Рішення № 98685218, 28.07.2021, Мирноградський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Димитровський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
28.07.2021
Номер справи
226/1077/21
Номер документу
98685218
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 226/1077/21

Справа 226/1077/21

Провадження № 2/226/414/2021

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 липня 2021 року м. Мирноград

Димитровський міський суд Донецької області в складі:

головуючого – судді Рибкіна О.А.,

за участю секретаря Долгої В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Мирнограді справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про захист прав споживача,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» із позовом про захист прав споживача.

В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що вона є споживачем послуг відповідача, який надає їй послуги з централізованого водопостачання. 11 серпня 2020 року відповідач повідомив її про необхідність провести повірку засобу обліку холодної води КВ-1,5 № 372209, який встановлений в квартирі за адресою АДРЕСА_1 , яку вона здійснила 27.08.2020 року. Виконавець сказаних робіт був ТОВ «ЕТАЛОН-АСП», який здійснює основний вид діяльності за КВЄД 71.20 Технічні випробування та дослідження та має свідоцтво про уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки № П-12-2019 від 25 лютого 2019 року. Нею було отримано від ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» Свідоцтво про повірку № П-12-2019- 1005826082001 від 27 серпня 2020 року, відповідно до якого лічильник води КВ-1,5 N° 372209 відповідає вимогам п. 5.1 ДСТУ 3580, неточностей в його роботі не встановлено. 07 вересня 2020 року вона належним чином повідомила відповідача про проведення повірки, але в прийнятті вказаного Свідоцтва їй було відмовлено на підставі того, що, на думку відповідача повірку виконувала фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , але це не відповідає дійсності. Як того вимагає Пункт 2 розділу II Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, який затверджено Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 08.02.2016 за №193 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.02.2016 р. за № 278/28408 повірка проводилась персоналом виконавця (уповноваженого на проведення повірки лічильників води суб`єкта господарювання). Безпосередньо проведення вимірювань та реєстрацію вимірювальної інформації виконував ОСОБА_3 , який працює в ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» на посаді техніка з метрології, обробку результатів експериментальних досліджень та визначення придатності лічильника до застосування шляхом контролю відносної похибки лічильника виконував ОСОБА_4 , який працює в ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» на посаді інженера з метрології. Фактом виконання повірки згідно розділу V «Методики повірки лічильників води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN10, DN15, DN20 на місці експлуатації», яка затверджена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2016 р. за № 2129, та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19.01.2017 р. за № 84/29952, є Свідоцтво про повірку або Довідка про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки. Надання будь-яких інших документів споживачем на підтвердження позитивних результатів повірки лічильника нормами діючого законодавства не передбачено. Згідно з п.9 Статті 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», моніторинг відповідності уповноважених організацій вимогам цього Закону та встановленим критеріям здійснює орган з уповноваження (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності). Відповідно до п.3 статті 20 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», метрологічний нагляд (діяльність, яка провадиться у сфері законодавчо регульованої метрології з метою перевірки додержання суб`єктами господарювання вимог цього Закону, технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності) здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду. Посилаючись на те, що Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» не є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду, тож не має повноважень щодо контролю за відповідністю уповноважених організацій вимогам законодавства в сфері законодавчо регульованої метрології, просить визнати необґрунтованою відмову в прийнятті Свідоцтва про повірку № П-12-2019- 1005826082001 від 27 серпня 2020 року та зобов`язати комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» прийняти Свідоцтво про повірку № П-12-2019-1005826082001 від 27 серпня 2020 року.

Сторони до судового засідання не з`явилися, від позивача та представника відповідача до суду надійшли заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.

