Справа № 2а-2461/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Ткаченко О.Є.,
за участю секретаря Маруфенко О.С.,
прокурораДремлюги С.О.,
представника позивачаСмірнова О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом прокурора Варвинського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Журавка» про стягнення фінансової санкції,
В С Т А Н О В И В :
13 травня 2010 року прокурор Варвинського району звернувся до суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Журавка» (далі - ТОВ «Журавка») про стягнення фінансової санкції в сумі 1700,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що 20 листопада 2009 року державними інспекторами Територіального управлінням Головної автотранспортної інспекції у Чернігівській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. В результаті перевірки транспортного засобу марки ГАЗ-3302, державний номерний знак СВ 8742 АК, що належить ТОВ «Журавка» складено акт, в якому зафіксовано, що водій здійснював перевезення вантажу без проходження передрейсового медичного огляду стану здоровя, що є порушенням статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт». 23 грудня 2009 року винесено постанову № 086971 про застосування фінансової санкції в сумі 1700,00 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений в установленому законом порядку.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 (далі Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно з пунктами 4, 8 Положення № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Для виконання покладених на неї завдань Головна державна інспекція на автомобільному транспорті може утворювати територіальні органи.
Відповідно до статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв.
Відповідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України від 5 червня 2000 року № 124/345 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 18 липня 2000 року за № 435/4656, медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові огляди, а також позачергові огляди, викликані необхідністю.
Відповідно до пункту 5.3. вказаного Положення щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів підприємств, установ та організацій до їх виїзду на зміну. Результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. № 137-2/о, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом.
В результаті перевірки транспортного засобу марки ГАЗ-3302, державний номерний знак СВ 8742 АК, що належить ТОВ «Журавка», державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області складено акт від 20 листопада 2009 року, в якому зафіксовано надання послуг з перевезення вантажу без документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме перевезення вантажу без проходження передрейсового медичного огляду стану здоровя водія (а.с. 7).
Відповідно до статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно довідки, виданої відділом ліцензування Територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Чернігівській області, на транспортний засіб ГАЗ-3302 р/нСВ 8742 АК, ліцензійна картка не оформлена (а.с. 11).
Як вбачається з пояснень водія про причини порушення, наданих при складанні акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, він погодився з актом перевірки (а.с. 7).
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно повідомлення, що міститься в матеріалах справи, ТОВ «Журавка» викликалось на 23.12.2009 року в приміщення Територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Чернігівській області для розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с. 9).
Дане повідомлення отримане відповідачем 16.12.2009 року, проте на розгляд справи представник відповідача не зявився.
Постановою начальника Територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій від 23 грудня 2009року № 086971 до ТОВ «Журавка» застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 8).
Дану постанову відповідачем отримано 25 грудня 2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення (а.с. 9).
Постанова 23 грудня 2009 року № 086971 про застосування фінансових санкцій в судовому або адміністративному порядку відповідачем не оскаржувалась, що підтверджено самим представником позивача в судовому засіданні.
На день розгляду справи відповідачем фінансова санкція в розмірі 1700,00 грн. не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги прокурора Варвинського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до ТОВ «Журавка» підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора Варвинського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Журавка» задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Журавка» до Державного бюджету України (р/р31113106700085, код ЄДРПОУ 22814163, УДК 21081100, МФО 853592 держбюджет Варвинського району) фінансову санкцію в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата складання та підписання повного тексту постанови 15 червня 2010 р.
Суддя О.Є. Ткаченко