
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03 серпня 2021 року о/об 09 год. 05 хв.Справа № 280/4561/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі - позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до ОСОБА_1 (надалі - відповідач, ОСОБА_1 ), в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 суму податкового боргу: з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості у розмірі 9299,52 грн. на користь бюджету (ГУК у Зап.обл/Запорізька обл./18010300, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, Казначейство України (ЕАП), код платежу 18010300, р/рUА338999980314080512000008479); зі сплати земельного податку з фізичних осіб у розмірі 11908,86 грн. на користь бюджету (ГУК у Зап.обл/Запорізька обл./18010700, код отримувача ЄДРПОУ 37941997, Казначейство України (ЕАП), код платежу 18010700, р/рUА568999980334109813000008479).
Позивач у позові зазначив, що заборгованість відповідача виникла з сум узгодженого податкового зобов`язання, визначеного ОСОБА_1 контролюючим органом у сумі 21208 грн. 38 коп., у тому числі: у сумі 9299 грн. 52 коп. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості; у сумі 11908 грн. 86 коп. з земельного податку з фізичних осіб.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 07.06.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
Місцем проживання відповідача є: АДРЕСА_1 . Відповідач має ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
І. Заборгованість відповідача з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості виникла на підставі винесених контролюючим органом податкових повідомлень-рішень: 1) №0023940-5007-0829 від 12.07.2019, яким відповідачу визначено податкове зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, за 2018 рік у сумі 2916 грн. 97 коп.; 2) №0023942-5007-0829 від 12.07.2019, яким відповідачу визначено податкове зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, за 2018 рік у сумі 1467 грн. 79 коп.; 3) №0010194-5005-0829 від 18.03.2020, яким відповідачу визначено податкове зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, за 2019 рік у сумі 1645 грн. 21 коп.; 4) №0010193-5005-0829 від 18.03.2020, яким відповідачу визначено податкове зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, за 2019 рік у сумі 3269 грн. 55 коп.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №0023940-5007-0829 від 12.07.2019, №0023942-5007-0829 від 12.07.2019, №0010194-5005-0829 від 18.03.2020, №0010193-5005-0829 від 18.03.2020, то вказані у них суми грошового зобов`язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Доказів самостійної сплати податкового зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, (платіжних документів) відповідач до суду не надав.
Таким чином, сума заборгованості відповідача з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, складає 9299 грн. 52 коп.
ІІ. Контролюючим органом 17.04.2018 винесено податкове повідомлення-рішення №6076-5002-0829, яким відповідачу визначено грошове зобов`язання по земельному податку з фізичних осіб, за 2018 рік у сумі 3969 грн. 62 коп.
28.03.2019 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №8796-5007-0829, яким відповідачу визначено грошове зобов`язання по земельному податку з фізичних осіб, за 2019 рік у сумі 3969 грн. 62 коп.
Також, 30.04.2020 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №19230-5005-0829, яким відповідачу визначено грошове зобов`язання по земельному податку з фізичних осіб, за 2020 рік у сумі 3969 грн. 62 коп.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №6076-5002-0829 від 17.04.2018, №8796-5007-0829 від 28.03.2019, №19230-5005-0829 від 30.04.2020, то вказані у них суми грошового зобов`язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Доказів самостійної сплати податкових зобов`язань (платіжних документів) відповідач до суду не надав.
Таким чином, загальна заборгованість з земельного податку з фізичних осіб складає 11908 грн. 86 коп.
Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», затвердженого 12.01.2021 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за №321/35943 (надалі - «Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки по ОСОБА_1 , згідно з якими за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 21208 грн. 38 коп., у тому числі: у сумі 9299 грн. 52 коп. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості; у сумі 11908 грн. 86 коп. з земельного податку з фізичних осіб.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаного узгодженого грошового зобов`язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ОСОБА_1 у сумі 21208 грн. 38 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу №21068-50/829 від 24.07.2018.
Як зазначено у п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з`ясовано, що відповідач на час розгляду справи має податковий борг у сумі 21208 грн. 38 коп., у тому числі: у сумі 9299 грн. 52 коп. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуваний фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості; у сумі 11908 грн. 86 коп. з земельного податку з фізичних осіб, який у добровільному порядку - не погашений. У зв`язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) податковий борг:
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості у сумі 9299 грн. 52 коп. на користь бюджету (код платежу 18010300; р/рUА338999980314080512000008479; ГУК у Зап.обл/Запорізька обл./18010300; код отримувача ЄДРПОУ 37941997; Казначейство України (ЕАП));
- зі сплати земельного податку з фізичних осіб у сумі 11908 грн. 86 коп. на користь бюджету (код платежу 18010700; р/рUА568999980334109813000008479; ГУК у Зап.обл/Запорізька обл./18010700; код отримувача ЄДРПОУ 37941997; Казначейство України (ЕАП)).
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повний текст судового рішення складено 03.08.2021.
Суддя О.О. Прасов