
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" вересня 2021 р. справа № 300/3062/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до Військової частини А4267
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі також позивач, ОСОБА_1 ), 23.06.2021 звернувся в суд з позовною заявою до Військової частини А 4267 (надалі також ВЧ А4267, відповідач) у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність військової частини А4267 щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 16.11.2018;
- зобов`язати військову частину А4267 нарахувати та виплатити належні, з врахуванням виплачених, суми індексації грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 16.11.2018.
Підставою звернення до суду слугувала протиправна, на переконання позивача, бездіяльність відповідача щодо нарахування і виплати індексації грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 16.11.2018. Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач зазначив, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 17.09.2020 по справі №240/9818/20 Військовою частиною А4267 нараховано та виплачено позивачу індексацію грошового забезпечення у розмірі меншому, ніж визначено висновком судово-економічної експертизи. ОСОБА_1 переконаний, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а тому підлягає обов`язковому нарахуванню і виплаті, у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації, відтак просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 судом відмовлено у відкритті провадження в справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини А4267 в частині визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період 15.07.2017 до 28.02.2018 (а.с.26-27). Так, зважаючи на те, що Житомирський окружний адміністративний суд, за наслідком розгляду справи №240/9818/20 уже вирішив спір між позивачем та Військовою частиною А4267 в частині визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період 15.07.2017 до 28.02.2018, суддя виснував неможливість звернення позивача в суд із позовом до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Надалі, ухвалою суду від 29.06.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі у частині позовних вимог про:
- визнання протиправною бездіяльності військової частини А4267 щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 16.11.2018;
- зобов`язання військової частини А4267 нарахувати та виплатити належні, з врахуванням виплачених, суми індексації грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 16.11.2018. Розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку, визначеному статтею 262 КАС України (а.с.28-29).
Відповідач у відзиві на позовну заяву, який отримано судом 16.08.2021 за №710 від 10.08.2021 (а.с.34-40) вказав на відсутність підстав для врахування судом долученого позивачем до матеріалів позову експертного висновку, з огляду на те, що розрахунок суми індексації грошового забезпечення військовослужбовця є компетенцією відповідача як органу, в якому позивач проходив службу. Зазначив про безпідставність застосування експертом при проведенні розрахунку лютого 2008 року як базового місяця та зауважив, що підстав для виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за спірний період немає, оскільки з березня 2018 року і до моменту виключення позивача зі списків особового складу військової частини, розмір підвищення грошового доходу ОСОБА_1 перевищив суму індексації, а тому вимоги позивача про зобов`язання відповідача виплатити йому індексацію грошового забезпечення за такий період є безпідставними і задоволенню не підлягають.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.
З матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 у період з 15.07.2017 по 16.11.2018 проходив службу в Збройних Силах України у складі Військової частини А3715 (а.с.8-9).
У зв`язку із бездіяльністю відповідача щодо сплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 28.02.2018, позивач звертався із позовною заявою до Житомирського окружного адміністративного суду, в результаті розгляду якої, в межах адміністративної справи №240/9818/20, 17.09.2020 судом ухвалено рішення про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі (а.с.10-12). Так, судом визнано протиправною бездіяльність Військової частини А4267 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 28.02.2018; зобов`язано Військову частину А4267 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 15.07.2017 по 28.02.2018.
З наявної в матеріалах справи копії платіжного доручення підтверджується сплата відповідачем 28.12.2020 на користь позивача суми індексації на виконання рішення суду, в розмірі 2 834,17 грн (а.с.42), що також не оспорюється сторонами.
Не погоджуючись із розміром виплаченої суми індексації, ОСОБА_1 звернувся із заявою до Львівського науково-дослідного інституту судово-економічної експертизи, за результатами розгляду якої, експертом сектору економічних досліджень лабораторії товарознавчих та економічних досліджень проведено судово-економічну експертизу щодо розміру індексації ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 по 04.09.2020 відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078. Згідно із висновками експертизи, загальний розмір індексації грошового забезпечення за період проходження позивачем військової служби з 15.07.2017 по 16.11.2018 складає 54 704,50 грн.
Не погоджуючись із бездіяльністю відповідача щодо належного нарахування і виплати індексації грошового забезпечення за спірний період, ОСОБА_1 , з метою захисту своїх порушених прав, звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" від 25.03.1992 за №2232-XII (надалі, також Закон №2232-XII), військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній з обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Згідно з частинами 1, 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 за №2011-XII (надалі, також Закон №2011-XII), держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
При цьому, абзацом 2 частини 3 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 №1282-XII (надалі, також Закон №1282-XII).
Статтею 2 Закону №1282-XII визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
Відповідно до положень статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (надалі, також Порядок №1078).
Так, пунктом 11 Порядку №1078 встановлено, що підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 06.02.2003 за №491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Відповідно до пункту 2 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Згідно зі змістом абзаців 1, 2, 6 пункту 4 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці, у тому числі працюючим пенсіонерам, грошове забезпечення, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю, що надається залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.
Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
Абзацами 1 та 2 пункту 5 Порядку №1078 встановлено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Відповідно до пункту 6 Порядку №1078, виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню, зокрема, підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету. У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до частини 5 статті 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Виходячи зі змісту позову та ухвали про відкриття провадження у справі, предметом спірних правовідносин в межах даної справи є ненарахування та невиплата ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення у період з 01.03.2018 по 16.11.2018.
Надаючи оцінку доводам позивача стосовно наявності підстав для зобов`язання Військової частини нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за вказаний період, суд зазначає таке.
Так, з системного аналізу вищевказаних правових положень суд дійшов висновку про те, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а тому підлягає обов`язковому нарахуванню і виплаті, у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації.
