Єдиний державний реєстр судових рішень <для копій >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2010 року № 2-а-555/10/2270/9
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.
при секретаріБуяновській М.С.
< за участі ><перелік сторін >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 про стягнення 2548,39 грн. ,
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Красилівського району в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 заборгованості по сплаті єдиного податку в розмірі 2593,93 грн. (основний платіж - 2548,39 грн., пеня 45,54 грн.).
17.03.2010 року до суду від позивача надійшло уточнення позовних вимог, відповідно до яких просить суд стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 2548,39 грн. основний платіж. Дане клопотання приймається судом. У клопотанні просить суд розглядати справу без їх участі, позов підтримують.
Відповідач в судове засідання не з'явився, ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із повісткою, копією позовної заяви з додатками, повістка про відкладення розгляду справи направлені за адресою, за якою зареєстрований відповідач (згідно реєстру поштових відправлень).
Згідно ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в її взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
ОСОБА_3 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності - фізична особа 30.10.1995 року Красилівською районною державною адміністрацією, взято на облік як платника податків у Красилівській міжрайонній державній податковій інспекції.
Відповідно до поданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач обрав спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку та згідно заяви займається діяльністю оптова торгівля папером, картоном, книгами, журналами та канцелярським приладдям; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту; роздрібна торгівля.
Станом на 14.01.2010 р. за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 2548,39 грн., з врахуванням уточнених позовних вимог, що підтверджується заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, корінцем свідоцтва серії Ж №325304, поданим розрахунком заборгованості, картками особового рахунку.
З метою погашення податкового боргу, у відповідності до пп.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на адресу відповідача було виставлено дві податкові вимоги: перша - № 1/118 від 24.02.2009 року (надіслана рекомендованим листом) та друга № 2/223 від 26.03.2009 року (надіслана рекомендованим листом). Доказів про погашення податкового боргу суду не подано. У звязку із несплатою податкового боргу в добровільному порядку, прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду, з врахуванням уточнення позовних вимог, з вимогою стягнути з відповідача 2548,39 грн. заборгованості.
Досліджуючи надані докази, оцінивши їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Статтею 67 Конституції України та ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” на платників податків покладено обовязок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних та місцевих бюджетів.
Сплата єдиного податку передбачена Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року) (надалі - Указ Президента України № 727) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва-фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності.
Враховуючи, що згідно пункту 4 Указу Президента України єдиний податок є альтернативним способом оподаткування в складі спрощеної системи оподаткування, до спірних правовідносин застосовуються положення Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до п.5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва ” в редакції від 28.06.1999 р. суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
При цьому згідно п.4 зазначеного Указу відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
Відповідно до п.п.1.2, 1.3 вказаного Закону передбачено, що податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України, податковий борг (недоїмка) це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення.
Судом зважається на те, що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 49, 51, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 про стягнення 2548,39 грн. задоволити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції (Хмельницька область, м.Красилів, вул.Центральна 38, код 34971935) 2548,39 грн. (дві тисячі пятсот сорок вісім гривень 39 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 18 березня 2010 року
Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк
< для копії >< для копії >