Суддя-доповідач Міронова Г.М. Головуючий у 1 інстанції Логойда Т.В.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
(вступна та резолютивна частина)
21 травня 2010 року № 2-а-22641/09/0570
зала судових засідань № 7 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого Міронової Г.М. суддів:
при секретарі
від позивача
від відповідача
розглянувши
апеляційну скаргу
на постанову
від Яманко В.Г., Радіонової О.О.
Сухоцькій Д.Ю.
Майдиков С. Б.- за довіреністю
Будко Н. І.- керівник, Лапа С. Ф.- за довіреністю
у відкритому судовому засіданні
Новоолексіївської сільської ради Волноваського району Донецької області
Донецького окружного адміністративного суду
25 грудня 2009 року № 2-а-22641/09/0570
Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області
Новоолексіївської сільської ради Волноваського району Донецької області
стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИЛА :
У грудні 2009 року позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в розмірі 170 грн., яка утворилась внаслідок несплати податкових зобовязань зі сплати штрафних санкцій зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення на підставі податкового повідомлення-рішення. Позивачем направлялись перша та друга податкові вимоги, однак заборгованість сплачена не була.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 грудня 2009 року позовні вимоги задоволено у повному обсязі. Стягнуто з Новоолексіївської сільської ради Волноваського району Донецької області на користь Державного бюджету України в рахунок погашення заборгованості з штрафних санкцій зі збору за спеціальне водокористування в розмірі 170 грн.
Не погодившись з таким судовим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просив постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 грудня 2009 року скасувати і прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, вважаючи, що дане судове рішення ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
У судовому засіданні відповідач наполягав на задоволенні апеляційної скарги, проти чого заперечував позивач.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, пояснень сторін, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, залишити без задоволення, а постанову суду без змін, з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Новоолексіївська сільська рада Волноваського району Донецької області як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Волноваському районі Донецької області. 28 травня 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності відповідачем, за результатами якої складено акт від 28 травня 2009 року № 2062/1530/20344836, в якому вказувалося про порушення підприємством п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: несвоєчасне подання податкового розрахунку зі збору за спеціальне водокористування за 2007 рік: граничний строк подання декларації 12 травня 2008 року, дата фактичного подання розрахунку 21 травня 2009 року.
На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 17 липня 2009 року № 0001601530/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в сумі 170,00 грн., яке отримане відповідачем та в установленому законодавством порядку не оскаржено.
В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлялися податкові вимоги: перша податкова вимога від 13 серпня 2009 року № 1/203 та друга від 28 вересня 2009 року № 2/225, які отримані відповідачем та в установленому законодавством порядку не оскаржені.
05 листопада 2009 року податковим органом прийнято рішення № 28 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Статтею 10 Закону України ''Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. І сі. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій і громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. І ст. 11 Закону України ''Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п.п. 1.7.1.1. ,п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством! сплачує штраф в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Пунктом 17.3. ст. 17 вказаного Закону визначено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею прирівнюєтеся до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4:.2 га 4.3 статті 4 цього Закону. вважається узгодженим у день, отримання платником податків податкового о повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який передбачає можливість платника податків звернутися до вищестоящого (контролюючого) органу зі скаргою про перегляд визначеної суми податкового зобовязання або прийняття ним будь-якого іншого рішення.
Рішення податкового органу, в якому визначено суму штрафних санкцій, не оскаржено, тому податкове зобов'язання платника податків вважається узгодженим.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового борг) платника податків.
Відповідно до пп. 3.1.1 п, 3,1 ст. З Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його по податкового боргу виключно за рішенням суду.
Колегія суддів зазначає, що одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах є законність. Частина 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням викладеного та враховуючи принципи частини 1 ст. 71 КАС України, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Новоолексіївської сільської ради Волноваського району Донецької області залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 грудня 2009 року у справі № 2-а-22641/09/0570 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції Вищого адміністративного суду України, а в разі виготовлення повного тексту у відповідності до ч. 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня виготовлення повного тексту.
Повний текст виготовлено 28 травня 2010 року.
Головуючий: Г.М.Міронова
Судді: В.Г. Яманко
О.О. Радіонова