Справа № 2а-852/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Ткаченко О.Є.,
за участю секретаря Маруфенко О.С.,
прокурораПлоского О.О.,
представника позивачаСмірнова О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Приватного підприємства «Пасс-Авто» про стягнення фінансової санкції,
В С Т А Н О В И В :
25 лютого 2010 року Чернігівський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Пасс-Авто» (далі - ПП «Пасс-Авто») про стягнення фінансової санкції в сумі 1700,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що 15 червня 2009 року державними інспекторами Територіального управлінням Головної автотранспортної інспекції у Чернігівській області проведено перевірку додержання субєктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт. В результаті перевірки транспортного засобу марки БАЗ А079, державний номерний знак СВ 1917 АА, що належить ПП «Пасс-Авто» складено акт від 15 червня 2009 року № 134830, в якому зафіксовано, що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту Чернігів-Київ в режимі регулярних спеціальних перевезень, згідно запису у дорожньому листі, перевізник не видав пасажирам страхові поліси на окремому бланку кожному пасажиру, чим порушив вимоги абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». 24 червня 2009року винесено постанову № 075044 про застосування фінансової санкції в сумі 1700,00грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку, причини неявки суду не відомі.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2004 року № 1190 (далі Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно з пунктами 4, 8 Положення № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Для виконання покладених на неї завдань Головна державна інспекція на автомобільному транспорті може утворювати територіальні органи.
Відповідно до статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Відповідно до частини 1 статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
В результаті перевірки транспортного засобу марки БАЗ А079, державний номерний знак СВ 1917 АА, що належить ПП «Пасс-Авто», державними інспекторами Територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Чернігівській області складено акт від 15червня 2009 року № 134830, в якому зафіксовано, що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту Чернігів-Київ в режимі регулярних спеціальних перевезень, згідно дорожнього листа, перевізник не видав кожному пасажиру страхові поліси на окремому бланку, чим допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено абзацом 3 частиною 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с. 7).
Як вбачається з акту перевірки водій з актом перевірки ознайомлений, від підпису та пояснень відмовився (а.с. 7).
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно абзацу 3 частини 2 статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документами для регулярних пасажирських перевезень для пасажира є квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
Відповідно абзацу 2 пункту 3 Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 р. № 959 кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або міститися на зворотному боці квитка. Документом, що підтверджує страхування пасажирів під час здійснення регулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, є квиток.
Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006року № 1567, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно повідомлення, що міститься в матеріалах справи, ПП «Пасс-Авто» викликалось на 24 червня 2009 року в приміщення Територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Чернігівській області для розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с. 8).
Дане повідомлення отримане відповідачем 23 червня 2009 року, проте на розгляд справи представник відповідача не зявився.
Постановою начальника Територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій від 24 червня 2009року № 075044 до ПП «Пасс-Авто» застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 6).
Дану постанову відповідачем отримано 07 липня 2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення (а.с. 8).
Постанова від 24 червня 2009 року № 075044 про застосування фінансових санкцій в судовому або адміністративному порядку відповідачем не оскаржувалась, що підтверджено самим представником позивача в судовому засіданні.
На день розгляду справи відповідачем фінансова санкція в розмірі 1700,00 грн. не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до ПП «Пасс-Авто» підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Приватного підприємства «Пасс-Авто» про стягнення фінансової санкції задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Пасс-Авто» до Державного бюджету України (р/р 31118106700002, код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100, МФО 853592 УДК держбюджет м. Чернігова) фінансову санкцію в сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата складання та підписання повного тексту постанови 27 квітня 2010 р.
Суддя О.Є. Ткаченко