Рішення № 99681148, 09.09.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2021
Номер справи
340/3549/21
Номер документу
99681148
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2021 року м. Кропивницький справа № 340/3549/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу

за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 )до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7-а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25009, код ЄДРПОУ - 20632802)провизнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

І. Зміст позовних вимог.

ОСОБА_1 звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, щодо невиплати індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до пункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078, врахувавши при цьому базовий місяць для призначення індексації жовтень 2017 року, діючі коефіцієнти інфляції та встановлений прожитковий мінімум доходів громадян, які втратили працездатність;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області визначити ОСОБА_1 базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для інфляції пенсії лютий 2008 року, відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до п.п.1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078, враховуючи при цьому базовий місяць для призначення індексації лютий 2008 року, діючи коефіцієнти інфляції та встановлений прожитковий мінімум доходів громадян, які втратили працездатність, донарахувати та виплатити належну ОСОБА_1 суму індексації пенсії починаючи з 11 жовтня 2017 року по 26 березня 2019 року в сумі 7 364 грн. 20 коп. та за період з 01 березня 2021 року по день смерті Позивача в сумі 368 грн. 21 грн. за один місяць.

ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року скасовано рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.12.2018 року, позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо невиплати ОСОБА_1 індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженими постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області визначити ОСОБА_1 базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для інфляції пенсії лютий 2008 року, відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, врахувавши базовий місяць для призначення індексації лютий 2008 року, діючі коефіцієнти інфляції та встановлений прожитковий мінімум доходів громадян, які втратили працездатність, донарахувати та виплатити належну ОСОБА_1 суму індексації пенсії, починаючи з жовтня 2017 року.

Звернувшись до урядової телефонної "гарячої лінії" позивачкою отримано письмову відповідь в якій зазначено, що на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року у справі №1140/3125/18, розпорядженням від 25.05.2019 року позивачці проведено перерахунок та відновлено виплату фіксованого розміру індексації з 01.10.2017. Розмір пенсійної виплати з 26.03.2019, з урахуванням фіксованого розміру індексації, склав 3968,01 грн.

Разом з тим, рішення суду, які не містять кінцевої дати періоду зобов`язань щодо проведення перерахунку та виплата пенсії (без обмеження строком). виконуються до внесення змін в законодавство, яким на час розгляду справи по суті, керувався суд при винесенні рішення, або ж до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача.

11.10.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VІІІ, яким внесено зміни до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 17.07.2003 № 1078.

За змістом внесених змін, індексація пенсій, в подальшому, здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

При опрацюванні пенсійної справи позивачки у лютому поточного року було виявлено, що фіксований розмір індексації за рішенням суду в сумі 368,21 грн. після внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (з 11.10.2017) виплачувався безпідставно.

У лютому поточного року пенсійну справу позивачки приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, розмір пенсійної виплати з 01.03.2021 року склав 3599,80 грн.

Вважаючи такі дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області протиправними, позивачка звернулась до суду із даним позовом.

Станом на дату розгляду справи по суті відповідач не скористався своїм правом, передбаченим статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України, щодо надання відзиву на позовну заяву.

ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі.

Ухвалою суду від 07.07.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників (а.с.23).

27.07.2021 року від представника відповідача надійшло клопотання про закриття провадження у справі (а.с.135-136).

Клопотання вмотивовано тим, що при розгляді питання законності дій або бездіяльності відповідача у справі №340/3549/21, суду необхідно буде надати оцінку нормам, що вже були досліджені під час розгляду адміністративної справи №1140/3125/18.

02.08.2021 року від позивачки надійшли заперечення на клопотання про закриття провадження у справі (а.с.138-141).

Враховуючи перебування головуючого судді у плановій щорічній відпустці, розгляд клопотання було відкладено.

Дослідивши матеріали справи суд зазначає наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.12.2018 року у справі №340/3125/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання неправомірними та протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії – відмовлено (а.с.146-149).

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року скасовано рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.12.2018 року, позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо невиплати ОСОБА_1 індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженими постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області визначити ОСОБА_1 базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для інфляції пенсії лютий 2008 року, відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, врахувавши базовий місяць для призначення індексації лютий 2008 року, діючі коефіцієнти інфляції та встановлений прожитковий мінімум доходів громадян, які втратили працездатність, донарахувати та виплатити належну ОСОБА_1 суму індексації пенсії, починаючи з жовтня 2017 року.

У даній адміністративній справі позивачка просить суд відновити виплату індексації пенсії, донарахувати та виплатити належну ОСОБА_1 суму індексації пенсії починаючи з 11 жовтня 2017 року по 26 березня 2019 року в сумі 7 364 грн. 20 коп. та за період з 01 березня 2021 року по день смерті Позивача в сумі 368 грн. 21 грн. за один місяць.

В даному випадку суд зазначає, що постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року у справі №1140/3125/18 визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо невиплати ОСОБА_1 індексації та зобов`язано відповідача визначити ОСОБА_1 базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для інфляції пенсії лютий 2008 року та відновити виплату індексації починаючи з жовтня 2017 року.

Враховуючи наведені обставини, суд не вбачає тотожності обставин, що призвели до звернення ОСОБА_1 до адміністративного суду та доходить висновку про відсутність підстав для закриття провадження у справі.

Інших заяв чи клопотань учасниками справи до суду не подано.

Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши подані сторонами документи, з`ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням доказів судом встановлені наступні обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області як пенсіонер за віком, отримує пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу” з 02.07.2002 року; загальний страховий стаж становить 30 років 6 місяців 17 днів, з них 27 років 2 місяці 22 дні на посаді державного службовця.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року скасовано рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.12.2018 року, позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо невиплати ОСОБА_1 індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженими постановою КМУ від 17.07.2003 №1078 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області визначити ОСОБА_1 базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для інфляції пенсії лютий 2008 року, відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, врахувавши базовий місяць для призначення індексації лютий 2008 року, діючі коефіцієнти інфляції та встановлений прожитковий мінімум доходів громадян, які втратили працездатність, донарахувати та виплатити належну ОСОБА_1 суму індексації пенсії, починаючи з жовтня 2017 року (а.с.7-10).

На підставі рішення Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року у справі №1140/3125/18 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії та нараховано фіксовану індексацію у розмірі 368,21 грн. з 01.10.2017 року – довічно (а.с.104).

Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 13.04.2021 року відповідач на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року у справі №1140/3125/18, розпорядженням від 25.05.2019 року позивачці проведено перерахунок та відновлено виплату фіксованого розміру індексації з 01.10.2017. Розмір пенсійної виплати з 26.03.2019, з урахуванням фіксованого розміру індексації, склав 3968,01 грн.

Також у листі зазначено, що рішення суду, які не містять кінцевої дати періоду зобов`язань щодо проведення перерахунку та виплата пенсії (без обмеження строком) виконуються до внесення змін в законодавство, яким на час розгляду справи по суті, керувався суд при винесенні рішення, або ж до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача.

11.10.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VІІІ, яким внесено зміни до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 17.07.2003 № 1078.

За змістом внесених змін, індексація пенсій, в подальшому, здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

При опрацюванні пенсійної справи позивачки у лютому поточного року було виявлено, що фіксований розмір індексації за рішенням суду в сумі 368,21 грн. після внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (з 11.10.2017) виплачувався безпідставно.

У лютому поточного року пенсійну справу позивачки приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, розмір пенсійної виплати з 01.03.2021 року склав 3599,80 грн.

Припинення виплати індексації з 01.03.2021 року також підтверджується долученими до матеріалів справи протоколами перерахунку пенсії (а.с.128-134).

V. Оцінка суду.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з належних обставин, а також у старості в інших випадках, передбачених законом.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України Про індексацію грошових доходів населення від 03.07.1991 №1282-XII (далі - Закон №1282-XII), а також прийнятим на його виконання Порядком проведення індексації грошових доходів населення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (далі - Порядок №1078).

Так відповідно до статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 Закону України №1282-ХІІ визначено, що пенсія є об`єктом індексації грошових доходів населення. Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до ст.3 Закону №1282-XII, індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Згідно ст.4 Закону №1282-ХІІ (в редакції від 02.12.2012 року) індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, який установлюється у розмірі 101 відсотка. Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911-VIII від 24.12.2015 року, який набув чинності 01.01.2016 року, було внесено зміни у частині першій статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та цифри "101" замінено цифрами "103".

Відповідно ч.2 ст.6 Закону №1282-ХІІ порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (у редакції від 21.06.2012 року) підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.

Згідно з пунктом 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії.

Пунктом 5 Порядку №1078 (у редакції від 21.06.2012 року) передбачено, що в разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Постановою Кабінету Міністрів України №77 від 11.02.2016 року було внесено зміни та в абзаці другому пункту 1-1 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року 1078, цифри « 101» замінено цифрами « 103».

При цьому абзац другий пункту 1-1 Порядку №1078 із змінами, внесеними згідно з Постановою №77 від 11.02.2016 року застосовується з 01.01.2016 року.

Згідно п. 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення).

Також відповідно до пункту 5 Порядку №1078 (в редакції постанови №1013 від 09.12.2015 року, що застосовується з 01.12.2015 року), в разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

Аналіз наведених норм вказує на те, що підставою для проведення індексації грошових доходів громадян, у тому числі пенсій, є перевищення величиною індексу споживчих цін порогу індексації, який до 01.01.2016 року становив 101%, а з 01.01.2016 року 103%. При цьому, місяцем підвищення доходу для індексації пенсій є місяць підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Відповідно до частин першої, другої статті 42 Закону №1058 (в редакції, чинній до 11.10.2017 року), пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, щороку здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, на коефіцієнт, що відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком. Розмір та порядок такого підвищення пенсії визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

Згідно з ч.2 ст.42 Закону №1058 (в редакції, чинній після 11.10.2017), для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Таким чином, до 11.10.2017 року індексація пенсії проводилася в порядку, передбаченому «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком №1078, а з 11.10.2017 - в порядку, визначеному частиною другою статті 42 Закону №1058-ІV.

Також суд зазначає, що Законом України №2148-VIII від 03.10.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» було внесено зміни до п.13 розділу XV Прикінцеві положення Закону №1058-ІV, відповідно до яких норма викладена наступним чином: У разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується.

Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Зазначена редакція норми застосовується з 1 жовтня 2017 року.

Отже, зважаючи на той факт, що ОСОБА_1 почала отримувати пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" з липня 2002 року, тобто до набрання чинності Законом №2148-VIII (11.10.2017 року), її пенсія в силу вимог п.13 розділу XV Прикінцеві положення Закону №1058-ІV не підлягає індексації з 1 жовтня 2017 року.

Відповідно до ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Виходячи з наведених норм права та встановлених по справі дійсних обставин, суд дійшов висновку, позов не підлягає задоволенню.

VI. Судові витрати.

Зважаючи на вимоги ст.139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 132, 139, 143, 242-246, 255, 260-263, 287, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст. ст. 255, 295 КАС України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-денний строк з дня отримання його копії.

Згідно до пп.15.5 п.1 Розділу VII “Перехідні положення” КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук