Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 травня 2010 року 10 год. 26 хв. № 2а-1349/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
За позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
ДоПриватного підприємства «ОСОБА_2»
Третя особаШевченківська районна у м. Києві державна адміністрація
ПроПрипинення юридичної особи За участю представників сторін
від позивача: Болох В.В. за дов. № 331/9/10-113 від 03.02.2009 р.
від відповідача: ОСОБА_2 паспорт с.НОМЕР_1, директор підприємства
від третьої особи: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському м. Києва звернулась до суду з позовом про припинення державної реєстрації юридичної особи Приватного підприємства «ОСОБА_2»(код ЄДРПОУ 30972641).
Позивач позовні вимоги підтримав, вимоги мотивовані тим, що відповідач не знаходиться за своєю юридичною адресою.
Відповідач проти позову заперечував, просив у задоволенні вимог відмовити, вказав на те, що підприємство знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Глибочицька, 53.
Представник третьої особи в судове засідання не зявився, письмових пояснень по суті адміністративного позову не надав, натомість від неї через Відділ документального обігу та контролю надійшов лист від 31.03.2010 р. за № 02/35-2134, в якому просив суд розглядати справу без участі представника Шевченківської райдержадміністрації.
В судовому засіданні 19.05.2010 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про відмову від позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
На обліку у Державній податковій інспекції у Шевченківському районі м. Києва знаходиться Приватне підприємство «ОСОБА_2»(код ЄДРПОУ 30972641), яке зареєстроване Шевченківською районною у м. києві державною адміністрацією 12.06.2000 р., свідоцтво № 022398 серія А00. Місцезнаходження: м. Київ, вул. Глибочицька, 53.
Зазначена адреса співпадає з адресою відповідача, вказаною у позовній заяві та з адресою на яку направлявся судовий виклик.
Судом встановлено, що відповідно до наданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 30.03.2010 року в графі «Статус відомостей про юридичну особу»зазначено: “відсутність юридичної особи за місцезнаходженням».
Дійсно, відповідно до змісту ч. 1 ст. 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців” юридична особа припиняється за судовим рішенням, підставою для прийняття якого згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців”, зокрема, є наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Проте, відмовляючи позивачу в задоволенні позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають, зокрема, право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Статтею 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено завдання органів державної податкової служби, якими є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб; розяснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб; розяснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
З системного аналізу вказаних норм Закону України “Про державну податкову службу в Україні” вбачається, що до компетенції органів державної податкової служби віднесено саме контроль за додержанням податкового законодавства.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” державний нагляд за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців здійснює спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації, яким відповідно до наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 08.06.2005 р. № 50 на сьогодні є Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Таким чином, оскільки до компетенції органів державної податкової служби не віднесено контроль за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в тому числі контроль за достовірністю даних, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, звернення до суду з вимогою скасування державної реєстрації юридичної особи на підставі її відсутності за вказаним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місцезнаходженням виходить за межі повноважень органів державної податкової служби.
Крім того, в судовому засіданні був присутній директор підприємства, який заперечив проти позову та вказав на те, що інформації щодо зміни місцезнаходження до державного реєстратора та Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва не надавав та надав суду докази подання звітності і до податково органу.
Тому, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 5 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відмови у задоволенні позовних вимог позивача звільненого від сплати судових витрат, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПостановиВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.Є. Пилипенко Дата підписання повного тексту постанови: 04.06.2010 р.