1571,01 грн. – розмір пенсії за віком (4353,87 грн.*0,36083), 239,52 грн. – доплата за 16 років понаднормового стажу роботи (1497,00 грн.*16%), 66,43 грн. підвищення дітям війни.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлено на рівні 1497,00 грн., з 01.07.2019 – 1564,00 грн., а з 01.12.2019 – на рівні 1638,00 грн., мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня – 4173,00 грн.

З 01.07.2019 проведено перерахунок відповідно до постанови КМУ від 26.06.2019 №543 «Про внесення змін до деяких постанови Кабінету Міністрів України».

Загальний розмір пенсійної виплати з 01.01.2019 складав 1975,15 грн, з яких: 1571,01 грн. розмір пенсії за віком (4353,87 грн.*0,36083), 98,19 грн. доплата до 40% мінімальної заробітної плати (4173,00 грн.*40%), 239,52 грн. – доплата за 16 років понаднормового стажу роботи (1497,00 грн.*16%), 66,43 грн. підвищення дітям війни.

Загальний розмір пенсійної виплати з 01.07.2019 складав 2000,00 грн, з яких: 1571,01 грн. розмір пенсії за віком (4353,87 грн.*0,36083), 98,19 грн. доплата до 40% мінімальної заробітної плати (4173,00 грн.*40%), 250,24 грн. доплата за 16 років понаднормового стажу роботи (1564,00 грн.*16%), 66,43 грн. підвищення дітям війни, 14,13 – доплата до 2000 грн. з 01.07.2019.

Загальний розмір пенсійної виплати з 01.12.2019 складав 2000,00 грн. з яких: 1571,01 грн. розмір пенсії за віком (4353,87 грн.*0,36083), 66,99 грн. доплата до прожиткового мінімуму 1638,00 грн., 31,20 грн. доплата до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1638,00 грн.), 251,36 доплата за понаднормативний стаж роботи 16 років (1571,01 грн.*16%), 66,43 грн. 66,43 грн. підвищення дітям війни, 13,01 – доплата до 2000 грн. з 01.07.2019.

З 01.04.2020 проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», де зазначено, що щомісячна компенсаційна виплата встановлюється у розмірі 500 гривень особам, яким виповнилось 80 років і більше, у яких розмір пенсійної виплати не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік.

Загальний розмір пенсійної виплати з 01.04.2020 склав 2706,99 грн. з яких: 1571,01 грн. розмір пенсії за віком (4353,87 грн.*0,36083), 66,99 грн. доплата до прожиткового мінімуму 1638,00 грн., 251,36 доплата за понаднормативний стаж роботи 16 років (1571,01 грн.*16%), 66,43 грн. 66,43 грн. підвищення дітям війни, 500,00 грн. компенсаційна виплата 80-річним з 01.04.2020р.

Додатково зазначено, що покладені судом зобов`язання виконані в порядку, встановленим судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, підстави для нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів згідно Порядку №159 від 21.02.2001р. відсутні.

12.01.2021 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із електронним звернення з питання розрахунку пенсії.

Листом від 11.02.2021 року №4266-588/Ш-01/8-0400/21 «Про розгляд звернення», Відділ розгляду звернень управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розглянув звернення ОСОБА_1 від 12.01.2021р. та повідомив зокрема наступне.

За період з 07.09.2018 по 30.11.2019 доплата за понаднормовий стаж проводилась в розмірі 1 відсотка мінімального розміру пенсії за віком, а починаючи з 01.12.2019 доплата за понаднормовий стаж здійснюється в розмірі 1 відсотка розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону №1058.

