Рішення № 98984900, 13.08.2021, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2021
Номер справи
400/3862/21
Номер документу
98984900
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 серпня 2021 р. Справа № 400/3862/21 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до відповідачів:1. Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району виконавчого комітету Миколаївської міської ради, вул. Новобудівна, 1, м. Миколаїв, 54050, 2. Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, вул. Мала Морська, 19, м. Миколаїв, 54001, , про:визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити певні дії; визнання повідомлення протиправним,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління соціальних виплат і компенсації Корабельного району виконавчого комітету Миколаївської міської ради (далі – Управління), в якому просить:

- визнати незаконною бездіяльність начальника Управління соціальних виплат і компесацій Корабельного району виконавчого комітету Миколаївської міської ради Коби Тамари Вікторівни за необхідності врахуванні всіх обставин не перебування у мене другого житла;

- визнати протиправним повідомлення відповідача про припинення виплати субсидії;

- зобов`язати начальника Управління соціальних виплат і компесацій Корабельного району виконавчого комітету Миколаївської міської ради Коба Тамару Вікторівну призначити житлову субсидію з травня 2021 року в межах норм визначених «Положенням про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 632.

Ухвалою від 03.06.2021 року суд відкрив провадження у справі та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін у судове засідання).

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що вихідним за повідомленням Управління № 2100 від 14.05.2021 року позивач, яка діє в інтересах своїх малолітніх дітей, отримала відомості що я, як мати одиначка, не буду отримувати соціальну допомогу в зв`язку з тим що у володінні родини перебуває більше однієї квартири. Прибуттям до Управління позивач особисто надала відомості щодо відчуження іншого попереднього житла – житлового будинку який перебував у моєму володінні, та кошти від відчуження якого і були використані на набуття вказаної, місця мого проживання, квартири.

Надані відомості відповідачем не були враховані, і позивач отримала вищевказане повідомлення.

Позивач вважає, що дії Управління по відмові їй у подальшому отриманні субсидії не відповідають чинному законодавству України.

Ухвалою від 13.08.2021 року суд залучив в якості другого відповідача Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (далі – відповідач, Департамент).

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні вимог позивача просив відмовити. Заперечуючи проти позову, відповідач зазначив, що оскільки в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно за позивачем зареєстровано два житлових приміщення, а саме: двокімнатна квартира, розташована за адресою АДРЕСА_2 та житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_3 , права на призначення державної соціальної допомоги не має. Зазначене суттєво вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги на підставі рішення комісії по розгляду питань, пов`язаних з призначенням та виплатою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у виключних випадках. З квітня 2021 року позивачу відмовлено у призначенні державної допомоги на дитину одинокої матері та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у зв`язку з наявністю другого житла (направлено поштою повідомлення про відмову від 14.05.2021 року). Для призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченим сім`ям та одиноким матерям немає законних підстав.

Суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З`ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:

Позивач має статус одинокої матері.

Позивач одна виховує доньку, яка є «Дитина з Інвалідністю», що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини Серія НОМЕР_1 та копією Медичного висновку № 26 від 04.05.2016 року.

Позивач разом із доньками проживає за адресую : АДРЕСА_2 що підтверджується відомостями № 23007-000475293-037-08 від 27.05.2021 про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні , відповідно до реєстру територіальної громади міста Миколаєва.

Рішенням Управління від 06.05.2021 року позивачу було відмовлено в надані державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї. У вищевказаному рішенні зазначена причина відмови в соціальної допомоги з підстав у володінні сім`ї є більше однієї квартири.

Позивач, вважаючи зазначені дії відповідача протиправними, звернулась до суду з даною позовною заявою.

Приймаючи рішення у справі, суд виходить з наступного:

ОСОБА_1 є особою якої надано статус одинокої матері, що підтверджується копією довідки від 27.05.2021 року № 1018/09.02.0117.

Також позивач виховує двох доньок: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є «Дитина з інвалідністю», відповідно до копії Медичного висновку № 26 від 04.05.2016 року та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач разом із доньками проживає за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується відомостями № 23007-000475293-037-08 від 27.05.2021 року про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, відповідно до реєстру територіальної громади міста Миколаєва.

ОСОБА_1 перебувала на обліку в Управлінні та у період 06.2016 року по 2020 року як отримувач державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Як встановлено судом, відповідачем було встановлено, що за результатами перевірки ОСОБА_1 надавала недостовірні відомості про майно, яке належить родині, а саме в декларації від 19.04.2021 року не вказала про наявність у власності малозабезпеченої сім`ї другої квартири (житлового будинку), що суттєво вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги на підставі рішення комісії по розгляду питань, пов`язаних з призначенням та виплатою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у виключних випадках.

