Постанова № 9867886, 08.06.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2010
Номер справи
2а-1813/10/1470
Номер документу
9867886
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.06.2010 р. Справа № 2а-1813/10/1470

м.Миколаїв

17:16

Миколаївський оружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В., при секретарі судового засідання Богзі Н..А.,

за участю представників:

прокуратури: Паніч Т.В. посв. №166 від 20.05.2009,

позивача: Савельєвої О.С. дов. №6077/9/10-014 від 26.04.2010,

відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомПрокурор Жовтневого району Миколаївської області, пр-т Жовтневий, 314,Миколаїв,54000 в інтересах держави в особіДПІ у Жовтневому районі Миколаївської області, вул. Торгова, 63 А,Миколаїв,54050 доПП "Апогей", вул. Гоголя, 9,Калинівка,Жовтневий район, Миколаївська область,57212 простягнення податкового боргу в сумі 510,00 грн, в с т а н о в и в: Прокурор Жовтневого району м.Миколаєва звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції Жовтневого району м.Миколаєва з позовом про стягнення з Приватного підприємства «Апогей»боргу по фінансовим санкціям в сумі 510,0 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем несвоєчасно подані декларації з податку на прибуток за І квартал 2009 року, І півріччя 2009 року та 9 місяців 2009 року.

Ухвала суду від 25.03.2010 та позовна заява з додатком направлені за юридичною адресою відповідача, повернулись з відміткою поштової установи про незнаходження відповідача за вказаною адресою (арк.спр.27-50).

Відповідач відповідно до ст.ст.19,22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (арк.спр.61-65). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

Під час розгляду справи, прокурор та представник позивача підтримали доводи, викладені у адміністративному позові.

Судовий процес фіксувався за допомогою технічного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 08.06.2010 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та мають право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа Баштанською районною державною адміністрацією Миколаївської області за №15031070009000184, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію від 28.03.2002 та з 04.04.2002 перебував на обліку в ДПІ Баштанського району Миколаївської області, як платник податків (арк.спр.5, 8). Але в з звязку зі зміною власника та юридичної адреси, відповідач з 02.03.2010 взятий на облік в ДПІ Жовтневого району (арк.спр.9).

Оскільки, відповідач є платником податку на прибуток підприємства, то у відповідності з п.п.16.1, 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»він має самостійно визначати суми податку, що підлягають сплаті, сплачувати податок за звітний період до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

03.06.2009р., на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 №509-ХІІ, позивач здійснив невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, про що було складено акт перевірки №568/15-31639180 (арк.спр.12).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме:

- п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»- не своєчасне подання декларації за І квартал 2009 року;

Відповідальність за вищезазначене правопорушення встановлена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За наслідками перевірки позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 10.06.2009 №0003151501/0 (арк.спр.14 зворотна сторона), яким до відповідача застосована фінансова санкція в сумі 170,0 грн.

Вказане рішення було отримане відповідачем 18.06.2009р., що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (арк.спр.14 зворотна сторона).

11.09.2009р., на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 №509-ХІІ, позивач здійснив невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, про що було складено акт перевірки №999/15-31639180 (арк.спр.15).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме:

- п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»- не своєчасне подання декларації за І півріччя 2009 року;

Відповідальність за вищезазначене правопорушення встановлена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За наслідками перевірки позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009 №0004391501/0 (арк.спр.16 зворотна сторона), яким до відповідача застосована фінансова санкція в сумі 170,0 грн.

Вказане рішення було отримане відповідачем 26.09.2009р., що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (арк.спр.16 зворотна сторона).

02.12.2009р., на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 №509-ХІІ, позивач здійснив невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, про що було складено акт перевірки №1278/15-31639180 (арк.спр.17).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме:

- п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»- не своєчасне подання декларації за 9 місяців 2009 року;

Відповідальність за вищезазначене правопорушення встановлена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За наслідками перевірки позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 14.12.2009 №0005481501/0 (арк.спр.18 зворотна сторона), яким до відповідача застосована фінансова санкція в сумі 170,0 грн.

Вказане рішення було отримане відповідачем 18.12.2009р., що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (арк.спр.18 зворотна сторона).

Відповідач на час розгляду справи заборгованість перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 510,0 грн. не погасив, податкові повідомлення-рішення податкового органу від 10.06.2009 №0003151501/0, від 22.09.2009 №0004391501/0, від 14.12.2009 №0005481501/0 у судовому порядку не оскаржив.

У відповідності зі статтями 6, 8, 10 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 08.07.2009 виставлена перша податкова вимога №1/116 та 13.08.2009 виставлена друга податкова вимога №2/138, які отримані відповідачем 21.07.2009 та 22.08.2009, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (арк.спр.19, 20).

Таким чином, станом на 13.03.2009 за відповідачем рахується податковий борг у сумі 510,0 грн.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст..11, 71, ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Апогей», вул. Гоголя, 9, с.Калинівка, Жовтневий район, Миколаївська область, 57212 (відомості про банківські реквізити відсутні, код 3138613386) на користь Державного бюджету України штраф у сумі 510,0 грн.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності зі ст. 163 КАС України

та підписана суддею 11.06.2010 року