З питання проведення індексації повідомлено, що відповідно до частини 2 статті 42 Закону №1058 для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Перерахунки (індексація) пенсії проводились з 01.03.2019 відповідно до постанови КМУ від 20.02.2019 №124 «Про проведення індексації пенсій у 2019 році» та з 01.05.2020 відповідно до постанови КМУ від 01.04.2020р. №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Головне управління ПФУ в Дніпропетровській області з 07.09.2018 поновило виплату пенсії за віком у відповідності до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 07.09.2018. Зазначеним судовим рішенням провести індексацію пенсії не зобов`язано. Тому, при розрахунку заробітку для обчислення пенсії врахований показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки за 2014, 2015, 2016 роки, який складає 3764,40 грн.

Сума компенсації втрати частини доходів 36,86 грн., нарахована на березень 2021 року.

Не погоджуючись з таким розрахунком пенсії проведеним на виконання рішень суду, позивач звернулась з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно матеріалів справи, а саме позовної заяви (вх.№54847 від 02.07.2021р.), позивач просить зокрема:

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправною з питань:

а) ненарахування підвищення (індексації) пенсії з 01.03.2019р. і з 01.05.2020р. передбачені ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в розмірі, визначеному постановами Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019р. і №251 від 01.04.2020р. відповідно;

в) ненарахування підвищення до пенсії з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р., передбачене абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, встановлених ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік";

та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати розмір її пенсії з нарахуванням усіх доплат, підвищень і надбавок відповідно до норм, чинного на день перерахунку і далі пенсійного законодавства України, а саме:

2.1.Перерахувати з 01.03.2019р. розмір пенсії, згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019р.

2.3.Перерахувати з 01.05.2020р. розмір пенсії, згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

2.4.Перерахувати з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р. розмір пенсії, згідно з нормою абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

З приводу зазначених позовних вимог, суд зазначає наступне.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулюються Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон №1058).

Згідно частини 2 статті 42 Закону №1058, для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини. (абз.4 ч.2 ст. 42 Закону №1058).

Згідно абз.2 ч.3 ст.42 Закону №1058, з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Таким чином, підвищення розміру пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, проводиться всім пенсіонерам, без обмеження у разі проживання за кордоном останніх. Єдиним виключенням згідно законом є пенсіонери, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування).

Відповідно до абз.5 ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

З огляду на зазначене, додаткове звернення позивача для перерахунку пенсії як особі, яка на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набула право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім ч.4 ст.42 Закону №1058, на найбільш вигідних умовах, не потрібне, такий перерахунок проводиться відповідачем автоматично.

На виконання Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» 20.02.2019р. КМУ прийнято постанову №124, якою визначено порядок і дату індексації пенсій.

Згідно п.2 Постанови КМУ від 20.02.2019 року №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», установлено, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

Таким чином, з 01.03.2019 року пенсії перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 грн. (3764,40*1.17), відповідно збільшено основний, базовий розмір пенсії.

01.04.2020 року КМУ прийнято постанову №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Відповідно до п.2 Постанови №251, установлено, що у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

Таким чином, з 01.05.2020 року пенсії обчислені із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) України, з якої сплачено страхові внески 4404,35, перераховані із показника середньої заробітної плати 4888,83 грн. (4404,35*1.11). У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлено доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Окрім того, з 01.07.2020 року та з 01.12.2020 року Пенсійним фондом України проведено перерахунок пенсійних виплат у зв`язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Такий перерахунок відповідачем проводиться в автоматичному режимі.

Як зазначено відповідачем у відзиві, відповідно до ч.3 статті 42 Закону №1058, з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати.

Винятки, встановлені для громадян, які проживають за кордоном, якщо пенсія їм призначена внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, у цих випадках пенсія виплачується і за відсутності міжнародних договорів.

Проте, суд не погоджується з таким висновком відповідача, оскільки підвищення розміру пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, проводиться всім пенсіонерам, без обмеження у разі проживання за кордоном останніх. Законом передбачено лише один виняток - пенсіонери, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування) (яким підвищення розміру пенсії не проводиться).