Відповідно до інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 07.05.2021 року № 255736111, позивач з 28.10.2004 року є власником житлового будинку за адресую: АДРЕСА_3 ; та від 07.05.2021 року № 25576053 – з 26.09.2005 року позивач є власником квартири за адресую: АДРЕСА_2 .

У зв`язку з чим 14.05.2021 року відповідачем винесено повідомлення про припинення виплати державної соціальної допомоги в якому повідомлено, що виплата державної соціальної допомоги сім`ї не призначається.

Вирішуючи дану адміністративну справу, суд виходить з наступного:

У статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до Конституції України гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім`ї, її доходів та віку дітей, забезпечення пріоритету державної допомоги сім`ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення встановлює Закон України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми».

Спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист – забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім`ям – Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» від 01.06.2000 року № 1768-ІІІ (далі – Закон № 1768-ІІІ) державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям – щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом № 1768-ІІІ, визначено Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 24.02.2003 року № 250 (далі також – Порядок).

Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч. 10 ст. 4 Закону № 1768-ІІІ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (далі – Порядок № 250, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п. 2 Порядку № 250 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі – соціальна допомога) призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Пунктом 10 Порядку № 250 передбачено, що соціальна допомога не призначається у разі, коли:

- працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги);

- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім`ї з`ясовано, що малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здача у найм або оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; один чи кілька членів сім`ї працюють без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо);

- особи, які входять до складу малозабезпеченої сім`ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв`язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов`язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;

- у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

За наявності обставин, передбачених в абзацах другому – шостому цього пункту, державна соціальна допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій у разі, коли: у складі сім`ї є особа з інвалідністю; у малозабезпеченій багатодітній сім`ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов`язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім`ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

Аналогічні положення наведені в ст. 7 Закону № 1768-ІІІ.

У разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення (п. 12 Порядку № 250).

Пунктом 25 Порядку № 250 передбачено, що виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, зокрема, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, – з місяця, в якому виявлено порушення.

Зазначені норми кореспондуються з положеннями ч. 4 ст. 7 Закону № 1768-ІІІ.

Таким чином, виплата соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям припиняється у разі, коли уповноважений представник малозабезпеченої сім`ї при зверненні до відповідного державного органу із заявою про надання державної соціальної допомоги навмисно подав недостовірні відомості або приховав відомості при призначенні зазначеної допомоги та визначенні її розміру.

Як вбачається з матеріалів справи, оскільки в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно за позивачкою ОСОБА_4 зареєстровано два житлових приміщення, а саме: двокімнатна квартира, розташована за адресою АДРЕСА_2 та житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_3 , позивач на думку відповідача права на призначення державної соціальної допомоги не має.

Завірена адвокатом копія акту про передачу коштів для підготовки до продажу житла не є підставою вважати, що власником житлового приміщення розташованого за адресою АДРЕСА_3 є ОСОБА_5 .

Порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги в управліннях праці та соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, структурних підрозділах з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради (далі - Управління), які працюють в умовах як централізованої, так і децентралізованої виплати коштів призначеної соціальної допомоги, пільг та компенсацій (далі – допомога), зокрема допомога малозабезпеченим сім`ям, визначено Інструкцією щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 року № 345 (далі – Інструкція № 345 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з п.п. 3.10-3.13 Інструкції № 345 при необхідності проведення обстеження матеріального стану заявника чи перевірці достовірності наданих відомостей комплект документів заявника (особова справа) передається головним спеціалістом з прийому разом з відповідним Реєстром до підрозділу державних соціальних інспекторів.

Державний соціальний інспектор робить відмітку про отримання особової справи в Реєстрі (графи 6, 7) та у визначені терміни проводить із заявником співбесіду, обстежує умови проживання та матеріального стану заявників, направляє запити до відповідних установ і організацій стосовно перевірки достовірності наданих відомостей.

Результати перевірки відображаються у відповідному акті, який підшивається до особової справи.

Зважаючи на те, що друга квартира позивача є непридатною для проживання, будинок знаходиться в аварійному стані, в квартирі немає опалення, електроенергії, також наявний борг за комунальні послуги, суд приходить до висновку про те, що не зазначення відомостей про дане нерухоме майно не вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру.

