Постанова № 9908466, 27.01.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2010
Номер справи
2-а-5435/09/0470
Номер документу
9908466
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ц

Справа № 2-а- 5435/09/0470

Категорія стат. обліку 6.6.6

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р.А.

при секретарі судового засідання Федоренко Ю.В.

за участю:

представника позивача Діденко І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства Міхайлевіч і Кпро звернення стягнення на активи, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства Міхайлевіч і Кз проханням: звернути стягнення на активи Приватного підприємства Міхайлевіч і К(м. Дніпропетровськ, вул. Янтарна, 43, код ЄДРПОУ 20227444, р/р №26004110017001/980 в КБ ПриватБанк) на користь держави (р/р 33112407990043 КБ Казна-Дніпро, код платежу 23030100, Відділення Державного казначейства Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, МФО 805012, ЗКПО 242444876) суму у розмірі 15334,79 грн. В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг на зазначену суму, який утворився внаслідок несплати податкових зобовязань на загальну суму 15334,79 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити їх повністю, звернувши стягнення на активи відповідача у розмірі 15334,79 грн. (п'ятнадцять тисяч триста тридцять чотири грн. 79 коп.).

Відповідач у судове засідання не зявився, повістки про дату, час та місце їх проведення судом направлені вчасно, заперечення проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний позов повністю з наступних підстав.

Приватне підприємство Міхайлевич і Кзареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 15.10.1997 року 20.07.1999 року до свідоцтва внесено відмітку № 04052436ю0010492 про зміну місцезнаходження.

Згідно реєстраційної заяви від 17.02.2000 року підприємство перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська.

24.06.2004 року співробітниками Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровськ здійснена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено Акт №02654.

На підставі Акту перевірки № 02654 від 24.06.2004 року державною податковою інспекцією прийнято рішення № 0001962306/0 від 25.11.2004 року про застосування до відповідача штрафних санкцій на загальну суму 15280,86 грн. за порушення вимог п.1,п.2,п.13 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, ч.1 ст.7 Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльності, ч.10 ст.18 Закону України Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Станом на 21.03.2006 року за даними податкової інспекції відповідач не сплатив вказані штрафні санкції і має заборгованість перед бюджетом у сумі 15334,79 грн. (п'ятнадцять тисяч триста тридцять чотири грн., 79 коп.).

Також відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України Про систему оподаткування № 1251-ХІІ від 25.06.1991 року і на даний час є боржником перед бюджетом.

Відповідно до абзацу "а" пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідач, в порушення діючого законодавства, не сплатив в установлені строки суму нарахованих штрафних санкцій.

Відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до абзацу "б" пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Абзацом 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 зазначеного Закону, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

За нормами пп.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначення процедури оскарження дій органів стягнення встановлюється Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон), який є спеціальним законом з питань оподаткування.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 зазначеного Закону податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно до пп.6.2.1. п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Виконуючи визначену норму Закону, в зв'язку з добровільною несплатою самостійно узгодженого податкового зобов'язання відповідачу були надіслані податкові вимоги про погашення податкової заборгованості.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 зазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Статтею 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтями 11 , 71 Кодексу адміністративного судочинства України , передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Таким чином, заборгованість Приватного підприємства Міхайлевич і Кперед бюджетом становить - 15334,79 грн. (п'ятнадцять тисяч триста тридцять чотири грн., 79 коп.), та по теперішній час не сплачена відповідачем, що підтверджується наданими розрахунками позивача, також матеріалами справи.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому, податкові зобовязання відповідача підлягають погашенню за рахунок примусовому стягнення його активів.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства Міхайлевіч і Кпро звернення стягнення на активи задовольнити повністю.

Звернути стягнення на активи Приватного підприємства Міхайлевіч і К(м. Дніпропетровськ, вул. Янтарна, 43, код ЄДРПОУ 20227444, р/р №26004110017001/980 в КБ ПриватБанк) на користь держави (р/р 33112407990043 КБ Казна-Дніпро, код платежу 23030100, Відділення Державного казначейства Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, МФО805012, ЗКПО 242444876) суму у розмірі 15334,79 грн. (п'ятнадцять тисяч триста тридцять чотири грн. 79 коп.) .

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова в повному обсязі складена 02.02.2010р.

Суддя Р.А.Барановський