Представник відповідача надав до суду відзив, в якому зазначив, що позовні вимоги не визнає, просить відмовити в їх задоволенні, посилаючись на наступне. Позивачем надано до суду копію посвідчення № 96 від 01.07.2020 року. Серед критеріїв, яким повинні відповідати Уповноважені організації є кваліфікація персоналу. Заявники, з метою досягнення їх відповідності встановленим критеріям повинні відповідати вимогам, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності. У відповідності до ч.1 п.3 Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2016 № 2129 «Про затвердження Методики повірки лічильників води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN10, DN15, DN20 на місці експлуатації та внесення зміни до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів» (Методика № 2129) - персонал, відповідальний за виконання робіт з повірки лічильників, повинен мати професійну підготовку в галузі метрології, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого бакалавра, бакалавра, магістра за інженерно-технічними спеціальностями, досвід роботи не менше ніж один рік. Таким чином, повноваження працівника ТОВ «Еталон – АСП» Богдюкова К.Ю. на проведення повірки засобу обліку холодної води КВ-1,5 зав. № 372209 були відсутні, так як спеціальність ОСОБА_3 «Обладнання хімічних виробів і підприємств будівельних матеріалів» не підтверджує його освіту та досвід професійної підготовки у сфері проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки. Враховуючи наведене, повірка лічильника позивача проведена з порушенням Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність», так як здійснена особою, яка не має на те належної освіти та, як слід, не може вважатись здійсненою. Відповідно до ч.6 п.3 розд.4 Наказу № 193 від 08.02.2016 Міністерства економічного розвідку і торгівлі України повірочні тавра застосовує лише персонал Уповноважених осіб. Передавання іншим особам індивідуальних повірочних тавр забороняється. Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки відповідно до Додатку 2 Методики № 2129 повинно мати відбиток повірочної таври та повинно підписуватись персоналом, який проводив означену повірку. Як вбачається з матеріалів справи, свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 27.08.2020 № П-12-2019-1005826082001 підписував та ставив відбиток повірочної таври - ОСОБА_4 , як персонал, який виконував роботи з повірки. Проте, позивачем до суду було надано посвідчення № 96 від 01.07.2020, видане ОСОБА_3 , який згідно цього посвідчення є техніком з метрології. При цьому виходить, що технік з метрології здійснював повірку засобу обліку води КВ-1,5 №372209.На підставі вищенаведеного, вважає, що зазначене свідчить про те, що повірку лічильника позивача здійснила особа, яка не мала на це право. Частиною 8 статті 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що відомості про уповноважені організації вносяться до бази даних про наукові метрологічні центри, метрологічні центри і повірочні лабораторії, уповноважені на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, яка формується та ведеться органом з уповноваження в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності. Орган з уповноваження забезпечує на своєму офіційному веб-сайті вільний доступ до відомостей, що містяться у зазначеній базі даних, та їх постійне оновлення. Відповідно до ч.3 п.1 Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від № 1164 від 21.09.2015 «Про затвердження Порядку ведення бази даних про наукові метрологічні центри, метрологічні центри і повірочні лабораторії, уповноважені на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації» Мінекономіки вносить до Бази відомості протягом трьох робочих днів з дати їх отримання. Відповідно до офіційного сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (https://www.me.gov.ua/) відомості щодо уповноваження ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» внесені лише 22.10.2020, після надання свідоцтва про уповноваження ТОВ «ЕТАЛОН-АСП», яке видане 25.02.2019 та після отримання позивачем свідоцтва «Про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 27.08.2020. Тобто ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» отримало свідоцтво про уповноваження на проведення повірки пізніше ніж він почав свою діяльність. Зазначене свідчить про відсутність повноважень на здійснення повірки лічильника позивача. Пунктом 3 частини 3 № 193 від 08.02.2016 Порядку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів під час проведення повірки ЗВТ на місцях їх експлуатації або ремонту, заявники повинні забезпечувати необхідні умови повірки (температуру і вологість навколишнього повітря, захист від зовнішніх електромагнітних полів тощо) та дотримання вимог техніки безпеки і санітарних норм (освітленість робочих місць для проведення повірки, наявність заземлення, вентиляції тощо). Пунктом 2 частиною 3 Методики № 2129 під час проведення повірки повинні виконуватися такі умови: температура навколишнього повітря - від 5 до 40 0С; відносна вологість повітря - від 30 до 80 %. Розділом 5 Методики № 2129 зазначена необхідність оформлення результатів вимірювань, розрахунки яких уносять до електродного протоколу повірки. Додатком 3 означеної методики передбачена обов`язкова вимога до змісту електродного протоколу повірки умови навколишнього середовища. Проте, всупереч вищевикладеному в електродному протоколі повірки від 27.08.2020 дані про умови навколишнього середовища відсутні, що підтверджує недостовірність періодичної повірки засобу обліку позивача. Згідно ч. 17 ст. 5 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» «Документ дозвільного характеру відображається у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що підлягає обов`язковому оприлюдненню на порталі електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб , підприємств та громадських формувань, видами діяльності ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» є: технічні випробування та дослідження; оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов`язана з ним діяльність, консультування з питань комерційної діяльності й керування, дослідження й експериментальні розробки у сфері природних і технічних наук. При цьому, відомостей, стосовно можливості ними здійснення повірки засобів вимірювальної техніки не має. Пунктами 12, 19 ч.1 ст.1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що метрологічна діяльність - діяльність, пов`язана із забезпеченням єдності вимірювань, підприємство чи організація або їх відокремлений підрозділ, що проводить повірку засобів вимірювальної техніки є повірочною лабораторією. Згідно з ч.3 ст.18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» для одержання свідоцтва про уповноваження наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії (далі - заявники) подають до органу з уповноваження заяву про уповноваження. До заяви про уповноваження додаються: паспорт повірочної лабораторії заявника або його відокремленого підрозділу, який буде виконувати роботи з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затверджений керівником заявника. Документальні відомості щодо діяльності повірочної лабораторії ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» не дає можливості встановити факт здійснення повірки лічильника холодної води КВ-1,5 №372209. Згідно з частиною з п. 3 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу. Законодавством встановлено зобов`язання споживачів допускати у своє житло (інший об`єкт нерухомого майна) управителя, виконавців комунальних послуг або їхніх представників у порядку, визначеному законом і договорами про надання відповідних житлово-комунальних послуг, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку. Так, представники КП «Компанія “Вода Донбасу» МВУВКГ та дільничний 25.06.2021 з`явилися на адресу позивача з метою обстеження придатності до експлуатації засобу обліку позивача, цілісності пломб з нанесенням відбитка повірочного тавра та в місцях приєднання приладу обліку, що передбачені експлуатаційною документацією тощо. Однак, споживачі не відкривали двері та не надали доступу для здійснення обстеження, про що свідчить доданий акт. Вищезазначене свідчить, про неможливість підтвердження придатності до експлуатації засобу обліку холодного водопостачання позивача та його наявності. На підставі викладеного відповідач вважає відмову в прийняті свідоцтва про повірку № П-12-2019-1005826082001 від 27.08.2020 законною і обґрунтованою та просить відмовити в задоволенні позовних вимог позивача.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що позивач зареєстрована та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.19) і є споживачем послуг з водопостачання та водовідведення, що надаються КП «Компанія «Вода Донбасу».

11.08.2020 року позивачем отримано повідомлення про те, що 06.09.2020 року закінчується строк повірки прибору обліку води №372209 та їй необхідно своєчасно провести повірку прибору обліку води або замінити його на новий. Позивача було також попереджено про обов`язок своєчасної повірки приладу обліку води за власний рахунок та попереджено про те, що у разі не повірки приладу обліку води вчасно, буде здійснено нарахування за спожиті послуги розрахунковим шляхом відповідно до встановлених норм (а.с.5).

За вказаною адресою встановлено прилад обліку води – лічильник води крильчастий КВ-1,5 №372209, призначений для вимірювання об`єму питної води по ГОСТ2874-82 або об`єму води в системах гарячого водопостачання при індивідуальному водоспоживанні. Міжповірочний інтервал приладу обліку холодної води, згідно з паспортом вказаного приладу обліку води становить 4 роки (п.8.1 паспорту) (а.с.15).

27.08.2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕТАЛОН-АСП» (ЄДРПОУ 39305719) (а.с. 6) було здійснено повірку вказаного приладу обліку та за результатом проведеної повірки видано Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № П-12-2019-1005826082001 від 27 серпня 2020 року, відповідно до якого лічильник води крильчастий КВ-1,5 DN 15 №372209 відповідає вимогам п. 5.1 ДСТУ 3580 границі допустимої відносної похибки в умовах експлуатації (а.с. 14).

ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» уповноважено на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №318 від 25.02.2019 року (а.с.11), а також свідоцтвом про уповноваження № П-12-2019, чинним з 25.02.2019 року до 25.02.2024 року Відповідно до додатку до вказаного свідоцтва, ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» уповноважено на проведення повірки лічильників води крильчастих DN 10, DN 15, DN 20 мм (повірка на місці експлуатації) (а.с. 12, 13, 18).

07.09.2020 року позивач повідомила Мирноградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про здійснення повірки лічильника та надала копію свідоцтва про повірку (а.с.16).

Листом від 14.09.2020 року відповідач повідомив позивача про проведення повірки засобу вимірювальної техніки особою, яка не була на це уповноважена, оскільки не надано документів, які підтверджують те, що технік з метрології ТОВ «ЕТАЛОН-АСП» є повірником та має право на проведення робіт по повірці лічильників води DN 10, DN 15, DN 20 мм на місці експлуатації. Крім того зазначив, що свідоцтво про повірку повинна оформлювати та ж сама особа, яка і виконувала роботу з повірки (а.с.17).

