ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.05.10Справа №2а-3053/10/8/0170 (11:20) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі МалярК.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК
до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості
за участю представників:
від позивача – не з’явився;
від відповідача – не з’явився.
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 заборгованості по штрафним санкціям у сумі 12129,62грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені у встановлені законодавством строки та розмірах штрафні санкції, застосовані за ненадання первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за 2004 – 2008 роки. Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Сторони явку своїх представників у судове засідання 17.05.2010р. не забезпечили, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином - рекомендованою кореспонденцією.
Від позивача до дня розгляду справи надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа – підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим (реєстраційний номер – 07-11-3188).
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон №1058) із відповідними змінами та доповненнями.
Згідно ст. 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до ст. 1 Закону №1058 персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування в порядку, визначеному Законом №1058.
У відповідності до ч.1 ст.21 Закону №1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч.2 ст.21 Закону №1058).
Отже відповідач в розумінні Закону №1058 є роботодавцем, який повинний надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.
Згідно з пп. 1 п.1.3. Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004 №7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 р. за №1000/9599 (далі - Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку і іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 % вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
У порушення вимог законодавства відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством до 01 квітня поточного року відомості за 2004 – 2008 роки, що підтверджується актами № 21 від02.02.2009р. (а.с.9), №24 та № 25 від 06.02.2009р. (а.а. 10,11), які отримані відповідачем 19.02.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.12) та актами № 177 та № 178 від 27.04.2009р. (а.с.16,17), які отримані відповідачем 11.05.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.18).
На підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до відповідача були застосовані фінансові санкції за рішеннями №219 від 04.03.2009р. та №626 від18.05.2009р., які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті (а.с. 13, 19).
Стаття 106 Закону № 1058 передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Згідно частини 14 статті 106 Закону України №1058, рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Рішення Управління ПФУ в м. Феодосія АР Крим № 219 від 04.03.2009р. та №626 від18.05.2009р. про застосування до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 штрафних санкції в сумі 11656,62грн. та 510,00грн. відповідно отримані відповідачем, про що свідчать повідомлення про вручення (а.с.15, 21-23).
Як свідчать матеріали справи, вищенаведені рішення були отримані відповідачем, але оскаржені не були та набрали законної сили.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Судом встановлено, що позивачем в рахунок сплати заборгованості зі штрафних санкцій за рішенням № 219 від18.04.2009р. зараховано 37,00грн.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по штрафним санкціям становить 12129,62грн.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
У повному обсязі постанову виготовлено 17.05.2010року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки невідомі) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Феодосія АРК (м. Феодосія, вул.Українська, 44, код ЄДРПОУ 22300286, р/р 2560970448612 в КРУ ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 324805) 12129,62грн. заборгованості по фінансовим санкціям на підставі рішень Управління ПФУ в м.Феодосія АР Крим №219 від04.03.2009р. та №626 від18.05.2009р
3. Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.