
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/874/21
12 серпня 2021 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі судді Круль І.В., за участю прокурора Галая Р.І., розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Узин Тисменицького району Івано-Франківської області, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , до 31 травня 2021 року працюючого оператором відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Богородчанського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківської області, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
До Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України поступила адміністративна справа відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу № 277 від 16 липня 2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «г» п.1 ч.1. ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 30 червня 2021 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а фактично подав дану декларацію 02 липня 2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному визнав, щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Судом встановлено, що відповідно до витягу з наказу військового комісара Богородчанського районного військового комісаріату (по стройовій частині) від 01 червня 2018 року № 47, солдата ОСОБА_1 , призваного на військову службу за контрактом осіб рядового складу, призначеного наказом військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату (по особовому складу) від 01 червня 2018 року № 20-РС на посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Богородчанського районного військового комісаріату Івано-Франківської області, 01 червня 2018 року зараховано до списків особового складу Богородчанського районного військового комісаріату на всі види забезпечення і вважати таким, що 01 червня 2018 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків.
Згідно витягу наказу військового комісара Богородчанського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (по стройовій частині) від 31 травня 2021 року № 45 старшого солдата ОСОБА_1 , оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Богородчанського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківської області, оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України, звільненого наказом військового комісара Івано-Франківського обласного (по особовому складу) від 05 травня 2021 року № 9-РС з військової служби у запас за пунктом «а» (у зв`язку із закінченням строку контракту) частини шостої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», з урахуванням вимог пункту 1 частини 8 цієї ж статті, вважати таким що справи та посаду здав. Відповідно 31 травня 2021 року ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення та направлено для зарахування на військовий облік до Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Івано-Франківськ.
Згідно п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» посада ОСОБА_1 віднесена до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону як на військових посадових осіб Збройних Сил України.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Декларацію «перед звільненням» за період неохоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати впродовж періоду з 00 год 00 хв 01 червня 2021 року по 23 год 59 хв 30 червня 2021 року, однак зазначену декларацію він подав 02 липня 2021 року.
Відповідно до роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» від 22 травня 2017 року №223-943/0/4-17, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Так, для кваліфікації діяння за ч.1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена зібраними письмовими доказами, зокрема:
- даними протоколу № 277 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 17 липня 2021 року (а.с. 2-7);
- скріном декларацій ОСОБА_1 (а.с.9);
- копією декларації ОСОБА_1 (а.с.10);
- копією витягу із наказу від 01 червня 2018 року № 20-РС (а.с.11);
- копією витягу із наказу від 01 червня 2018 року № 47 (а.с.12);
- копією витягу із наказу від 05 травня 2021 року № 9-РС (а.с.13);
- копією витягу із наказу від 31 травня 2021 року № 45 (а.с.14).
За змістом ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зазначені вище докази вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст.ст. 251, 252 КУпАП прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши надані суду докази, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення суд визнає щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Зважаючи на вищевикладене, беручи до уваги обставини справи, суд вважає, що до ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції»,керуючись ст.ст. 40-1, 283-284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн, який слід стягнути на р/р UA718999980313040106000009676, отримувач - ГУК в Ів.-Фр.об./Ів.-Фран р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454,00 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В. Круль