Cправа № 2-а-5369/08
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 04
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І.
при секретарі судового засідання Притула Т.Ю.
за участю представників
позивача: Савицький С.І. головний державний податковий інспектор юридичного відділу (довіреність від 31.12.2009 року № 16705/с/10)
відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" про стягнення податкового боргу у сумі 136456,23 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 12 березня 2010 року.
Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція (далі Ужгородська МДПІ, позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" (далі ГДСЛАП "Закарпатагроліс", відповідач), якою просить стягнути заборгованість 353564,33 грн. до державного бюджету (а.с.2-10 Т.1).
Підставою для звернення до суду є заборгованість філії "Великоберезнянський держспецлісгосп" ГДСЛАП "Закарпатагроліс" у сумі 353564,33 грн., що виникла в зв'язку з несплатою узгоджених сум з податкових зобов'язань (оскільки філія не є юридичною особою позов пред'явлено до ГДСЛАП "Закарпатагроліс").
24 грудня 2008 року позивач надав суду заяву про збільшення суми позовних вимог (лист Ужгородської МДПІ від 23.12.2008 року за № 16395/9/10, а.с.1-6 Т. 2), згідно якої просить суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 584633,50 грн., посилаючись на збільшення заборгованості відповідача, а саме наявність заборгованості у іншого структурного підрозділу ГДСЛАП "Закарпатагроліс" філії "Перечинський держспецлісгосп".
В судовому засіданні 18.02.2009 року представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у позовній заяві, просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 584633,50 грн., посилаючись на підтвердження позовних вимог матеріалами адміністративної справи.
Представник відповідача позов визнав у повному обсязі, про що подав відповідне клопотання (а.с.189 Т.2). Право визнання позову обумовлене у виданій представнику відповідача Поцко В.В. довіреності ГДСЛАП "Закарпатагроліс" від 15.01.2008 року № 01-11/3 (а.с.187 Т. 1).
В судовому засіданні 18.02.2009 року представники сторін надали суду заяву (а.с.190 Т.2), якою просять відкласти розгляд справи в зв'язку з можливістю примирення сторін, на термін до кінця березня 2009 року.
Ухвалою суду від 18 лютого 2009 року (а.с.193 Т. 2) зупинено провадження у справі до 31 березня 2009 року.
16 березня 2009 року позивач надав суду заяву про збільшення суми позовних вимог (лист Ужгородської МДПІ від 16.03.2009 року за № 3318/9/10, а.с.196-198 Т. 2), згідно якої просить суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 629213,90 грн., посилаючись на збільшення наявної заборгованості філіями "Великоберезнянський держспецлісгосп" та "Перечинський держспецлісгосп".
18 березня 2009 року позивач надав суду заяву про затвердження мирової угоди (лист Ужгородської МДПІ від 17.03.2009 року за № 3394/9/10, а.с.84 Т. 3), якою просить суд затвердити мирову угоду між Ужгородською МДПІ та ГДСЛАП "Закарпатагроліс" (додаток до заяви про затвердження мирової угоди, а.с.85-94 Т.3).
Ухвалою суду від 19 березня 2009 року (а.с.95 Т. 3) поновлено провадження в адміністративній справі за позовом Ужгородської МДПІ та призначено справу до розгляду на 27 березня 2009 року.
Ухвалою суду від 27 березня 2009 року (а.с.100-103 Т.3) затверджено умови примирення та закрито провадження у справі (у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України).
10 квітня 2009 року відповідач надав суду заяву про поновлення провадження у справі (лист ГДСЛАП "Закарпатагроліс" від 10.04.2009 року за № 01-12/4, а.с.106 Т. 3), якою просить суд поновити провадження у справі в зв'язку з невиконанням позивачем умов примирення, затверджених судом, у відповідності до ч. 4 ст. 113 КАС України.
Ухвалою суду від 14 квітня 2009 року (а.с.108 Т.3) скасовано ухвалу суду від 27 березня 2009 року (про закриття провадження у справі) та поновлено провадження в адміністративній справі за позовом Ужгородської МДПІ до ГДСЛАП "Закарпатагроліс" про стягнення заборгованості у сумі 629213,90 грн.
8 грудня 2009 року позивач надав суду заяву про уточнення суми позовних вимог (лист Ужгородської МДПІ від 02.12.2009 року за № 15403/9/10, а.с.122-124 Т. 3), згідно фактично зменшив позовні вимоги (посилаючись на порушення провадження у справі про визнання ГДСЛАП "Закарпатагроліс" банкрутом та визнання кредиторських вимог Ужгородської МДПІ в сумі, що були предметом позову (стягнення заборгованості) та просить суд стягнути заборгованість у сумі 136456,23 грн.
