ц
Справа № 2-а-6831/09/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 березня 2010 року о 14 годині 38 хвилин м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Дашковій А.М.
за участю прокурора - Антоненко Н.М.
представника позивача - Піддубного С.А.
відповідач - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу,
В С Т А Н О В И В :
До Дніпропетровського окружного суду надійшов адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області з вимогою: стягнути з ОСОБА_2 до Державного бюджету України (р/рЗ1115106700191, МФО 805012 ЗКПО 23929879, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф згідно постанови № 025484 від 06.08.08 р. в сумі 1700 грн.
В обґрунтування позову прокурор зазначив, що при перевірці 15.07.2008р. ОСОБА_2, який надавав послуги з перевезення пасажирів легковим автомобілем DAEWOO NEXIA державний номер НОМЕР_1, була відсутня ліцензійна картка, обов'язкова наявність якої передбачена ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі та просили його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечував, а саме зазначив, що він займається підприємницькою діяльністю - надає послуги з перевезення пасажирів легковим автомобілем. З ПП Трійкау нього укладений договір на надання послуг з автомобільних перевезень. Ліцензія на перевезення отримана цим підприємством. 15.07.2008 р. у м. Дніпропетровську на житловому масиві Перемогана проспекті Героїв до нього на приватному автомобілі під'їхали 2 чоловіки, представилися працівниками автомобільної інспекції, пред'явили посвідчення і попросили надати для перевірки документи на здійснення перевезень. В той день відповідач знаходився на автомобілі DAEWOO НОМЕР_1, який належав його дружині ОСОБА_3 Ліцензійної картки у нього не було. Він пояснив перевіряючим, що працює від ПП Трійка, яке має ліцензію на перевезення пасажирів. Свої ж документи він здав для оформлення ліцензії. Інспектори склали акт про порушення. Підписати акт він відмовився, оскільки вони не надали йому ніякого документу, якій би підтверджував їх право на проведення перевірки. Потім він отримував запрошення на розгляд справи, але з'явитися не зміг, оскільки хворів, в інспекцію ходила його дружина де їй була надана копія постанови про застосування до відповідача фінансових санкцій. Штраф в сумі 1700 грн. він не заплатив, тому що не вбачає підстав для його сплати.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 15.07.2008 р. державними інспекторами територіального управління ГДІАТ на підставі затвердженого начальником теритоіального управління графіку, проведено рейдову перевірку під час якої виявлено, що у водія ОСОБА_2, який надавав послуги з перевезення пасажирів легковим автомобілем DAEWOO NEXIA державний номер НОМЕР_1, була відсутня ліцензійна картка, обов'язкова наявність якої передбачена ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт.
За результатами проведеної перевірки було складено Акт від 15.07.2008р. № 079074 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у якому зазначено, що відповідачем експлуатувався легковий автомобіль, об лаштований як таксі без наявності ліцензійної картки, що порушує вимоги ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт .
На підставі порушень, зазначених в Акті, начальником територіального управління ГДІАТ у Дніпропетровській області Салкоч О.Ф., 06.08.2008р., керуючись п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, виніс постанову № 025484 від 06.08.2008 року - про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт передбачене абзацом 3 ч.І ст.60 Закону України Про внесення змін до Закону України Про автомобільний транспорт.
Копію винесених постанови було направлено ОСОБА_2 рекомендованим поштовим повідомленням, яке було одержано відповідачем 19.08.08р., але у добровільному порядку відповідач фінансову санкцію до Державного бюджету України цього часу не сплатив.
Згідно п.1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція - ГДІАТ) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. На неї поряд з іншими функціями покладається здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.
Відповідно до п.1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.
Основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування (п.4 зазначеного Положення...).
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 p. N 1567. Пунктом 12 зазначеного Порядку... передбачено, що рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка. У випадку виявлення порушень складається відповідний акт перевірки (п.п.20,21,22 Порядку...). Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю (п.25 Порядку...) За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій (п.27 Порядку...). Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п.28 Порядку...).
Приймаючи рішення про застосування фінансової санкції - адміністративно-господарського штрафу до субєкта господарювання територіальне управління ГДІАТ у Дніпропетровській області діє як субєкт владних повноважень.
Однак, за скоєння порушення, зазначеного у акті від 15.07.08р. № 079074, позивачем мав бути застосований штраф у розмірі 510 грн., оскільки згідно абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспортза порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проте, в постанові про накладення фінансових санкцій № 025903 від 06.08.2008р. помилково зазначено суму штрафу 1700 грн., що відповідає ста мінімумів доходів громадян.
Враховуючи наявність факту порушення вимог Закону України Про автомобільний транспортз боку відповідача суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, а саме з відповідача має бути стягнуто штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі в розмірі 510 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 69-72, 86, 94, 160-162, 163, 167, 186, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 до Державного бюджету України (р/рЗ1115106700191, МФО 805012 ЗКПО 23929879, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф в сумі 510 грн. (пятсот десять гривень).
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови викладений 06.04.2010 року.
Суддя С.В.Чабаненко