Постанова № 98777140, 03.08.2021, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
03.08.2021
Номер справи
444/1366/21
Номер документу
98777140
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 444/1366/21

Провадження № 3/444/1067/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 серпня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Забір`я Львівської області, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий 05.12.1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , -

за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Дільничним офіцером поліції відділу поліції № 5 ЛРУП ГУ НП у Львівській області капітаном поліції Сало П.В. складено 26.04.2021 року відносно гр. ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 110272 за вчинення 17.04.2021 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою судді Жовківського районного суду Львівської області від 17.05.2021 року матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернуто до відділу поліції № 5 Львівського районного управління поліції ГУ НП у Львівській області для доопрацювання з підстав, вказаних у мотивувальній частині постанови.

19.07.2021 року матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернуто для розгляду по суті та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано для розгляду судді Олещук М.М.

Грабович І.Б. в судове засідання не прибув, про причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.

Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( ч.1 - ч.3 ) встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Згідно із ст.245 КпАП України, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно ч.1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Диспозиція частини 1 статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

В протоколі про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 , зазначено, що: "17.04.2021 о 13 год. 32 хв. за адресою с. Забір`я, вул. Центральна, 1А директор ТзОВ «Злука» ОСОБА_1 не забезпечив нанесення маркування в магазині для дотримання дистанції 1,5 м, чим порушив вимоги підпункту 12 пункту 3 Постанови КМ України від 9 грудня 2020 р. № 1236 зі змінами та доповненнями".

Відповідно до підпункту 12 пункту 3 Постанови КМ України від 9 грудня 2020 р. № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (в редакції станом на 17.04.2021), з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: діяльність суб`єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких: не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.

У протоколі вказано, що особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 є директором ТзОВ "Злука", яке знаходиться за адресою в с.Забір`я по вул.Центральній, 1 А.

Уповноваженою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення додано довідку Забірської сільської ради № 274 від 26.04.2021 про те, що директор ТзОВ "Злука" ОСОБА_1 проводить торговельну діяльність в АДРЕСА_2 .

В постанові судді Жовківського районного суду Львівської області від 17.05.2021 року зазначено, що ОСОБА_1 заперечує факт здійснення ним господарської діяльності як директором ТзОВ "Злука", а також пояснює, що він, будучи власником приміщення, передав таке в оренду ПП «Стрім Плюс», директором якого він є. Зокрема, зазначено, що додана складачем протоколу довідка сільської ради не є належним доказом того, що ТзОВ "Злука" проводить торговельну діяльність в АДРЕСА_2 і що директором ТзОВ "Злука" є ОСОБА_1 .

Крім цього, уповноваженою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення до протоколу долучено копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ПП "Стрім Плюс", ідентифікаційний код юридичної особи: 36042239, місцезнаходження юридичної особи: 80313, Львівська область, Жовківський район, с.Забір`я по вул. Центральна, 77.

Також уповноваженою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення до протоколу долучено ліцензію ДФС Головного управління ДФС у Львівській області код ЄДРПОУ 39462700 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями ПП "Стрім Плюс", код юридичної особи: 36042239, місцезнаходження юридичної особи: 80313, Львівська область Жовківський район, с.Забір`я по вул. Центральна, 77, місце торгівлі: АДРЕСА_2 , магазин. Проте дія такої ліцензії завершилася 24.11.2018 року (арк. спр.17).

Таким чином, уповноваженою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення до протоколу не долучено доказів того, що ОСОБА_1 є суб`єктом господарювання, який обслуговує відвідувачів за адресою АДРЕСА_2 . Складачу протоколу необхідно долучити докази на підтвердження наведеного у фабулі протоколу.

Таким чином, вказаний протокол не відповідає вимогам, встановленим до нього чинним законодавством, що перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.

Відповідно до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МЮУ 12.03.2016 року № 672/5, а саме - як передбачено розділом 2 п. 2, протокол про адміністративне правопорушення складається українською мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративні правопорушення підписаний особою, щодо якої він складений.

А тому, всі внесені зміни в протокол про адміністративне правопорушення повинні бути обумовлені з особою щодо якої складено протокол та особою, яка є потерпілою стороною, свідком та вносяться після погодження з ними.

Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.

З врахуванням наведеного, в разі внесення змін в протокол, такі зміни необхідно обумовити особі, яка склала протокол про адміністративне правопорушення з особою, щодо якої складено протокол, та потерпілим, свідками за наявності.

Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.

Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14 із останніми змінами та доповненнями від 19.12.2008).

Згідно із ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.

Тому, без усунення зазначених вище недоліків протоколу, розгляд справи є неможливим.

А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст. 256, ч.1 ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керуючись ст.ст.256, 276, 277, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області - для належного оформлення з підстав наведених у мотивувальній частині постанови, виконання вимог статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя Олещук М. М.