В судовому засіданні 10 березня 2010 року представник позивача уточнені (зменшені) позовні вимоги підтримав, просить суд стягнути 136453,23 грн., посилаючись на підтвердження суми заборгованості матеріалами справи.
Відповідач в судове засідання представника не направив, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується за відсутності представника відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновків про задоволення уточненого позову в повному обсязі, виходячи з наступного:
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" кожен зобовязаний сплачувати податки, збори, інші обовязкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.5.2.1. п.5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (з наступними змінами та доповненнями, далі Закон 2181) податкове зобовязання, нараховане податковим органом за результатами податкової перевірки, вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, якщо воно не оскаржено ним у встановленому порядку. Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу такого платника. Відповідно до абзацу 1 п.5.1. ст. 5 Закону 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно абзацу 2 п.5.1. ст. 5 Закону 2181 зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до пп. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня, яка нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пп. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 цього Закону).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по податку на додану вартість у сумі 85420,84 грн. грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, податковими деклараціями з податку на додану вартість: за 11 міс. 2008 року (а.с.50-51 Т.3), за 11 міс. 2008 року (а.с.239-240 Т.2), за 12 міс. 2008 року (а.с.48-49 Т.3), за 12 міс. 2008 року (а.с.241-242 Т.2), за 1 міс. 2009 року (а.с.243 Т.2), актом Хустської ОДПІ від 29.07.2008 року за № 977-17 (а.с.8-13), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 Т. 1) податкових вимог, з доказами отримання відповідачем, витягом з облікової картки платника податків по платежу 14010101 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)", станом на 04.11.2009 року (а.с.135-138 Т. 3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 14010100 "податок на добавлену вартість", станом на 04.11.2009 року (а.с.167-179 Т. 3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по податку на прибуток підприємств у сумі 2987,27 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, декларацією з податку на прибуток підприємств за I квартал 2009 року (а.с.161 Т.3), декларацією з податку на прибуток підприємств за I квартал 2009 року (а.с.165-166 Т.3), актом Ужгородської МДПІ від 26.01.2009 року за № 6/1500 (а.с.243 Т.2), податковим повідомленням рішенням від 26.01.2009 року № 11/1500 (а.с.230 Т.2), податковим повідомленням рішенням від 26.01.2009 року № 12/1501 (а.с.230 Т.2), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 Т.1), витягом з облікової картки платника податків по платежу 11020100 "податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державні власності", станом на 04.11.2009 року (а.с.149 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 11020100 "податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державні власності", станом на 04.11.2009 року (а.с.162-164 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 21010100 "частина прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучаються до бюджету", станом на 04.11.2009 року (а.с.150 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 21010100 "частина прибутку державних підприємств, що вилучаються до бюджету", станом на 04.11.2009 року (а.с.192 Т.3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по податку з доходів найманих працівників у сумі 12231,01 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, актом Ужгородської МДПІ від 11.06.2008 року за № 33/52/1500 (а.с.176 Т.2), податковим повідомленням рішенням від 11.06.2008 року № 000074/1501 (а.с.175 Т.2), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 т.1) податкових вимог, витягом з облікової картки платника податків по платежу 11010101 "податок з доходів найманих працівників", станом на 04.11.2009 року (а.с.151 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 11010101 "податок з доходів найманих працівників", станом на 04.11.2009 року (а.с.193 Т.3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по земельному податку у сумі 1134,91 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, податковим розрахунком земельного податку за 2009 рік (а.с.45 Т.3), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 т.1), витягом з облікової картки платника податків по платежу 13050101 "земельний податок з юридичних осіб", станом на 04.11.2009 року (а.с.132-134 Т. 3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 3585,47 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, розрахунком сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік (а.с.185 Т.3), актом Ужгородської МДПІ від 12.01.2009 року за № 163/17 -0 (а.с.73 Т.3), актом Ужгородської МДПІ від 21.07.2009 року за № 48/1700 (а.с.186 Т.3), податковим повідомленням рішенням від 12.01.2009 року за № 905/17-0 (а.с.72 Т.3), податковим повідомленням рішенням від 21.07.2009 року за № 48/1700 (а.с.187 Т.3), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 Т.1) податкових вимог, з доказами отримання відповідачем, витягом з облікової картки платника податків по платежу 12020101 "податок з власників наземних транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів", станом на 04.11.2009 року (а.