
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
26 серпня 2021 року справа №759/14367/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивачка, ОСОБА_1 )до1. Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації (далі по тексту - відповідач 1, УПСЗН Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації) 2. Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі по тексту - відповідач 2, Центр)про1) визнання протиправними дій відповідача 1 щодо відмови в призначенні та виплаті позивачці щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року; 2) зобов`язання відповідача 1 призначити та виплатити належну позивачці щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до Святошинського районного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач 1 протиправно відмовив їй в призначенні щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг.
На думку позивачки, вона має право на отримання щомісячної адресної відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №505, оскільки постійно проживає на території України, перемістилася з тимчасово окупованої території України, перебуває на обліку в УПСЗН Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, не має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України, не має депозитного рахунку та звернулася до відповідача із заявою, до якої додала всі необхідні документи.
Ухвалою від 04 вересня 2020 року Святошинський районний суд м. Києва передав адміністративну справу №759/14367/20 на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу №759/14367/20 передано на розгляд судді Кузьменку В.А.
Ухвалою від 14 грудня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва залишив позовну заяву ОСОБА_1 без руху, оскільки позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України
Ухвалою від 30 грудня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №759/14367/20 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідач 1 надав суду відзив на адміністративний позов, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки, відповідно до абзацу десятого пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №505, особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність; виплату допомоги позивачці припинено у зв`язку з не працевлаштуванням, відповідно до пункту 7 Порядку.
Відповідач 1 також зазначив, що виплату допомоги забезпечує Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та просить залучити Центр в якості співвідповідача.
Ухвалою від 05 липня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив клопотання УПСЗН Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації про залучення до участі у справі Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в якості співвідповідача; залучив до участі у справі Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в якості співвідповідача.
Відповідач 2 у відзиві на позовну заяву заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що особова справа від УПСЗН Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації про призначення щомісячної адресної допомоги позивачці для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання до Центру не надходила.
Крім того, відповідач 2 вважає, що грошова допомога у разі її припинення відповідно до пункту 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №505, не призначається не лише на наступний строк, а не призначається в подальшому взагалі, посилаючись на абзац десятий пункту 3 зазначеного Порядку.
Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.
ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою від 01 серпня 2018 року №0000589075, виданою Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
Рішеннями управління соціального захисту населення Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 20 серпня 2015 року позивачці призначена допомога переміщеним особам на проживання в період з 17 серпня 2015 року по 16 жовтня 2015 року у розмірі 442,00грн., а оскільки станом на 16 жовтня 2015 року позивачка не була працевлаштована, то на період з 17 жовтня 2015 року по 16 грудня 2015 року сума допомоги була зменшена на 50% і дорівнювала 221,00грн., а на наступний двомісячний період з 17 грудня 2015 року по 16 лютого 2016 року була припинена.
Позивачка подала до органу соціального захисту населення Святошинського району м. Києва заяву від 01 серпня 2018 року про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначила місце роботи, а саме, ТОВ «АФ «Аудитор - Консультант - Юрист».
Відповідач 1 листом від 13 грудня 2018 року №20019/35-10/03 повідомив позивачку, що з 17 грудня 2015 року призначена їй за попереднім місцем проживання щомісячна адресна допомога була припинена у зв`язку із не працевлаштуванням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №212 та, оскільки в період одержання зазначеної допомоги, позивачка не працевлаштувалася, права на отримання допомоги на наступний шестимісячний строк вона не має; допомога призначена тільки на неповнолітню дитину позивачки та її чоловіка.
Позивачка повторно зверталася до відповідача 1 із заявами від 31 січня 2019 року, від 29 липня 2019 року, від 30 січня 2020 року та від 11 серпня 2020 року про призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
В заяві про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг від 31 січня 2019 року зазначено місце роботи позивачки з 02 серпня 2018 року ТОВ «АФ «Аудитор - Консультант - Юрист»; в заявах від 29 липня 2019 року, від 30 січня 2020 року та від 11 серпня 2020 року вказано, що відсутні зміни в складі сім`ї позивачки та в кожного з членів сім`ї.
Відповідно до рішень відповідача 1 від 04 лютого 2019 року, від 29 липня 2019 року, від 30 січня 2020 року та 12 серпня 2020 року позивачці відмовлено в призначенні їй щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та зазначено, що ОСОБА_1 працездатна, не здійснює догляду, не працює.