З огляду на зазначене, суд доходить висновку, що позивач, після поновлення виплати пенсії за віком на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.09.2018 року має право подальший відповідний перерахунок її пенсії, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, який проводиться відповідачем в автоматичному режимі без додаткового звернення пенсіонера, відповідно до норм чинного законодавства, а відтак позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог стосовно визнання бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправною з питання ненарахування з 01.04.2020р. одноразової грошової допомоги в розмірі 1000,00 грн., визначеною п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р. та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати з 01.04.2020р. розмір пенсії у зв`язку з виплатою одноразової грошової допомоги у сумі 1000,00 грн., передбаченою п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р., суд зазначає наступне.

Пунктом 5 Постанови КМУ від 01.04.2020 року №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» установлено, що Міністерству соціальної політики та Пенсійному фонду України забезпечити проведення у квітні 2020 р. після внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1 000 гривень окремим категоріям населення з числа:

одержувачів пенсії, розмір пенсійних виплат у яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв`язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);

одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

одержувачів тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Установити, що розмір одноразової грошової допомоги у зв`язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зазначений в абзаці першому цього пункту, не включається у розрахунок доходу осіб під час призначення житлової субсидії, здійснення відрахувань (утримання, стягнення) з пенсії чи соціальних допомог, інших доходів.

Постановою КМУ від 01.04.2020 року №251 затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1000 грн. окремим категоріям громадян.

Згідно абз.1 п.1 даного Порядку, Цей Порядок визначає механізм виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - одноразова грошова допомога), у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення з числа:

одержувачів пенсій, розмір пенсійних виплат у яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.

Згідно матеріалів справи, а саме листа Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 31.12.2020 року №25109-23970/Ш-01/8-0400/20, загальний розмір пенсійної виплати позивача з 01.04.2020 склав 2706,99 грн.

Як зазначено відповідачем у відзиві, оскільки позивач не зазнала негативних наслідків поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вона не має права на виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн.

Проте, суд критично ставиться до такого висновку відповідача, оскільки відповідно до положень Постанови №251 та затвердженого нею Порядку, такої умова як перебування позивача та відчуття негативних наслідків поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, безпосередньо на території України не передбачено, нормами чинного законодавства не закріплено.

Окрім того, обмеження права позивача, як громадянина України на отримання соціального захисту з підстави проживання в іншій країні, є порушенням його основних прав і свобод.

Таким чином, враховуючи абз.1 п.1 Порядку та оскільки розмір пенсії ОСОБА_1 не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року, то вона має право на виплату одноразової грошової допомоги, у сумі 1000 гривень, яка передбачена Постановою №251.

Оскільки, компенсація у розмірі 1000 грн. передбачена п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р., є одноразовою грошовою допомогою, то позовна вимога позивача, підлягає задоволенню шляхом зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у сумі 1000,00 грн., передбачену п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

Враховуючи зазначене, позовні вимоги в цій частині підлягають частковому задоволенню.

Щодо позовної вимоги про визнання бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправною з питання ненарахування компенсації втрати частини доходу у зв`язку з ненарахуванням з 07.09.2018р. пенсії в повному обсязі, а, отже, затримки виплати пенсії в повному обсязі більш ніж на один місяць, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати" та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати компенсацію втрати частини доходу, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати": з 07.09.2018р. по день нарахування підвищення до пенсії як "дитині війни", суд зазначає наступне.

Позовні вимоги стосовно зобов`язання нарахувати компенсацію втрати частини доходу, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати": з 07.09.2018р. по день нарахування підвищення до пенсії як "дитині війни", мають відношення до виконання рішення суду у справі №160/3446/20.

Згідно матеріалів справи, відповідачем до відзиву на позов долучена довідка про розрахунок компенсації втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати, яка видана ОСОБА_1 , відповідно до якої, компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати з 01.10.2018р. по 31.12.2020р. дорівнює 36,86 грн. Дана компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати виплачена позивачу в березні 2021 року.