с.147-148 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 12020100 "податок з підприємств і організацій - власників транспортних засобів та інших самохідних машин", станом на 04.11.2009 року (а.с.180-184 Т.3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по збору за використання природних (лісових) ресурсів у сумі 23592,12 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, розрахунком збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду за 9 місяців 2009 року (а.с.145-146 Т.3), актом Ужгородської МДПІ від 02.06.2009 року за № 68/18-05 (а.с.143 Т. 3), податковим повідомленням рішенням від 02.06.2009 року за № 0006111850/0, з доказами отримання відповідачем (а.с.142 Т. 3), копіями першої (а.с.30 Т. 1) та другої (а.с.31 Т.1) податкових вимог, з доказами отримання відповідачем, витягом з облікової картки платника податків по платежу 130100201 "збір за спец. використання лісових ресурсів місцевого значення та користування зем. ділянками", станом на 04.11.2009 року (а.с.141 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 130100200 "плата за використання лісових ресурсів місцевого значення", станом на 04.11.2009 року (а.с.159-160 Т.3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 500,11 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 рік (а.с.26 Т.3), податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 рік (а.с.40 Т.3),податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища за півріччя 2009 року (а.с.191 Т.3), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 Т.1) податкових вимог, витягом з облікової картки платника податків по платежу 50080201 "інші збори за забруднення навколишнього природного середовища", станом на 04.11.2009 року (а.с.129-130 Т.3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 50080200 "інші збори за забруднення навколишнього природного середовища", станом на 04.11.2009 року (а.с.189-190 Т.3).
Податковий борг відповідача по сплаті до бюджету заборгованості по комунальному податку у сумі 7004,50 грн. підтверджений матеріалами справи, зокрема, податковим розрахунком комунального податку на 4 квартал 2008 року (а.с.59 Т. 3), податковим розрахунком комунального податку на 2 квартал 2009 року (а.с.157 Т. 3), податковим розрахунком комунального податку на 3 квартал 2009 року (а.с.158 Т. 3), податковим розрахунком комунального податку на 2009 рік (а.с.140 Т. 3), актом Ужгородської МДПІ від 19.01.2009 року за № 7/18-50 (а.с.61 Т.3), податковим повідомленням рішенням від 19.01.2009 року за № 0000161850 (а.с.60 Т.3), податковим повідомленням рішенням від 19.01.2009 року за № 0000171850 (а.с.60 Т.3), копіями першої (а.с.30 Т.1) та другої (а.с.31 Т.1) податкових вимог, витягом з облікової картки платника податків по платежу 16010201 "комунальний податок", станом на 04.11.2009 року (а.с.139 Т. 3), витягом з облікової картки платника податків по платежу 16010296 "комунальний податок - Перечин", станом на 04.11.2009 року (а.с.153-156 Т. 3)
Оскільки вищезазначені суми податкового боргу відповідачем не оскаржені в адміністративному або судовому порядку та добровільно до держбюджету не сплачені, позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі ст. 3 Закону 2181. Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Законом України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Письмовим клопотанням представника відповідача (а.с.189 Т. 2), що діє на підставі довіреності яка надає право повного або часткового визнання позову (а.с.187 Т.1), поданому в судовому засіданні 18.02.2009 року, - представник відповідача позов Ужгородської МДПІ визнав у повному обсязі. Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач вправі визнати адміністративний позов, та згідно ч. 3 ст. 112 КАС України - у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову, якщо ці дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси (ч. 4 ст. 112 КАС України).
За наведених обставин, визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси сторін або інших осіб, визнання адміністративного позову відповідачем приймається судом, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, в зв'язку з чим уточнений позов Ужгородської МДПІ до ГДСЛАП "Закарпатагроліс" про стягнення заборгованості у сумі 136456,23 слід задовольнити в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 136, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" про стягнення податкового боргу у сумі 136456,23 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову задовольнити повністю.
2. Стягнути з Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, 150 код 32434750) до державного (місцевого) бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації податковий борг у сумі 136456,23 грн. (сто тридцять шість тисяч чотириста п'ятдесят шість гривен двадцять три копійки), в тому числі, по податку на додану вартість у сумі 85420,84 грн., по податку на прибуток підприємств у сумі 2987,27 грн., по податку з доходів найманих працівників у сумі 12231,01 грн., по земельному податку у сумі 1134,91 грн., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 3585,47 грн., по збору за використання природних (лісових) ресурсів у сумі 23592,12 грн., по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 500,11 грн., по комунальному податку у сумі 7004,50 грн.
3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С. І. Рейті