Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2010 р. справа № 2а-3942/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11:25
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Наумової К.Г.
при секретаріГорб О.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом: Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області (м. Добропілля, Донецької обл.)
до Державного підприємства «Добропіллявугілля» ( м. Добропілля, Донецької обл.)
про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 14146 грн. 00 коп.
за участю сторін
представник позивача Наумова О.С. за дов. від 30.12.2009р.
представник відповідача Лисак Т.Г. за дов. № 1/2309 від 31.12.2009р.
Добропільська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 14146 грн. 00 коп.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.
Звернувся до суду з заявою в якій просив відстрочити виконання постанови на один рік, у звязку з важким фінансовим станом підприємства.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Державне підприємство «Добропіллявугілля» (ЄДРПОУ 32186934) є юридичною особою, номер запису про заміну свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб від 11.03.2003р. за № 12601200000000010, що підтверджується свідоцтвом Серія АОО № 291209.
Підприємство взято на податковий облік Добропільською обєднаною державною податковою інспекцією у Донецькій області 01.04.2003 року за № 620.
Відповідачем згідно податкового розрахунку, наданого до Добропільської ОДПІ (вхід. № 9002830341 від 29.01.2010 р.), визначено податкове зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік на суму 14146 грн. 00 коп.
Таким чином податкове зобовязання у сумі 14146 грн. 00 коп. є узгодженим.
Податковим органом на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога від 19.06.03р. №1/39 та від 19.06.2003р. № 1/52, які були вручені 20.06.03р. про що свідчить підпис відповідача на корінцях вимог та друга податкова вимога від 21.07.03р. №2/50 та від 21.07.2003р. № 2/65, які були вручені 21.07.03р. про що свідчить підпис відповідача на корінцях вимог, які залишені боржником без виконання.
ДПІ відповідно п.п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийняте Рішення №13-24-014-8-2 від 19.08.03р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Наведене податкове зобовязання є узгодженим. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до його погашення.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», одним з обовязків платників податків є внесення до бюджету у встановлений законом термін обовязкових платежів.
Відповідно до пункту 1.3. статті 1 цього закону податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З огляду на зазначене позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Представник відповідача під час судового розгляду справи звернувся с заявою, у якій просив відстрочити виконання постанови на один рік, посилаючись на те, що коштів на рахунку підприємства недостатньо для погашення заборгованості, тому що воно є збитковим. Сплата заборгованості та виконання рішення на даному етапі призведе до несвоєчасної виплати заробітної плати робітникам підприємства та до припинення господарської діяльності відповідача. Також Законом України «Про заходи щодо забезпечення сталого функціонування підприємств паливо-енергетичного комплексу» від 23.06.05р. № 2711-?V визначено комплекс заходів щодо поліпшення фінансового стану підприємств паливно-енергетичного комплексу. ДП «Добропіллявугілля», як підприємство, що входить до системи Міністерства вугільної промисловості України, підпадає під дію цього Закону та потребує додаткових заходів щодо стабілізації свого фінансово-економічного положення, виконавче провадження про стягнення заборгованості у відношенні нього припинено до 1 січня 2011 року.
Представник позивача заперечував проти задоволення заяви ДП «Добропіллявугілля» про відстрочення виконання постанови на 1 рік до 01 травня 2011 року.
З матеріалів справи вбачається, що ДП «Добропіллявугілля» має заборгованість по заробітній платі станом на 01.01.2010 р. в сумі 131432 тис. грн., станом на 01.02.2010 р. дебіторська заборгованість ДП «Добропіллявугілля» складає 257551 тис. грн., а кредиторська заборгованість складає 780093 тис. грн., що підтверджується балансом підприємства станом на 31. 12. 2009 року, довідкою про дебіторську та кредиторську заборгованість підприємства станом на 01.02.2001 року від 16.03.2010 р. № 4/421, довідкою про заборгованість по заробітній платі станом на 01.01.2010 р. від 16.03.2010 р. № 4/420, звітом про фінансові результати відповідача за 2009 р. Для стабілізації роботи ДП «Добропіллявугілля» приймаються заходи по виходу з кризової ситуації, згідно програми перспективного розвитку.
Відповідно до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий документ - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З огляду на зазначене, заява Державного підприємства «Добропіллявугілля» про відстрочення виконання постанови по справі №2а-3942/10/0570 від 20.04.2010 року строком на один рік до 01 травня 2011 року є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. 67 Конституції України, ст. ст. 1, 3-5, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,
ст.ст. 7 12, 69-72, 94, 122-163, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ЄДРПОУ 32186934) у доход Державного бюджету України за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік у сумі 14146 грн. 00 коп.
Відстрочити виконання постанови про стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік в сумі 14146 грн. 00 коп. на один рік до 01 травня 2011 року.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Заява та скарга подається на імя Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 26 квітня 2010 р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Наумова К.Г.