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом.

Відповідно до ч.1 ст.11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Відповідно до пункту 6 ч.1 ст.4 Закону України«Про захист прав споживачів» передбачено право споживача на звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав. Споживачем в розумінні вказаного закону є фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.

Відповідно до вимог п.15 «Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630, засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Відповідно до ч.5 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться:

науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно-визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;

науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Делегування науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, визначеними цією частиною, своїх повноважень щодо проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, іншим особам або залучення ними в будь-який спосіб до цієї діяльності осіб, які не мають відповідних на те повноважень, забороняється.

Згідно із підпунктом 4 пункту 1 Вимог, яким повинні відповідати наукові метрологічні центри, державні підприємства, які належать до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та провадять метрологічну діяльність, та повірочні лабораторії, які уповноважуються або уповноважені на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, з метою досягнення їх відповідності встановленим критеріям, затверджених наказом Мінекономіки від 30.06.2020 року № 1242, персонал уповноваженої організації, відповідальний за виконання робіт з повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, повинен працювати в уповноваженій організації за основним місцем роботи.

Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Методики повірки лічильників води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN10, DN15, DN20 на місці експлуатації, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2016 року № 2129, персонал, відповідальний за виконання робіт з повірки лічильників, повинен мати професійну підготовку в галузі метрології, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого бакалавра, бакалавра, магістра за інженерно-технічними спеціальностями, досвід роботи не менше ніж один рік.

Відповідно до пункту 9 ст.18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачає, що моніторинг відповідності уповноважених організацій вимогам цього Закону та встановленим критеріям здійснює орган з уповноваження (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності).

Відповідно до пункту 2 розділу V Методики повірки лічильників води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN10, DN15, DN20 на місці експлуатації, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2016 року № 2129, позитивні результати повірки лічильника засвідчують свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08 лютого 2016 року № 193.

Судом встановлено, що 27.08.2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕТАЛОН-АСП», яке уповноважено на проведення повірки лічильників води крильчастих DN10,DN15,DN20мм (повірка на місці експлуатації), видано Свідоцтво про повірку № П-12-2019-1005826082001, відповідно до якого лічильник води крильчастий КВ-1,5 DN 15 №372209 відповідає вимогам п. 5.1 ДСТУ 3580. Крім того, з наданих позивачем доказів вбачається, що особа, яка здійснювала повірку лічильника води працює інженером з метрології ТОВ «ЕТАЛОН-АСП», має відповідну вищу технічну освіту.

07.09.2020 року зазначене свідоцтво про повірку було передано до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» для подальшого здійснення нарахувань за надані послуги водопостачання та водовідведення згідно з даними засобу обліку води. Надання будь-яких інших документів споживачем на підтвердження позитивних результатів повірки лічильника нормами діючого законодавства не передбачено.

Проте, попри відсутність у відповідача повноважень щодо контролю за відповідністю уповноважених організацій вимогам законодавства в сфері законодавчо регульованої метрології, вказаний сертифікат не було прийнято Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» та продовжено нарахування за надані послуги водопостачання та водовідведення згідно норм споживання, затверджених рішенням виконавчого комітету Мирноградської міської ради.

Такі дії відповідача суд вважає неправомірними та такими, що не відповідають нормам діючого законодавства, у зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, то з відповідача на користь держави, має бути стягнуто судовий збір в сумі 908,00 грн.

Керуючись ст.4 ЗУ «Про захист прав споживачів», ст.ст.17, 18 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», п.15 «Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, ст.11 ЦК України, ст.ст. 4, 10, 12, 13, 76, 81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 , яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», місцезнаходження: м.Маріуполь Донецької області, вул. К.Лібкнехта, 177А, код ЄДРПОУ 00191678, про захист прав споживача задовольнити.

Визнати дії Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» щодо відмови в прийнятті свідоцтва про повірку № П-12-2019-1005826082001 від 27 серпня 2020 року неправомірними та зобов`язати Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» прийняти Свідоцтво про повірку № П-12-2019-1005826082001 від 27 серпня 2020 року, видане ОСОБА_1 .

Стягнути з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» на користь держави судовий збір в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 28.07.2021 року

Суддя О.А. Рибкін