Постанова № 9928913, 02.06.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-1342/10/2470
Номер документу
9928913
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2010 р. м. ЧернівціСправа № 2а-1342/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Дембіцького П.Д.,

при секретарі судового засідання Федотової Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу заадміністративним позовом Новоселицького районного центру зайнятостідоСТОВ «Авангард»,-

за участю :

представника позивача: Торчинського Р.А. (на підставі доручення);

Савчука І.А. (на підставі доручення);

відповідач-не зявився;

ВСТАНОВИВ:

Новоселицький районний центр зайнятості звернувся з позовом до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Авангард" с. Рокитне, Новоселицького району Чернівецької області про стягнення заборгованості в сумі 10214,04 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття й у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі - Закон) зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, однак не нараховував та не сплачував їх (внески) в повному обсязі.

02 червня 2010 року представник позивача вимоги викладені в позовній заяві підтримав повністю.

Станом на 02 червня 2010 року відповідач, належним чином повідомлений за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України з якої вбачається, що сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Авангард» зареєстроване за адресою: 60320, Чернівецька область, Новоселицький район, с. Рокитне, про, що свідчить розпис про отримання поштового рекомендованого повідомлення, однак представника всудове засідання не направив, заяви про відкладення розгляду справи не надходило.

Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Продержавну реєстрацію юридичнихосіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов'язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.

Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.

Таким чином відповідач про час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак це не перешкоджає розгляду справи по суті, оскільки у справі наявні поштові повідомлення, які засвідчують повідомлення відповідача про час і місце слухання справи.

Заслухавши пояснення представників позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи та оцінивши надані докази, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

У ході розгляду справи встановлено, що відповідач зареєстрований як платник внесків на страхування на випадок безробіття у Новоселицькому районному центрі зайнятості відповідно до довідки АБ № 113642 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

25 грудня 2006 року позивачем проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у період з 01 липня 2004 року по 30 вересня 2006 року за результатами якої складено акт № 128 від 25 грудня 2006 року та складено розрахунок заборгованості та пені (додаток до Акту перевірки № 128 від 25 грудня 2006 року).

21 серпня 2009 року позивачем проведено планову перевірку сільського сподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за період з 01 жовтня 2006 року по 01 липня 2009 року за результатами якої складено акт № 120 від 21 серпня 2009 року та складено розрахунок пені за результатами перевірки (додаток до Акту перевірки № 120 від 21 серпня 2009 року).

Перевіркою встановлено, що внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття нараховувалися і перераховувалися не в повному обсязі та несвоєчасно, внаслідок чого за період з 01 липня 2004 року по 25 грудня 2006 року у відповідача утворилася заборгованість в сумі 30457,51 грн. ( недоїмка 24692,54 грн. та нарахована пеня в сумі 5764,97 грн.). грн. За період з 01 жовтня 2006 року по 26 серпня 2009 року у відповідача утворилася заборгованість в сумі 4449,06 грн. ( недоїмка 3379,37 грн. та нарахована пеня в сумі 1069,69 грн.). Таким чином, заборгованість згідно поданого позову становить: недоїмка 3379,37 грн., пеня 6834.67 грн.

26 вересня 2009 року винесено Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу з СТОВ «Авангард» на суму 10214,04 грн.

Відповідно до статті 8 Закону для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг створено Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 12 Закону функції виконавчої дирекції Фонду "покладено на органи державної служби зайнятості, в тому числі й функції з проведення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, представництва інтересів Фонду в судових та інших органах.

У відповідності до статті 35 Закону роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Розмір страхових внесків на цей вид соціального страхування та порядок обчислення і сплати внесків встановлений Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" та Інструкцією "Про порядо' обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вищевказана інструкція затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. N 339 і Зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221 яка на день розгляду справи є чинна.

Крім того, як встановлено судовим розглядом справи, відповідач не нараховував у повному обсязі страхові внески, вважаючи, що він як платник фіксованого сільськогосподарського податку (далі - ФСП) в силу Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" сплачує страхові внески зазначеного виду в складі цього податку.

Проте, до набрання чинності Законом 01.01.2001 р. платежі на обов'язкове державне соціальне страхування мали статус збору (обов'язкового платежу) і входили до складу загальнодержавних податків та зборів, визначених статтею 14 Закону України "Про систему оподаткування".

В силу пункту 1 розділу VIII Закону з моменту набрання ним чинності до приведення законодавства України у відповідність з цим Законом, закони та інші нормативно-правов, акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Отже, з моменту набрання чинності Законом не діяли норми Закону України "Про систему оподаткування" в частині, що суперечили йому, хоча зміни до Закону України "Про систему оподаткування", якими виключено п. 16 ч. 1 ст. 14, внесені лише Законом України від 16.01.2003 р. № 429-ІУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування".

Відповідно, не діють норми Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" в частині включення збору на обов'язкове державне соціальне страхування до ФСП, а тому всі роботодавці повинні сплачувати внески до відповідних Фондів соціального страхування у порядку і розмірі, передбачених Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду зі страхувальника у безспірному порядку.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.cт.11, 71,76,79., 86, 94, 158-163, 178, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя:

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з СТОВ «Авангард» (60320, Чернівецька область, Новоселицький район, с. Рокитне, р/р 26000925047660, Укрсоцбанк, МФО 356011, код ЄДРПОУ 02137223) заборгованість по сплаті страхових внесків та пені в сумі 10214,04 грн. на користь Новоселицького районного центру зайнятості (60300, м. Новоселиця, вул. Леніна, 108, код ЄДРПО 21432324, р/р 37177032000007 УДК м. Чернівці, МФО 856135, р/р 37179972900157 КЕКД-50040200 (недоїмка), р/р 37176975900157 КЕКД 50040500 (пеня).

Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до апеляційної інстанції через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

Постанову складено в повному обсязі 07 червня 2010 р..

СуддяП.Д. Дембіцький