Постанова № 9931330, 03.06.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2010
Номер справи
2а-933/10/1670
Номер документу
9931330
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-933/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шевякова І.С.,

при секретарі Кіптіла О.М.,

за участю:

представника позивача -Криворучко Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Полтавській областідо Шишацького комбінату комунальних підприємствпро зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

05 березня 2010 року Контрольно-ревізійне управління в Полтавській областізвернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Шишацького комбінату комунальних підприємствпро зобов'язання виконати обов'язкові вимоги про усунення виявлених ревізією порушень Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області № 26/487 від 27.05.2009 року,.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Контрольно-ревізійним відділом в Шишацькому районі з 31.03.2009 року по 21.05.2009 року проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Шишацького комбінату комунальних підприємств за ІІ півріччя 2006 року, 2007-2008 роки та завершений звітний період 2009 року. За результатами ревізії складено акт № 01-21/20. На підставі пункту 7 статті 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" на адресу відповідача направлено письмові вимоги про усунення виявлених ревізією порушень № 26/487 від 27.05.2009 року та встановлено термін для подання інформації про їх виконання до 05.06.2009 року. Разом з тим, на момент подання позову відповідачем частково усунуті порушення, інформація щодо повного усунення виявлених порушень, а саме відшкодування до місцевого бюджету Шишацької селищної ради коштів в сумі 134583,05 грн., отриманих у вигляді субвенції та використаних не за цільовим призначенням, а також щодо виплати недоотриманої працівниками підприємства заробітної плати та відпускних на суму 6652 грн. від відповідача не надходила.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, до суду надав заяву, у якій визнав позовні вимоги в частині відшкодування до місцевого бюджету Шишацької селищної ради коштів в сумі 134583,05 грн., отриманих у вигляді субвенції та використаних не за цільовим призначенням.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, встановив наступне.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Статтею 9 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" встановлено, що контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) у районах, містах і районах у містах виконують функції, визначені статтею 8 цього Закону (за винятком пунктів 1 і 7).

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 8 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

В період з 31 березня 2009 року по 21 травня 2009 року Контрольно-ревізійним відділом в Шишацькому районі, відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на І квартал 2009 року, проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Шишацького комбінату комунальних підприємств за ІІ півріччя 2006 року, 2007-2008 роки та завершений звітний період 2009 року.

Ревізією встановлено нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму 134883,05 грн., в тому числі за 2007 рук - 51059,60 грн., за 2008 рік - 77792,47 грн., за І квартал 22009 року - 6031 грн., також встановлено, що нарахування заробітної плати працівникам підприємства проводилося з порушенням п. 31.3 Галузевої угоди між Міністерством з питань комунального господарства України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2007-2008 роки. Мінімальна тарифна ствка за просту некваліфіковану працю встановлювалась у розмірі нижче визначеної ст. 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та ст. 59 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" мінімальної заробітної плати, що призвело до не донарахування посадових окладів працівникам підприємства не донарахування і неповне перерахування до державних цільових фондів відрахувань від заробітної плати та не відображення в бухгалтерському обліку підприємства у відомостях з нарахування заробітної плати.

За результатами ревізії Контрольно-ревізійним відділом в Шишацькому районі складено акт № 01-21/20 від 21 травня 2009 року.

Відповідно до пункту 7 статті 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право предявляти керівникам та іншим посадовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

На підставі вищевказаної норми, 27 травня 2009 року за № 26/487 Контрольно-ревізійним відділом в Шишацькому районі направлено на адресу відповідача письмову вимогу про усунення виявлених ревізією порушень та встановлено термін подання інформації про їх виконання до 05 червня 2009. У встановлений строк письмові вимоги відповідачем повністю не виконано.

Перевіряючи факт правильності нарахування коштів, що підлягають відшкодуванню до місцевого бюджету та на виплату недоотриманої працівниками Шишацького комбінату комунальних підприємств заробітної плати та відпускних, суд встановив наступне.

Ревізією цільового та законного використання коштів виділених Шишацькою селищною радою на благоустрій селища Шишаки встановлено, що згідно казначейських виписок, платіжних доручень за період 2007-2008 роки, І квартал 2009 року на рахунок Шишацького комбінату комунальних підприємств надходили кошти від Шишацької селищної ради по КФК 100203 "Благоустрій міст, сіл, селищ" КЕКВ 1310 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам, установам, організаціям" на загальну суму 318237,60 грн, в тому числі за 2007 рік - 120450 грн, 2008 рік - 179600 грн та І квартал 2009 року - 18187,60 грн.

Відповідно до Актів приймання виконаних підрядних робіт (ф. КБ-2в), замовником є Шишацька селищна рада, підрядником - Шишацький комбінат комунальних підприємств, які спрямовані на виконання робіт по благоустрою в селищі Шишаки Полтавської області, за підписами підрядника - начальника Шишацького ККП Зінченко Л.В. та замовника - Шишацького селищного голови Магди В.І. на загальну суму 318237,60 грн, в т.ч. за 2007 рік на суму 120450 грн, за 2008 рук на суму 179600 грн, за І квартал 2009 року на суму - 18187,60 грн.

Згідно вищезазначених актів приймання виконаних робіт (ф. КБ-2в) (п.І "Разом прямі витрати" заробітної плати з урахуванням заробітної плати робітників, що обслуговують машини та п. VII " Адміністративні витрати") підприємству необхідно було виплатити заробітну плату з урахуванням адміністративних витрат та відрахувань в загальному розмірі 76239,59 грн., а фактично виплачено згідно отриманих казначейських виписок, відомостей на виплату заробітної плати в сумі 211122,64 грн.

Таким чином за рахунок коштів, отриманих від Шишацької селищної ради в якості субвенції на благоустрій, фактично виплачувалась заробітна плата працівникам Шишацького комбінату комунальних підприємств у тому числі й не задіяних на роботах по благоустрою, чим порушено вимоги п. 6 ст. 7 Бюджетного Кодексу України від 21.06.2001 № 2542-ІП, щодо досягнення учасниками бюджетного процесу запланованих цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів. Фінансування видатків на заробітну плату ККП повинно здійснюватись за рахунок коштів, що передбачаються відповідно до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2001 року за № 604, за КФКВ 100302 "Комбінати комунальних підприємств, районні виробничі об'єднання та інші підприємства, установи та організації житлово-комунального господарства".

Загальна сума виплаченої заробітної плати понад обсяги передбачені в кошторисі на цю мету та визначену актами виконаних робіт складає 134883,05 грн., в тому числі за 2007 рік - 51059,60 грн., за 2008 рік - 77792,47 грн., за І квартал 2009 року - 6031 грн.

Частиною другою статті 119 Бюджетного кодексу України, встановлено, що у разі нецільового використання бюджетних коштів, отриманих у вигляді субвенції, зазначені кошти підлягають обов'язковому поверненню до відповідного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Якщо під час проведення ревізії керівник бюджетної установи, якою допущено нецільове використання субвенції, не забезпечить усунення бюджетного правопорушення, відповідно до п. 3 Порядку повернення бюджетних коштів, отриманих як субвенція, до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N 495 (далі - Порядок N 495), керівник уповноваженого державного органу, що проводив ревізію, оформляє разом з актом ревізії вимогу про повернення використаної не за цільовим призначенням суми субвенції до відповідного бюджету за формою, затвердженою Мінфіном (наказ МФУ від 14.01.2004 N 9).

Крім того, проведеною ревізією встановлено, що нарахування заробітної плати працівникам Шишацького комбінату комунальних підприємств проводиться на підставі штатних розкладів, наказів начальника, табелів обліку робочого часу. Конкретні розміри посадових окладів, визначені штатними розкладами. Розміри надбавок та доплат визначаються Галузевою угодою та Колективним договором.

В порушення пункту 3.1.3. Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2007-2009роки Шишацьким ККП мінімальна тарифна ставка за просту некваліфіковану працю встановлювалась у розмірі нижче визначеної ст. 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007рік" від 19.12.2006року № 489-У та ст. 59 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008рік" від 28.12.2007 року № 107-VІ мінімальної заробітної плати.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 108/95-ВР, передбачено, що норми колективного договору, що допускають оплату праці нижче від норм, визначених генеральною, галузевою або регіональними угодами, але не нижче від державних норм і гарантій в оплаті праці, можуть застосовуватися лише тимчасово на період подолання фінансових труднощів підприємства терміном не більш як шість місяців. Проте дане порушення тривало більше шести місяців, що підтверджується матеріалами справи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивач правомірно звернувся до суду з вимогою відшкодувати до місцевого бюджету Шишацької селищної ради кошти в сумі 134583,05 грн., отриманих у вигляді субвенції та використаних не за цільовим призначенням, а також провести виплату недоотриманої працівниками підприємства заробітної плати та відпускних на суму 6652 грн..

Відповідно до частини першої статті 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Відповідач під час розгляду справи позовні вимоги визнав в частині відшкодування до місцевого бюджету Шишацької селищної ради коштів в сумі 134583,05 грн., отриманих у вигляді субвенції та використаних не за цільовим призначення, про що подав до суду письмову заяву.

Суд, встановивши, що дії позивача та відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Згідно із частиною четвертою статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Шишацький комбінат комунальних підприємств виконати обов'язкові вимоги про усунення виявлених ревізією порушень Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області № 26/487 від 27.05.2009 року, а саме: відшкодувати до місцевого бюджету Шишацької селищної ради (код 24060300 "Інші надходження", рахунок 31412544700516 місцевий бюджет Шишацької селищної ради, ГУДК України в Полтавській області, МФО 831019, казначейський код 34698694) коштів на загальну суму 134583,05 грн., отриманих у вигляді субвенції та використаних не за цільовим призначенням, а також провести виплату недоотриманої працівниками підприємства заробітної плати та відпускних на суму 6652 грн.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 08 червня 2010 року.

СуддяІ.С. Шевяков