Як уже зазначалось судом, відповідно до пункту 5 Порядку №1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
Аналіз наведеної норми пункту 5 Порядку №1078 свідчить про те, що місяць, в якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів) є базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення військовослужбовців. Разом з тим, якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, то базовий період не змінюється, а сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», яка набрала чинності 01.01.2008 та втратила чинність 01.03.2018 (надалі, також Постанова №1294), встановлено підвищені посадові оклади військовослужбовців, які визначені Додатком №1 до Постанови №1294.
Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01.01.2008, в тому числі в період перебування позивача на службі (зокрема до 01.03.2018), що є підставою для встановлення іншого базового місяця при проведенні індексації, не відбувалося.
Надалі, 30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (надалі, також Постанови №704).
Пунктом 4 цієї постанови встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Таким чином, Постановою №704, яка набрала чинності з 01.03.2018, визначено інший порядок встановлення та розміру посадового окладу військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, а також змінено (підвищено) розміри посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням відповідних категорій військовослужбовців.
Відповідно до абзаців 1-5 пункту 5 Порядку №1078, в редакції, чинній з 15.03.2018, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Абзацом 2 вказаного Пункту передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
Отже, з огляду на положення Порядку №1078 та враховуючи приписи Постанови №704, базовим місяцем для визначення у позивача права на отримання індексації грошового забезпечення в період з 01 березня 2018 року по 16 листопада 2018 року є березень 2018 року, оскільки саме в цьому місяці відбулося підвищення посадового окладу позивача. У березні 2018 року індекс споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків.
Згідно з інформацією, оприлюдненою Держстатом України про індекси споживчих цін за 2018 рік (http://www.ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/2019/zb/03/zb_ISC_2018.pdf):
- індекс споживчих цін у березні 2018 року склав 101,1;
- індекс споживчих цін у квітні 2018 року склав 100,8;
- індекс споживчих цін у травні 2018 року склав 100,0;
- індекс споживчих цін у червні 2018 року склав 100,0;
- індекс споживчих цін у липні 2018 року склав 99,3;
- індекс споживчих цін у серпні 2018 року склав 100,0;
- індекс споживчих цін у вересні 2018 року склав 101,9;
- індекс споживчих цін у жовтні 2018 року склав 101,7.
Відповідно до положень Порядку №1078, розрахунок індексу споживчих цін здійснюється наростаючим підсумком, починаючи з місяця наступного за базовим.
Оскільки березень 2018 року, у якому відбулось збільшення грошового забезпечення позивача, є базовим місяцем, індекс споживчих цін у листопаді 2018 року склав 103,7 (1,008*1,00*1,00*0,993*1,00*1,019*1,017*100).
Отже, індекс споживчих цін не перевищував 103% з квітня 2018 року до листопада 2018 року, у зв`язку з чим відсутні законні підстави для нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 16.11.2018.
У листопаді ж 2018 року індекс споживчих цін за вказаний місяць складав 103,7%.
З урахуванням положень Порядку № 1078, оскільки індекс споживчих цін у листопаді 2018 року склав 103,7%, грошове забезпечення військовослужбовців підлягало індексації у наступному місяці, тобто з грудня 2018 року.
Водночас, як вірно зазначив представник відповідача у відзиві на позов, у зв`язку із підвищенням розміру грошового забезпечення позивача в березні 2018 року, посадовий оклад ОСОБА_1 збільшено з 970,00 грн до 4 090,00 грн, оклад за військовим званням зі 115,00 грн до 1 200,00 грн, тобто загальна сума підвищення основних видів грошового забезпечення позивача склала 4 205,00 грн. Вказані обставини підтверджуються долученою до відзиву на позов карткою особового рахунку військовослужбовця ОСОБА_1 за 2017 та 2018 роки (а.с.43).
Таким чином, зважаючи на приписи абзацу 3 пункту 5 Порядку №1078, оскільки сума підвищення основних видів грошового забезпечення позивача в березні 2018 року перевищила суму індексації, немає правових підстав для нарахування суми індексації у місяці підвищення грошового доходу ОСОБА_1 .
Разом з цим, суд вважає необхідним роз`яснити позивачу, що нарахування сум індексації грошового забезпечення є виключними дискреційними повноваженнями відповідача. Так, з аналізу норм Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення вбачається, що розрахунок індексації грошового забезпечення є компетенцією відповідача як органу, в якому позивач проходив службу, і який виплачував йому грошове забезпечення. Саме на відповідача, за наявності законних підстав, покладається обов`язок нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення.
Таким чином, визначення розміру індексації грошового забезпечення, який виплачується військовослужбовцю належить до компетенції відповідача і суд не має повноважень здійснювати його розрахунок до моменту проведення такого розрахунку відповідачем. Суд наділений лише повноваженнями перевірити правильність такого розрахунку у контексті застосування нормативно-правових приписів, що регулюють спірні правовідносини.
Втім, враховуючи встановлену судом відсутність підстав для нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації його грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 16.11.2018, підстав для врахування судом експертного висновка, чи визначення або перевірки правильності визначеної експертом та відповідачем суми індексації - немає.
Підсумовуючи все вищевикладене суд зазначає, що вимоги ОСОБА_1 про визнання бездіяльності Військової частини протиправною та зобов`язання нарахувати і виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 16.11.2018 є безпідставними, належним чином не обґрунтованими, а відтак такими, що не підлягають задоволенню.
З огляду на висновок суду про необґрунтованість позову, в силу вимог статті 139 КАС України відсутні підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат .
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 255, 262, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;
відповідач - Військова частина А4267, адреса: вул. Моцарта, буд. 33, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200, код ЄДРПОУ 26615035.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.