Положеннями п. 28 Порядку № 250 передбачено, що якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Відповідно до п. 5.4 Інструкції № 345 якщо рішення про припинення надання допомоги приймається у зв`язку з поданням отримувачем документів з явно недостовірними відомостями або виявленням помилок під час розрахунку розміру допомоги тощо, до особової справи отримувача соціальної допомоги підшиваються (укладаються у швидкозшивач):

- акт про виявлення факту подання отримувачами документів з явно недостовірними відомостями чи здійсненням помилки під час розрахунку розміру допомоги тощо;

- перерахунок нового розміру допомоги на підставі отриманих нових чи додаткових даних (у разі збереження отримувачем права на соціальну допомогу) та розрахунок загальної суми переплати (недоплати) за призначеною соціальною допомогою;

- розрахунок надмірно виплачених коштів, які підлягають відшкодуванню;

- протокол про припинення виплати допомоги та визначення осіб, які повинні відшкодувати надмірно виплачені кошти;

- відомості про внесені корективи до виплатних відомостей (переліків уповноважених власників/наймачів житла, яким призначено субсидію).

Повідомлення про припинення (або поновлення) надання соціальної допомоги надсилається отримувачу не пізніше 5 днів після прийняття такого рішення. У разі виявлення факту подання отримувачами документів з явно неправильними відомостями в повідомленні одночасно зазначаються термін, до якого мають бути відшкодовані надміру перераховані кошти, їх сума та реквізити рахунку, на який вони повинні бути перераховані.

З аналізу наведених норм законодавства вбачається наступна послідовність дій відповідача:

- обстеження матеріального стану заявника;

- проведення перевірки достовірності відомостей, наданих заявником (направлення запитів), та складення акту;

- проведення розрахунку загальної суми переплати (недоплати) за призначеною соціальною допомогою;

- прийняття рішення про припинення виплати соціальної допомоги з першого числа місяця, в якому виявлено порушення;

- надіслання повідомлення про припинення виплати соціальної допомоги із зазначенням відомостей щодо терміну, до якого мають бути відшкодовані надміру перераховані кошти, їх сума та реквізити рахунку, на який вони повинні бути перераховані.

Проте, з матеріалів справи слідує, що відповідачем не дотримано вказаної послідовності.

Так, відповідачем не вчинено дій для об`єктивного з`ясування всіх обставин.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що не зазначення апелянтом відомостей про наявність у її власності житлового будинку , не є навмисним поданням недостовірних відомостей чи прихованням відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям та на визначення її розміру, оскільки вказаний житловий будинок знаходиться у користуванні інших громадян, а тому сім`єю ОСОБА_1 прибуток з цього житлового будинку не отримувався.

Докази того, що ОСОБА_1 при поданні заяви від 19.04.2021 року про призначення допомоги та інформації про майновий стан, діяла із умислом подання недостовірних відомостей, з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги відсутні, а також не встановлено доказів, що сім`я позивача отримувала дохід від користування нерухомим майном.

Оскільки під час розгляду справи, відповідач – суб`єкт владних повноважень, не довів факт прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги апелянту в розумінні положень частини другої статті 7 Закону № 1768-III, не надав доказів на підтвердження дотримання відповідної процедури, у відповідача були відсутні правові підстави для прийняття оскаржуваного рішення щодо малозабезпеченої сім`ї позивача.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 29.07.2020 року у справі № 592/11832/17.

Положеннями ч.2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На підставі ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищевикладене, суд вважає необхідним, з метою повного та ефективного захисту прав позивача, визнати протиправним та скасувати рішення, від 06.05.2021 року.

Оскільки за результатами розгляду даної адміністративної справи суд прийшов до висновку про протиправність рішення органу соціального захисту населення щодо припинення виплати соціальної допомоги , то належним засобом захисту порушених прав позивача є зобов`язання відповідача поновити виплати державної соціальної допомоги, яка призначена сім`ї ОСОБА_1 .

З огляду на викладене позовна заява підлягає частковому задоволенню.

Згідно ч. 1 та 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 241 – 246, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (вул. Мала Морська, 19, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 03194499) – задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району виконавчого комітету Миколаївської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

3. Скасування рішення Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 06.05.2021 року про відмову в призначені соціальної допомоги.

4. Зобов`язати Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (вул. Мала Морська, 19, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 03194499) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з 01.05.2021 року.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (вул. Мала Морська, 19, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 03194499) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) судові витрати у сумі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень 00 коп.).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 13.08.2021 року.

Суддя О.В. Малих