Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-2671/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: <Текст >
Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
"01" червня 2010 р. м. Київ
Справа № 2-а-2671/09/0270
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Собківа Я.М.,
Усенка В.Г.,
при секретарі: Шевчук К.В.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Лукашівського споживчого товариства на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 09 липня 2009 р. у справі за адміністративним позовом Лукашівського споживчого товариства до Хмільницької об"єднаної державної податкової інспекції Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Лукашівське споживче товариство (далі позивач) звернулися до суду з позовом до Хмільницької об"єднаної державної податкової інспекції Вінницької області (далі - Відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення № № 0000082301 від 12.01.2009 року
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 09 липня 2009 року у задоволенні позову було відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник Позивача подав апеляційну скаргу, у якій просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою задовольнити позов.
Суд, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
02 січня 2009 року працівниками Літинського відділення Відповідача була здійснена перевірка кафе, що належить Позивачу, за адресою с. Лукашівка, вул. Леніна, 2, за наслідком якої складено акт перевірки щодо контролю за порядком проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) 0223000146/2301/32263175 від 02.01.2009 року.
Вказана перевірка була здійснена згідно плану проведення перевірок з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) на січень 2009 року та на основі направлень на перевірку Лукашівського СТ № 534, 535 від 31.12.2008 року.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо правомірності дій Відповідачем стосовно проведення перевірки та підстав її проведення.
Згідно акта перевірки були виявлені порушення норм пунктів 1, 2, 5, 6, 8,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі -Закон № 265/95), а саме не роздруковано та не видано розрахункового документа на закупку горілки «Хортиця», пива «Оболонь», чіпсів на загальну суму 21,00 грн.; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів зазначеній в розрахункових квитанціях, невідповідність склала 112,60 грн.; відсутність книги обліку розрахункових операцій за 2008 рік; не встановлено цінники на товари, що продаються, тобто реалізація товарів без наявності цінників в кількості 31 найменування.
На підставі зазначеного акта перевірки Відповідачем було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082301 від 12.01.2009 року на суму 1430 грн.
У відповідності до 1, 2, 5, 6, 8, 13 статті 3 Закону № 265/95, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з ч.1 та 3 ст. 17 Закону № 265/95, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Як вбачається з матеріалів справи, під час перевірки представником Позивача не було надано книгу обліку розрахункових операцій за 2008 рік, а тому штраф у розмірі 340 грн. було застосовано правомірно.
Згідно зі ст. 22 Закону № 265/95, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи те, що під час перевірки було виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 112, 60 грн., то штрафні санкції у розмірі 563, 00 грн. також правомірно застосовано до Позивача.
Статтею 23 Закону № 265/95 передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, цінники були відсутні на 31 найменуванню продукції, яка підлягала реалізації, а тому застосування штрафних санкцій у сумі 527 грн.є правомірним.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Лукашівського споживчого товариства залишити без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 09 липня 2009 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді:
Повний текст виготовлено:07.06.2010 року