
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/875/21
12 серпня 2021 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі судді Круль І.В., за участю прокурора Попович Л.В., розглянувши адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Манява Богородчанського району Івано-Франківської області, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на час вчинення правопорушення спеціаліста землевпорядника Манявської сільської ради, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
До Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України поступили адміністративні справи відносно ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу № 273 від 09 липня 2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1. ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (щорічну), а фактично подала дану декларацію 11 квітня 2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу № 274 від 09 липня 2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1. ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 17 березня 2021 року не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), а фактично подала дану декларацію 03 липня 2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні інкримінованих правопорушень визнала, щиро розкаялася, просила суворо не карати.
Судом встановлено, що відповідно до розпорядження Манявської сільської ради від 06 квітня 2006 року № 16 «Про прийняття на посаду інженера-землевпорядника сільської ради» ОСОБА_1 з 07 квітня 2006 року прийнято на посаду спеціаліста землевпорядника Манявської сільської ради.
Згідно розпорядження селищного голови Солотвинської селищної ради від 16 лютого 2021 року № 38 «Про звільнення спеціаліста-землевпорядника Манявської сільської ради ОСОБА_1 » 16 лютого 2021 року ОСОБА_1 звільнено на підставі п.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України.
ОСОБА_2 відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону - як посадова особа місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Щорічну декларацію за 2020 рік ОСОБА_1 зобов`язана була подати у строк до 01 квітня 2021 року, однак зазначену декларацію вона подала 11 квітня 2021 року.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Декларацію «перед звільненням» за період неохоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 зобов`язаний була подати в строк до 17 березня 2021 року, однак зазначену декларацію вона подала 03 липня 2021 року.
Відповідно до роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» від 22 травня 2017 року №223-943/0/4-17, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Так, для кваліфікації діяння за ч.1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена зібраними письмовими доказами, зокрема:
- даними протоколу № 273 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 09 липня 2021 року;
- даними протоколу № 274 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 09 липня 2021 року;
- скриншотами декларацій ОСОБА_1 ;
- копією декларацій ОСОБА_1 ;
- копією розпорядження Манявської сільської ради № 16 від 06 квітня 2006 року;
- копією розпорядження селищного голови Солотвинської селищної ради № 38 від 16 лютого 2021 року.
За змістом ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зазначені вище докази вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст.ст. 251, 252 КУпАП прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши надані суду докази, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних порушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення суд визнає щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Зважаючи на вищевикладене, беручи до уваги обставини справи, суд вважає, що до ОСОБА_1 , з урахуванням вимог ст.36 КУпАП, за вчинення нею адміністративних правопорушень необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 40-1, 283-284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) грн, який слід стягнути на р/р UA718999980313040106000009676, отримувач - ГУК в Ів.-Фр.об./Ів.-Фран р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454,00 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В. Круль