Таким чином, відповідні позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати компенсацію втрати частини доходу, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати": б) з 01.03.2019р. по день нарахування підвищення (індексації) пенсії згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону У країни "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; в) з 01.04.2020р. по день нарахування одноразової грошової допомоги у сумі 1000,00 грн.; г) з 01.05.2020р. по день нарахування підвищення (індексації) пенсії згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; д) з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р. по день нарахування підвищення до пенсії після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно з нормою абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", суд зазначає наступне.

Так, відповідно до ст.1 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» (далі Закон №2050-III), підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Статтею 2 Закону №2050-III встановлено, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру:

пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

соціальні виплати;

стипендії;

заробітна плата (грошове забезпечення)

сума індексації грошових доходів громадян;

суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я;

суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Відповідно до ст.3 Закону №2050-III, сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Згідно з положеннями ст.4 Закону України №2050-III, виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Статтею 6 Закону №2050-III передбачено, що компенсацію виплачують за рахунок: власних коштів - підприємства, установи і організації, які не фінансуються і не дотуються з бюджету, а також об`єднання громадян; коштів відповідного бюджету - підприємства, установи і організації, що фінансуються чи дотуються з бюджету; коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.

З системного аналізу правових норм вбачається, що основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі індексації) та 2) виплата нарахованих доходів. При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.

Аналогічна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду від 16.05.2019 року по справі № 134/89/16-а, від 10.02.2020 року по справі № 134/87/16-а, від 05.03.2020 року по справі № 140/1547/19.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд зауважує, що наразі відсутні підстави вважати, що після та за результатом перерахунку пенсії позивача з 01.03.2019р., 01.05.2020р., 01.07.2020р.. 01.12.2020р. відповідачем не буде виплачено пенсію після таких перерахунків, тому позовні вимоги у вказаній частині звернені на майбутнє, в даній частині позовних вимог права позивача не є порушеними.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в частині зобов`язання нарахувати компенсацію втрати частини доходу, передбачену ст.ст.1, 2 і 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушеннях строків їх виплати": б) з 01.03.2019р. по день нарахування підвищення (індексації) пенсії згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону У країни "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; в) з 01.04.2020р. по день нарахування одноразової грошової допомоги у сумі 1000,00 грн.; г) з 01.05.2020р. по день нарахування підвищення (індексації) пенсії згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; д) з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р. по день нарахування підвищення до пенсії після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно з нормою абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Частиною 1 ст.2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до п.4 та п.10 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до частини 4 статті 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Таким чином, суд доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача.

Вирішуючи питання щодо заявленого клопотання про встановлення судового контролю шляхом подання звіту про виконання судового рішення, суд зазначає, що положеннями статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, а саме: суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Проте, у даному випадку суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень, адже у суду не має достатніх підстав вважати, що відповідач буде перешкоджати його виконанню після набрання ним законної сили.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що встановлення судом строку для виконання судового рішення та зобов`язання подати звіт є правом, а не обов`язком суду та не може бути обрано позивачем одним із способів захисту порушеного права.

Стосовно розподілу судових витрат. У відповідності до статті 139 КАС України судові витрати у вигляді сплаченої суми судового збору у розмірі 908,00 грн. підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до частини 5 статті 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись статтями 2, 5, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) щодо ненарахування підвищення (індексації) пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ), з 01.03.2019р. і з 01.05.2020р. передбачені ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в розмірі, визначеному постановами Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019р. і №251 від 01.04.2020р. відповідно.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) щодо ненарахування підвищення до пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ), з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р., передбачене абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, встановлених ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) щодо ненарахування ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) одноразової грошової допомоги в розмірі 1000,00 грн., визначеною п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) перерахувати з 01.03.2019р. розмір пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ), згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019р.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) перерахувати з 01.05.2020р. розмір пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ), згідно з нормою ч.2 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) перерахувати з 01.07.2020р. і з 01.12.2020р. розмір пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ), згідно з нормою абз.2 ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" після кожного збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) одноразову грошову допомогу в розмірі 1000,00 грн., визначену п.5 постанови Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020р.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, буд.26, м.Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко