ц
Справа № 2а-10408/09/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 травня 2010 року о 19 годині 51 хвилині м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Дашковій А.М.
за участю представника позивача - Гула Г.М.
представника відповідача - Баштаненко Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Дочірнього підприємства Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотпро звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Дочірнього підприємства Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлоту якому позивач з урахуванняи уточнених позовних вимог просить: стягнути з Дочірнього підприємства Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотюридична адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, Амур-Гавань, 11, код ЄДРПОУ 32616280 на користь держави на р/р: - 31113009700007, одержувач: відділення держказначейства у Кіровському районі
м. Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 11021000 в рахунок погашення боргу по податку на прибуток суму 850 грн. 00 коп.;
- 31115029700007, одержувач: відділення держказначейства у Кіровському районі М.Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 14010100 в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість суму 2033 грн. 00 коп.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки Дочірнє підприємство Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлоту визначений строк не перерахувало податок на додану вартість та податок на прибуток, що належать до сплати, то згідно із Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамийого податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Таким чином, Дочірнє підприємство Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотповинно сплатити на користь держави в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість суму 2033 грн. 00 коп. та в рахунок погашення боргу по податку на прибуток суму 850 грн. 00 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.
Від представника відповідача до суду надійшли письмові заперечення на позов в яких відповідач зазначив, що позивачем було проведено три невиїзних документальних перевірки та одна виїзна документальна перевірка філії РічтранссервісДП Дніпропетровський річковий портАСК Укррічфлот. Про проведення цих перевірок відповідач не був повідомлений жодного разу.
При проведенні перевірок працівникам позивача було відомо, що перевіряєме підприємство не є юридичною особою, та є структурним підрозділом відповідача, діє на підставі Положення та саме відповідач несе відповідальність по зобов'язанням філії. Але незважаючи на це, позивачем надсилались матеріали по перевіркам не до юридичної особи, а до структурного підрозділу. Відповідач, вважає, що позивачем при цьому було порушено його право на апеляційне узгодження податкових зобов'язань згідно ст. 5.2. Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181 від 21.12.2000 року та оскарження дій позивача.
Крім того, позивачем до відповідача два рази застосовуються штрафні санкції за неподання звітності з ПДВ за лютий 2008 року, березень 2008 року у сумі 340,00 грн. (Акт від 10.07.2008 року № 2317/152/35163925 та акт від 12.08.2008 року № 3038/236/35163925).
На підставі вищезазначеного представник відповідач вважає адміністративний позов необгрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Дослідивши, матеріали справи та доводи позивача суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Дочірнє підприємство Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотзареєстровано рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради 14.08.2003р.
Філія РічтранссервісДП ДРПАСК УКРРЇЧФЛОТзнаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська, передбачених Законом України Про систему оподаткуванняі на даний час є боржником перед бюджетом у сумі 2883,00 грн.
10.07.2008р. працівниками ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська було складено Акт № 2317/152/35163925 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість філією Річтранссервіс. В ході проведення перевірки встановлено, що підприємством не надано звітність з податку на додану вартість за лютий-травень 2008р.
За результатами перевірки у відношенні відповідача було винесено податкове повідомлення-рішення від 11.07.2008р. №0008021502/0/16092/10/15-240, яким, на підставі пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181, до підприємства застосовано штрафну санкцію у сумі 680,00 грн.. Вказане податкове повідомлення-рішення було вивішено на дошці оголошень у зв'язку з відсутністю підприємства за місцем реєстрації, що підтверджено Актом про неможливість вручення від 25.08.2008р.
05.11.2008р. працівниками ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська було здійснено перевірку своєчасності подання філією Річтранссервісподаткової звітності з податку на додану вартість, про що складено Акт №4077/152/35163925 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість філією Річтранссервіс. В ході проведення перевірки встановлено, що підприємством не надано звітність з податку на додану вартість за червень-вересень 2008р.
За результатами перевірки у відношенні відповідача було складено податкове повідомлення-рішення від 05.11.2008р. №0013621502/0/28173/10/15-240, яким до підприємства застосована штрафна санкція у сумі 680 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вивішено на дошці оголошень у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою, що підтверджено Актом про неможливість вручення від 05.11.2008р.
03.12.2008р. працівниками ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська було здійснено перевірку своєчасності подання філією Річтранссервісподаткової звітності з податку на додану вартість, про що складено Акт №4438/152/35163925 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість філією Річтранссервіс. В ході проведення перевірки встановлено, що підприємством не надано звітність з податку на додану вартість за жовтень 2008р.
За результатами перевірки у відношенні відповідача було складено податкове повідомлення-рішення від 03.12.2008р. №0015371502/0/31176/10/15-240, яким до підприємства застосована штрафна санкція у сумі 170 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вивішено на дошці оголошень у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою, що підтверджено Актом про неможливість вручення від 03.12.2008р.
12.08.2008р. працівниками ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська було здійснено перевірку своєчасності подання філією Річтранссервісподаткової звітності з податку на прибуток, про що складено Акт №4316/152/33906812 про результати невиїзної планової перевірки дотримання філією Річтранссервісвимог податкового та іншого законодавства за період з 01.04.2007р. по 31.03.2008р. В ході проведення перевірки встановлено, що підприємством не надано звітність з податку з доходів приватних підприємств.
За результатами перевірки у відношенні відповідача було складено податкові повідомлення-рішення від 14.10.2008р. №0002202302/0 про застосування штрафних санкцій по податку на прибуток у сумі 850,00 грн. та №0002182302/0 про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість у сумі 510,00 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення вивішено на дошці оголошень у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою, що підтверджено Актом про неможливість вручення від 23.10.2008р.
Також у відповідності до пп. 6.2.3 ап. 6.2 ст.6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181 та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу Інспекцією виставлена перша податкова вимога №1/1423 від 24.09.2008р., яка направлена поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Рекомендований лист з повідомленням було повернуто ДПІ у звязку з відсутністю філії Річтранссервісза юридичною адресою.
У відповідності до пп.6.2.3 бп.6.2 ст.6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181 та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу Інспекцією виставлена друга податкова вимога №2/1874 від 27.11.2008р.
Сума податкових зобов'язаннь ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржувались.
Таким чином загальна сума заборгованості Дочірнього підприємства Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотперед ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська по податку на додану вартість становить 2033 грн. 00 коп. та по податку на прибуток становить 850 грн. 00 коп.
Оскільки відповідач у визначений строк не перерахував податок на додану вартість та податок на прибуток які належить до сплати та не сплатив штрафні санкції, то згідно із Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамийого податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
У пункт 1.2 ст.1 Закону зазначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до абз. 1 п.п. 5.3.1, п.5.3 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамипередбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181- III податкове зобов'язання, самості визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Згідно 6.2.1. 6.2 ст.6 Закону №2181- III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Також відповідно до 6.2.3. 6.2 ст.6 Закону №2181- III податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 Закону №2181- III пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону №2181- III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України Про державну податкову службу в Українідержавні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондамиактиви платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Посилання відповідача на те, що позивачем пропущено строк звернення з адміністративним позовом до суду є безпідставним.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до преамбули Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181 цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування. Згідно пп.15.2.1. и. 15.2 ст. 15 Закону України №2181 у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Таким чином, щодо стягнення заборгованості по штрафним санкціям, запроваджених Законом України №2181, застосовуються строки давності, передбачені цим Законом.
Отже, звернувшись до суду 10.08.09 про стягнення заборгованості, яка виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 11.07.08 ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська не було пропущено строк звернення до суду.
З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Дочірнього підприємства Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотпро звернення стягнення на активи задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства Дніпропетровський річковий портакціонерної судоплавної компанії Укррічфлотюридична адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, Амур-Гавань, 11, код ЄДРПОУ 32616280 на користь держави на р/р:
- 31113009700007, одержувач: відділення держказначейства у Кіровському районі м. Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 11021000 в рахунок погашення боргу по податку на прибуток суму 850 грн. 00 коп. (вісімсот пятдесят гривень);
- 31115029700007, одержувач: відділення держказначейства у Кіровському районі М.Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 14010100 в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість суму 2033 грн. 00 коп. (дві тисячі тридцять три гривні).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови викладений 25.05.2010р.
Суддя С.В.Чабаненко