Про відмову в призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявами позивачки від 31 січня 2019 року та від 30 січня 2020 року відповідач 1 повідомив листами від 20 лютого 2019 року №2616/35-02/03 та 19 лютого 2020 року № 3217/35-01/03, в яких вказав, що з 17 грудня 2015 року призначена їй за попереднім місцем проживання щомісячна адресна допомога була припинена у зв`язку із не працевлаштуванням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №212 та, оскільки в період одержання зазначеної допомоги, позивачка не працевлаштувалася, права на отримання допомоги на наступний шестимісячний строк вона не має; допомога призначена тільки на неповнолітню дитину позивачки та її чоловіка.
Відповідно до запису №23 в трудовій книжці серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 02 серпня 2018 року прийнята на посаду помічник аудитора ТОВ «Аудиторська фірма «Аудитор - Консультант - Юрист»; запис про звільнення відсутній.
Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.
Гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб встановлені Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Частинами першою та другою статті 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога) визначає Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №505 (далі по тексту - Порядок №505).
Відповідно до пункту 2 Порядку №505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій, зокрема, у Донецькій та Луганській областях та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Разом з цим, з огляду на інші положення абзацу третього пункту 5 Порядку №505, така допомога може бути призначена на кожний наступний шестимісячний строк, у випадку подання уповноваженим представником сім`ї до уповноваженого органу заяви, в якій повідомляється про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`явлення довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім`ї.
Абзацом десятим пункту 3 Порядку №505 встановлено, що особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.
При цьому, в абзацах першому та другому пункту 7 Порядку №505 зазначено, що, якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які, зокрема, не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
У разі звільнення та подальшого непрацевлаштування працездатного члена сім`ї грошова допомога на цього члена сім`ї через два місяці з дня, що настає за днем звільнення, зменшується на 50 відсотків, а через чотири місяці з дня, що настає за днем звільнення, - припиняється.
З аналізу зазначених норм, суд дійшов висновку, що пункт 3 Порядку №505 не передбачає абсолютну заборону на призначення щомісячної адресної допомоги тим особам, яким вона була припинена відповідно до пункту 7 вказаного Порядку, а встановлює непризначення допомоги саме на наступний шестимісячний строк, що йде за тим, в якому виплату допомоги особі було припинено на підставі пункту 7 Порядку №505, а, отже, Порядком №505 не встановлено заборони на призначення такої допомоги особі в подальшому.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27 березня 2018 року у справі №333/3750/17, а саме Верховний Суд вказав, що «у разі припинення виплати особі грошової допомоги на підставі пункту 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, така допомога їй не призначається лише на наступний строк. При цьому, чинним законодавством не встановлено заборони на призначення такої допомоги особі в подальшому».
Відповідно до пункту 12 Порядку №505 виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі: подання уповноваженим представником сім`ї заяви про припинення виплати грошової допомоги; надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім`ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють; зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи; виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
Виплата грошової допомоги може бути поновлена, якщо протягом місяця з місяця припинення її виплати уповноважений представник сім`ї повідомив уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати грошової допомоги.
Отже, пунктом 12 Порядку №505 регулюються умови припинення призначеної грошової допомоги та умови поновлення виплат допомоги, яка була раніше призначена але її виплата була припинена з зазначених підстав.
Порядок не містить заборони чи інших обмежень на право отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за умови її отримання раніше. Допомога надається не більше ніж на 6 місяців і у подальшому за заявою строк може бути пролонговано.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що грошова допомога на наступний строк не призначається тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі непрацевлаштованої (безробітної) особи. В разі, якщо така особа працевлаштувалася і її статус не суперечить пунктам 2 - 7 та 12 Порядку №505, то особа знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.
Як встановив суд та підтверджується матеріалами справи, виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг позивачці припинено з 17 грудня 2015 року.
Крім того, судом встановлено, що позивачка з 02 серпня 2018 року офіційно працевлаштована в ТОВ «АФ «Аудитор - Консультант - Юрист», про що позивачка повідомила відповідача 1.
За таких обставин, з моменту припинення виплати грошової допомоги (17 грудня 2015 року) по день звернення позивачки до відповідача 1 із заявою від 30 січня 2020 року про виплату їй вказаної допомоги, як працевлаштованій особі, минув шестимісячний строк, тобто наступний строк в розумінні пункту 3 Порядку №505, а, отже, у відповідача 1 відсутні правові підстави для відмови у призначенні грошової допомоги.
Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, що неодноразово висловлювалась у постановах від 15 квітня 2019 року у справі №227/513/17, від 15 серпня 2019 року у справі №415/43/17, від 16 квітня 2019 року у справі №243/6470/17, від 15 квітня 2019 року у справі №644/2636/17.
З приводу доводів, викладених у відзиві на позовну заяву відповідача 1 про те, що УПСЗН Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації для забезпечення виплат допомоги приймає від громадян заяви та формує особи справи, які надаються до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, а виплату допомоги забезпечує Центр, суд зазначає таке.
Пунктом 8 Порядку №505 встановлено, що уповноважені органи:
протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім`ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім`ї;
подають щомісяця до 10 та 20 числа заявки про потребу в коштах на виплату грошової допомоги структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій.
У заявках зазначається кількість сімей, яким призначено грошову допомогу, та загальна сума такої допомоги.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій подають до Мінсоцполітики узагальнену заявку в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.
Інформація про призначення грошової допомоги вноситься уповноваженими органами до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Згідно із пунктом 9 Порядку №505 Мінсоцполітики після надходження зазначених у пункті 8 цього Порядку заявок про потребу в коштах на виплату грошової допомоги та коштів державного бюджету не пізніше трьох робочих днів перераховує відповідні кошти структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій протягом двох днів перераховують кошти на рахунки уповноважених органів.
Грошова допомога перераховується уповноваженими органами на рахунки відповідних установ уповноваженого банку або структурних підрозділів АТ "Укрпошта". Установи уповноваженого банку протягом одного робочого дня після надходження коштів на зазначені рахунки перераховують такі кошти на банківські (поточні) рахунки відповідних уповноважених представників сім`ї.
Відповідно до пункту 2.3. розділу 2 Положення про управління соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, в редакції затвердженій розпорядженням Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 01 вересня 2020 року №541, основними завданнями управління є призначення та виплати, зокрема, адресної грошової допомоги.
Відповідно до пункту 1 Положення про Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27 січня 2007 року № 65 (у редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 квітня 2021 року №955) Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат є бюджетною організацією та підпорядковується Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Згідно з підпунктами 3.1-3.3 пункту 3 цього Положення головними завданням Центру є забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту та обслуговування населення, надання соціальної допомоги громадянам, які потребують підтримки з боку держави; підготовка документів для виплати всіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій у готівковій формі на придбання твердого і рідкого пічного палива та скрапленого газу, компенсаційних виплат інвалідам, виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших грошових виплат; здійснення контролю за правильністю призначення, перерахунку, нарахування і виплати всіх видів соціальної допомоги, інших грошових виплат.
Відповідно до підпункту 4.10 пункту 4 Положення Центр відповідно до покладених на нього завдань проводить перерахунки розмірів грошової допомоги (в тому числі у зв`язку з індексацією), забезпечує своєчасну підготовку бухгалтерської та статистичної звітності з використанням уніфікованих програмних засобів.
З огляду на викладене, Мінсоцполітики перераховує кошти структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій, які розподіляють їх між уповноваженими органами, що здійснюють безпосередню виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а, отже, центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат є органом, уповноваженим здійснювати виплату вказаної допомоги.
Водночас, до отримання від Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації рішення про призначення позивачці щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідач 2 не має можливості перерахувати їй зазначену допомогу.
Отже, на час розгляду справи вимога про виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг є передчасною, а тому, відсутні правові підстави для зобов`язання відповідача 2 виплатити належну позивачці щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій відповідача 1 щодо відмови в призначенні позивачці щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року та зобов`язання відповідача 1 призначити належну позивачці щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем 1 не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, на користь позивачки належить стягнути судовий збір у розмірі 630,60 грн. за рахунок бюджетний асигнувань відповідачів пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року.
3. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації призначити належну ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 01 лютого 2020 року.
4. Відмовити в іншій частині адміністративного позову.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 630,60 грн. (шістсот тридцять гривень шістдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 );
Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, буд. 14-Б; ідентифікаційний код 37498541).
Суддя В.А. Кузьменко